5 zrušených snímků, které měly mít letos premiéru

23.03.2019

Ne každý snímek čeká tak úspěšný osud jako jiné hollywoodské trháky. Některé filmy totiž při jejich tvorbě potká několik závažných komplikací, které mohou vyústit až v to, že tyto snímky nakonec ani nevyjdou. Takové komplikace mohou být způsobeny lecčím od zásahů studia, přes neustálé přepracovávání scénáře, neslučitelné harmonogramy všech zúčastněných či skrze obyčejnou smůlu.

Ani letošní rok není výjimkou, jelikož jsme se i v roce 2019 měli dočkat několika připravovaných filmů, které však nakonec světlo světa nespatří. My vám teď proto přinášíme pětici přesně takových filmů, které tento neslavný osud letos potkal. Zamáčkněte slzu a pusťte se do dnešního článku!

5. X-Force

Prvního filmového představení konkurenčního superhrdinského týmu X-Menů jsme se dočkali díky loňskému pokračování úspěšného Deadpoola. V tomto filmu totiž tento antihrdina z frustrace, že se nemůže stát plnohodnotným X-Menem, založil vlastní tým, který nazval X-Force. Jak možná víte, členy tohoto týmu nepotkal zrovna pěkný osud.

Téměř všichni během své první mise tím či jiným brutálním způsobem zemřeli a život X-Force tak skončil dřív, než stačil začít. Na konci filmu se však Deadpool vydal zpátky do minulosti, aby napravil všechny křivdy, které jej nebo jeho herce Ryana Reynoldse (42) během jejich životů potkaly. Bylo tak pravděpodobné, že Deadpool zachrání i členy svého superhrdinského týmu a ten tak bude čekat jeho vlastní filmová série.

V polovině ledna letošního roku však fanoušky X-Force čekala smutná zpráva, že jsou práce na filmu definitivně zastaveny. Filmový X-Force se totiž podle slov tvůrce původních dvou Deadpoolů stal obětí prodeje práv na postavy X-Menů zpátky Marvelu, který nedávno proběhl mezi Marvelem a Foxem. Přestože je existence X-Menů po boku Avengers rozhodně pozitivní věcí, žádná výhra se neobejde bez menších obětí. Tentokrát se však obětí bohužel stalo plánované X-Force.

4. Vetřelec: Covenant 2

Vetřelec: Covenant byl úspěšným hororovým filmem Ridleyho Scotta (81), kterým se režisér vrátil zpátky do vesmírného světa své Vetřelecké série. Přestože bylo pokračování filmu z roku 2017 plánováno už od začátku roku 2018, zdá se, že tyto plány nebudou mít žádný výsledek. Filmu, který měl jít v roce 2019 do kin, se v nejbližší době zřejmě nedočkáme.

Středem děje připravovaného pokračování Covenantu mělo být propojení událostí filmu s úplně prvním snímkem série, který šel do kin v roce 1979. Scott měl mít údajně i hotový scénář a několikrát různým médiím dokonce poskytl i nějaké informace, co se příběhu týče. Přestože se snímek měl jmenovat Vetřelec: Probuzení, měl se snímek místo nebezpečných mimozemšťanů soustředit spíše na androidy a umělou inteligenci. Je však bohužel dost dobře možné, že nakonec z prostředí legendárního Vetřelce nevznikne žádný film-

3. Gambit

O následujícím superhrdinském snímku jsme psali už několikrát. Cesta Gambita do kin je totiž tak strastiplná, jak to jen jde. Tvrzení o tom, že by se tento mutant ze série X-Men měl dočkat vlastního sólového filmu, se začaly objevovat už po premiéře filmu X-Men Origins: Wolverine, díky kterému se tato postava poprvé objevila na stříbrném plátně.

Už je to však deset let a sólový Gambit je stále jen na papíře. A to i přesto, že měl Gambit velmi zapáleného herce, který ze všech sil usiloval o to, aby snímek vzniknul. Tímto hercem byl Channing Tatum (38), který až donedávna hrdě prohlašoval, že se Gambit do kin v roce 2019 rozhodně podívá.

Na režisérském křesle filmu se také vystřídalo hned několik jmen, ale filmu se zkrátka nepodařilo přejít do fáze skutečné produkce. K prozatím definitivnímu zrušení snímku došlo opět kvůli prodeji práv na tohoto superhrdinu Marvelu a potažmo Disney. Je ale potřeba říct, že měl snímek o Gambitovi problém vzniknout ještě před prodejem práv, takže nejde vinu přisuzovat pouze složitým právním podmínkám.

2. Světová válka Z 2

Pokud jste viděli snímek z roku 2013 s názvem Světová válka Z, víte, že šlo o poměrně netradiční zombie film. Nemrtví v něm nebyli jen pomalí kymácející se požírači mrtvol, ale neskutečně rychlé a nebezpečné bestie, které pro zahubení všeho živého dokázaly i jistým způsobem spolupracovat.

Fanoušky filmu jistě potěšila zpráva, že se měl pokračování filmu ujmout úspěšný režisér David Fincher (56), který proslul filmy jako Klub rváčů, Sedm nebo The Social Network. Původní snímek byl jedním z nejvýdělečnějších filmůBradem Pittem (55) v hlavní roli, a tak nebylo velkým překvapením, když se na povrch dostala zpráva, že se chystá pokračování filmu.

Film už pomalu vstupoval do fáze produkce, když tu zničehonic přišla zpráva o tom, že bylo natáčení zrušeno. Důvodem pro zrušení filmu bylo pravděpodobně rozhodnutí Paramountu, který se obával, že pokračování Světové války Z překročí rozpočet obdobným způsobem jako první díl. Proto své finance raději přesunul k fungujícím filmovým sériím, jako je například Mission: Impossible a od druhé Světové války Z dal ruce pryč.

1. Star Trek 4

Posledním filmem dnešního seznamu je prozatím neexistující čtvrtý díl série, jejíž poslední film s podtitulem Do neznáma měl premiéru už v roce 2016. Znalci sci-fi už určitě vědí, že máme na mysli Star Trek, kterému v roce 2009 vdechl nový život režisér J.J. Abrams (52). Situace pro čtvrtý Star Trek z obnovené série vypadala velmi slibně a podle dostupných informací se k sérii měl vrátit i Chris Hemsworth (35), který v prvním díle hrál hrdinného otce Jamese Kirka, který se obětoval pro záchranu své posádky.

Za zrušením chystaného filmu bohužel opět stojí studio Paramount, které neuspokojily kasovní výsledky posledního dílu série. Film byl totiž do jisté míry finančním propadákem a vydělal mnohem méně, než se od něj očekávalo. Studio se nejdříve pokusilo vyjednat menší honoráře pro představitele hlavních rolí, kteří však na tento popud od natáčení okamžitě odešli. Projekt byl proto definitivně „pohřben“ a zdá se, že jej skalní fanoušci mohou pouze obrečet.

(tod)

Fandím
13 fanoušků
Nesnáším
0 antifanoušků
Celebrity:
Channing Tatum, Ridley Scott, Brad Pitt, Chris Hemsworth, Ryan Reynolds

Filmy:
Vetřelec, Star Trek, X-Men Origins: Wolverine, Světová válka Z, Deadpool

Kategorie:
Filmy, Filmové novinky,

Tagy:
nové filmy, Gambit, Gambit premiéra, premiéry 2019, Světová válka Z, Star Wars 4, Vetřelec Covenant, snímky 2019, zrušené filmy 2019, X-Force, X-Force 2019, Vetřelec: Covenant 2, Gambit 2019, Světová válka Z 2, Star Trek 4 premiéra, Star Trek 4 obsazení
TOPlist