7 celebrit, které zemřely za záhadných okolností

11.08.2018

Konspirační teorie jsou velmi oblíbenou kratochvílí, která se pohybuje někde na hranici směšných plků a skutečně zajímavých myšlenek. Ještě větší úspěch mají ve chvíli, kdy se týkají nějaké důležité události nebo slavné osobnosti. Divili byste se, kolik konspiračních teorií koluje o celebritách.

Mark Zuckerberg (34) má být údajně ještěr z jiné planety, Avril Lavigne (33) prý zemřela a byla nahrazena klonem a Britney Spears (36)  pracovala jako vládní agent. Těchto „střelených“ teorií je skutečná spousta. Věří jim však málokdo.

Mnohem zajímavější jsou ty, které se týkají smrtí světoznámých celebrit. Spousta z nich totiž zemřela za skutečně podivuhodných okolností a důvod jejich brzké smrti je tak obestřen mnoha záhadami. Pokud máte pro strach uděláno, pusťte se do dnešního článku, který vám představí sedm těch nejzáhadnějších smrtí celebrit.

7. Tupac

Tupac Shakur

Začneme pěkně „od podlahy“, a to smrtí, která není záhadou jen pro konspirátory, ale i pro vyšetřující úřady. Černošský rapper Tupac Shakur byl totiž 7. září 1996 zastřelen ve svém autě, když v Las Vegas čekal na zelenou.

Tupac měl na svém těle čtyři střelné rány, což bylo samozřejmě neslučitelné se životem. Jeho vražda byla provedena takzvaným „drive-by“, což je střelba z projíždějícího auta. Tímto způsobem odstraňování nepohodlných osob se vyznačovaly především americké gangy konce minulého tisíciletí.

Na Tupacově smrti je hned několik podezřelých okolností, které běžnou vraždu zpochybňují. Shakurův spolujezdec nebyl například zasažen ani jednou, Tupac sám byl známý tím, že na sobě všude nosil neprůstřelnou vestu a o pouhých šest měsíců později přišel o svůj život úplně stejným způsobem další slavný rapper známý jako Notorious B.I.G. Dokonce odpovídal i počet kulek v jeho těle.

6. Bob Crane

Americký herec Bob Crane byl známý především díky jeho seriálovým rolím. Dnes je však jeho jméno spojováno především s jeho brutální smrtí. Ve svých devětačtyřiceti letech byl totiž nalezen ve svém bytě v Phoenixu umlácen k smrti se stopami po uškrcení kabelem.

Policie jeho vraždu později spojovala s jeho zálibou v natáčení a focení pornografie, jelikož se zjistilo, že vražednou zbraní, kterou byl ubit k smrti, byl stativ. Z vraždy oblíbeného herce byl nejprve podezříván jeho dlouholetý přítel režisér John Carpenter, ten však byl pro nedostatek důkazů nakonec propuštěn.

Kdo za Craneovou vraždou skutečně stojí se ani čtyřicet let po jeho smrti stále neví.

5. Amy Winehouse

Amy Winehouse
Zdroj: wikipedia.org

Smrt slavné britské zpěvačky Amy Winehouse v roce 2011 otřásla celým hudebním světem. Příčina jejího úmrtí byla veřejnosti objasněna až po třech dlouhých měsících vyšetřování. Šlo o otravu alkoholem. Právě i kvůli tak jasnému důvodu smrti a délce vyšetřování začali někteří pochybovat, že to s její smrtí bylo tak jednoduché.

Vodu na jejich mlýn navíc nalívalo i tvrzení její rodiny, která se dušovala, že se Amy několik týdnů před svou smrtí rozhodla s alkoholem definitivně skoncovat. Případů, kdy se však po takovém alkoholovém nebo drogovém půstu člověk zkrátka „utrhne“ je však nespočet, a tak šlo i v případě Amy Winehouse s největší pravděpodobností skutečně pouze o otravu.

4. David Carradine

David Carradine
Zdroj: wikipedia.org

Čeští diváci znají Davida Carradinea především díky dvěma věcem. Tou první je seriál Kung Fu a jeho pokračování Kung Fu: Legenda pokračuje, ale také díky Tarantinově (55) snímku Kill Bill, kde si zahrál právě zvráceného Billa.

Carradineovo tělo bylo v roce 2009 nalezeno v Bangkoku, kde natáčel svůj poslední film s názvem Stretch. Možná vás však zaskočí, jak bylo hercovo tělo objeveno. Hotelová pokojská ho totiž nalezla nahého a oběšeného v šatně jeho pokoje.

Sebevražda byla vcelku záhy vyloučena a za hlavní důvod jeho smrti byla určena nehoda. S největší pravděpodobností se mu smekly nohy, když se snažil o škrtící autoerotické praktiky. Podle policejní zprávy měl totiž lano uvázané nejen kolem krku, ale také kolem jeho genitálií. Policie však případ nikdy neuzavřela, čímž nechala prostor pro různé šílené konspirační teorie, které mají s realitou společného jen málo.

3. Michael Jackson

Michael Jackson
Zdroj: wikipedia.org

Smrt krále popu přišla jako rána z čistého nebe. Jednoho dne plánoval své nové turné a druhého dne byl mrtev. Oficiální příčinou Jacksonovy smrti bylo předávkování léky, které mu naordinoval jeho lékař Conrad Murray. Ten byl za neúmyslné zabití odsouzen k maximálnímu možnému trestu. Odseděl si proto čtyři roky za mřížemi.

Jacksonova psychika byla ke konci jeho života silně v troskách, a tak bral všemožné léky po hrstech. Jeho předávkování proto nebylo zase tak velkým šokem, jak by se mohlo na první pohled zdát. Přesto se však krátce po jeho smrti začaly všude po internetu objevovat videa, která „jednoznačně dokazovala“, že je král popu stále na živu a jen se skrývá před veřejností.

2. Elvis Presley

Elvis Presley
Zdroj: wikipedia.org

O těchto „jasných důvodech“ toho, že je naživu, by mohl vyprávět i král rock’n‘rollu. Tedy, pokud by byl skutečně na živu. Právě smrt Elvise Presleyho odstartovala onu vlnu konspiračních teorií, které tvrdili, že mrtvé celebrity ve skutečnosti stále žijí, jen se skrývají před státem, mafií či dychtivými fanoušky.

Elvisova smrt byla však podle lékařských zjištění mnohem prozaičtější, než by si spousta jeho fanoušků přála. Příčinou jeho smrti totiž byla oficiálně zástava srdce. Ve svých dvaačtyřiceti letech se totiž Presley těšil skutečně chatrnému zdraví, které bylo zapříčiněno jeho špatnou životosprávou.

Jeho smrt se stala rájem pro různé pochybné teorie. Ti, kdo nevěřili na to, že Elvis stále žije, byli alespoň skálopevně přesvědčeni, že jeho smrt způsobily tvrdé drogy. Jsou ale i tací, kteří si i dnes myslí, že se Elvis ještě určitě vrátí. S každým přibývajícím rokem jsou však jejich tvrzení komičtější a komičtější.

1. Marilyn Monroe

Marilyn Monroe
Zdroj: wikipedia.org

Žádný list o podivných smrtích celebrit by nemohl být kompletní bez největší filmové krasavice zlaté éry Hollywoodu – Marylin Monroe. Tato kráska s civilním jménem Norma Jean Mortenson byla v roce 1962 nalezena mrtvá ve svém bytě a příčinou její smrti bylo předávkování léky na uklidnění.

Okamžitě začaly vznikat teorie, které tvrdily, že herečka spáchala sebevraždu, nebo že se dokonce stala obětí úkladné vraždy kvůli jejímu vztahu s prezidentskou rodinou Kennedyových. S největší pravděpodobností si však herečka přivodila svou smrt omylem, jelikož se snažila dostat z deprese pomocí léků na uklidnění, kterých si vzala více, než měla.

Dvacet let po její smrti se asistent původního koronera, který prováděl hereččinu pitvu, snažil její případ znovuotevřít, ale za záhadných okolností z policejního skladu zmizely různé důkazy včetně vzorků její krve, našly se nedokončené toxikologické zprávy, a tak dále. Smrt tohoto sex symbolu nakonec nebyla nikdy zcela objasněna.

(tod)

 

Fandím
25 fanoušků
Nesnáším
5 antifanoušků
Celebrity:
Elvis Presley, Michael Jackson, Tupac Shakur, Bob Crane, Amy Winehouse, David Carradine, Marilyn Monroe

Kategorie:
Celebrity, Filmy, Filmové novinky,

Tagy:
zahraniční zpěváci, zahraniční herci, Michael Jackson smrt, zesnulé celebrity, Michael Jackson úmrtí, záhadné úmrtí celebrit, zesnulé hvězdy, Marilyn Monroe úmrtí, Marilyn Monroe smrt, Bob Crane smrt, rapper Tupac, rapper Tupac smrt, zesnulí rappeři, Elvis Presley smrt
TOPlist