7 chyb z natáčení Wonder Woman

29.12.2018

V minulosti jsme už několikrát vychvalovali superhrdinskou Wonder Woman za to, jak se vymyká ostatním filmům studia DC. Snímek režisérky Patty Jenkins (47) totiž vůbec nebyl tak depresivní a pesimistický jako předchozí Muž z oceli nebo Batman vs Superman: Úsvit spravedlnosti. Naopak byla Wonder Woman plná naděje a skutečného hrdinství.

Jak to tak však téměř vždy bývá, žádná věc se nepodaří přesně tak, jak byste si přáli. I tento skvělý superhrdinský snímek má proto na svém kontě několik větších či menších chybek, které narušují bezchybný filmový zážitek. Zajímá vás, jaké „přešlapy“ se ve filmu z roku 2017 objevily? V dnešním článku se to dozvíte.

7. Artilerie budoucnosti

Jak si asi snadno povšimnete, většina chyb na dnešním seznamu bude vězet ve filmové kontinuitěhistorické faktičnosti. Zatímco to první se dá čas od času odpustit, jelikož natáčení některých scén může trvat i několik dní a je těžké dávat pozor na každičký detail, to druhé tak snadno odpustit nejde. Zvlášť, když má váš vysokorozpočtový film celý regiment lidí, kteří dohlížejí na to, aby byl film historicky správný.

Normálně bychom se do takovýchto chyb u superhrdinských filmů ani nepouštěli, ale Wonder Woman si přímo zakládá na tom, že se její příběh odehrává během první světové války. To ovšem rozporuje například nejznámější scéna filmu, kdy se hrdinka postaví ostré palbě nepřátelských vojsk ze zákopů a vlastnoručně tak zahájí útok spřátelené armády.

Pro efektnost scény byla použita opravdu rychlá a zdrcující palba, ale znalcům válečných zbraní nezbývá než nad těmito záběry nevěřícně kroutit hlavou. V období první světové války totiž neexistovaly střelné zbraně s tak vysokou kadencí. Většina střelných zbraní proto střílela mnohem pomaleji, což by ale onu heroickou scénu udělalo mnohem méně působivou.

6. Kouzelný nápoj

Následující chyba se týká kontinuity, kterou jsme už zmínili výše. Jde o to, že když natáčíte jednu scénu na několik pokusů, může se vám stát, že se některá rekvizita přemístí, že bude kostým jiným způsobem oblečen anebo budou mít vaši herci trochu jiné účesy. Věřte tomu, nebo ne, ale i takových drobností si někteří diváci s ostřížími zraky všímají a ani Wonder Woman není výjimkou.

Příkladem za všechny může být scéna, kdy Gal Gadot (33) s Chrisem Pinem (38) ve svých rolích Diany a Stevea oslavují po vyhrané bitvě a usrkávají u toho ze sklenic s pivem. V jednom momentě Diana svůj nápoj z levé ruky položí na zem vedle sebe, ale hned v další scéně jej má opět ruce, jen s tím rozdílem, že jej tentokrát drží ve své pravačce. O několik momentů jej ale znovu odkládá, což už v nás vyvolává menší záchvaty nepříčetnosti.

5. Záhadné náramky

Wonder Woman má ve svém arzenálu několik supersilných artefaktů včetně kouzelného lasa, které ostatním neumožňuje lhát, slavný meč zvaný Godkiller (zabiják bohů) nebo věrný štít, který dokáže odrazit jakýkoliv projektil. Stejně (ne-li) víc magické jsou i její náramky, které kromě své nezničitelnosti disponují ještě jednou vlastností, kterou však filmaři pravděpodobně nezamýšleli.

Pokud se na ně budete během sledování filmu skutečně soustředit, zjistíte, že jí tyto supersilné módní doplňky občas nevysvětlitelně mizí z rukou, kde se o několik záběrů později opět objevují. Kromě nezničitelnosti se tedy tyto náramky zřejmě umí i teleportovat. Buď to, anebo za to může nepozorný rekvizitář.

4. Vodotěsný bloček

I Steve má zřejmě jisté technické vymoženosti, které předběhly dobu, a to i přesto, že je obyčejným vojákem. Ve filmu se poprvé představí v momentě, kdy nepřátelskému velení ukradne plány na nebezpečný nervový plyn, schopný zabíjet stovky lidí najednou. Přestože se mu podaří z nepřátelské základny uniknout, se svým letadlem nakonec stejně havaruje do moře, ze kterého ho vytáhne právě Diana.

Asi byste proto očekávali, že bude dokument obsahující ďábelské plány doktorky Maru nenávratně zničen a veškerý text tak bude nečitelný. Steve ho ale zřejmě stihnul za letu zalaminovat, jelikož kniha nejeví sebemenší známky poškození.

3. Hodinky z budoucnosti

Ona záhadná laminovačka není jediným přístrojem, který si Steve zřejmě přinesl ze své utajované návštěvy budoucnosti. Jinak si totiž nedokážeme vysvětlit, kde vzal náramkové hodinky, které v té době nemohly existovat.

Nevykládejte si to špatně. Samozřejmě nepopíráme existenci náramkových hodinek během první světové války. První kapesní hodinky totiž vznikly už na začátku 20. století. Ale typ, který má u sebe Steve při svém sebeobětování, neexistoval až do sedmdesátých let minulého století. Víte, jak jsme to poznali? Podle tikání.

Detailní záběr na Stevovy hodinky těsně před jeho smrtí totiž ukazuje, že hodinky přesně odtikávají vteřiny. Tento systém ale vzniknul až v sedmdesátých letech. Do té doby vteřinové ručičky nepřetržitě opisovaly kružnici bez toho, aby se na každé vteřině zastavovaly.

2. Dětská zpěvačka

Edith Piaf byla nezpochybnitelně jednou z nejlepších a nejznámějších zpěvaček své doby. Její hudební kariéra byla naprosto neuvěřitelná stejně jako její životní příběh. Dokázala se prakticky z ničeho vypracovat na největší hvězdu nejen francouzské hudební scény. Zahrnutí její písně do Wonder Woman proto není ničím zvláštním. Až na to, že se Piaf narodila v roce 1915.

V době osvobození onoho belgického městečka v roce 1918, by tak zpěvačce byly pouhé tři roky. I když jsou různé aspekty jejího života opravdu neuvěřitelné, musíme bohužel konstatovat, že svůj první hit vydala až mnohem později. Je velmi zvláštní, že se taková zásadní faktická chyba do filmu dostala, když přitom stačilo jediné použití Googlu a bylo by jasné, že v té době zpěvačka na svou kariéru teprve čekala.

1. Magická zkratka

Už jsme se zmínili o teleportujících se náramcích, ale věděli jste, že se zřejmě dokáže teleportovat i sama Wonder Woman? Možná vás to totiž šokuje, ale ať se na to díváte z jakékoliv strany, Turecko zkrátka není úplně blízko Anglii. Kromě toho, že musíte překonat celé Středozemní moře, tak vás ještě čeká polovina Atlantského oceánu.

Přesto Steve s Dianou stihli tak obrovskou vzdálenost překonat lodí přes noc. Kdybyste jeli autem nepřetržitě a bez zastávky, trvala by vám celá cesta přibližně 40 hodin, a přes noc byste to tak mohli stihnout maximálně letadlem. Lodí byste však i dnes museli cestovat téměř týden. Pokud tedy hrdinové nenašli nějakou magickou zkratku anebo je ve spánku nenabral tryskáč, musíme toto super rychlé cestování bohužel označit za další chybu.

(tod)

Fandím
1 fanoušek
Nesnáším
0 antifanoušků
Celebrity:
Gal Gadot, Chris Pine, Patty Jenkins

Filmy:
Muž z oceli

Kategorie:
Filmy, Filmové novinky,

Tagy:
hollywoodske krásky, Sexy herečky, DC, Gal Gadot filmy, studio DC, filmové chyby, filmy DC, Wonder Woman zajímavosti, chyby při natáčení, Wonder Woman natáčení, chyby, komiksy DC, Wonder Woman obsazení, Gal Gadot role, herečka Gal Gadot, Chris Pine filmy
TOPlist