5 zrušených seriálů, které vrátily zpátky na obrazovky

30.08.2018

Konec seriálu není vždy smutnou událostí. Občas jde o důstojné zakončení příběhů, které jste po dobu několika let sledovali. Často jsou ale konce seriálů předčasné, jelikož jejich zrušení způsobí studiová rozhodnutí. Nejhorší případy jsou u seriálů, které jsou zrušeny po nějakém „cliffhangeru“ (dramatický závěr, který hrdiny nechává v nerozřešené či nebezpečné situaci, pozn. red.).

Takové konce pořadů fanoušky téměř bezvýhradně popudí, ale jak praví Jára Cimrman: „Můžeme o tom vést spory, můžeme s tím nesouhlasit, ale to je tak všechno, co se proti tomu dá dělat.“

To ale není tak úplně pravda. Čas od času totiž studia či nezávislí investoři pod tlakem fanoušků povolí a oblíbené seriály se tak mohou vrátit zpátky na obrazovky. Ne každý seriál má takové štěstí (fanoušci seriálu Firefly o tom vědí své), ale pokud se seriál podaří obnovit, je to velkým svátkem pro všechny příznivce daného pořadu.

Showbiz vám proto nyní přináší seznam pěti zrušených seriálů, které se k potěše fanoušků brzy zase vrátily na obrazovky.

5. Scrubs: Doktůrci

Komedie z nemocničního prostředí s názvem Scrubs: Doktůrci měla po celém světě neuvěřitelný úspěch. Ať už šlo o skvělý smysl pro humor, nečekaně dojemné scény, či vynikající herecké výkony, JD a další doktoři ze Sacred Heart si zkrátka získali srdce mnohých. Jen na ČSFD jsou Doktůrci osmačtyřicátým nejoblíbenějším seriálem s 81 % oblíbenosti.

JD je mladý začínající lékař, který byl se svým kamarádem ze školy právě přijat na pozici nového lékaře ve fakultní nemocnici Sacred Heart. Už jeho první den však neproběhne podle jeho představ, protože zjistí, že ani dlouholeté studium ho nemohlo připravit na krutou realitu skutečného nemocničního prostředí.

Přesto se však televizní stanice NBC rozhodla seriál po sedmi úspěšných sériích ukončit. Scénáristé však pro ukončení příběhů potřebovali ještě jednu řadu, a tak do situace vstoupila televize ABC, která seriál odkoupila. Osmá řada seriál ukončila, ale kvůli výnosnosti se jej ABC rozhodlo ještě prodloužit, už však s jiným obsazením. Původní herci se v deváté řadě přeci jen sporadicky objevovali, ale ani to už unavený seriál zachránit nedokázalo. Devátá řada proto byla tou poslední.

4. Sex ve městě

I oblíbený seriál Sex ve městě byl k nadšení svých diváků obnoven. Jeho obnovení se však od těch ostatních na dnešním seznamu poměrně podstatně liší. Seriál totiž neskončil předčasně, ale přesně tam, kde s ním scénáristé skončit chtěli. Přesto se však později rozhodli, že divákům ještě mají co říct.

Rozhodli se však pro jinou formu vyprávění, a tak ze seriálu přistoupila stanice HBO k jinému formátu a následující dva příběhy vydala jako samostatné filmy. Čtyři newyorské kamarádky Carrie, Samantha, Charlotte a Miranda se proto z malých obrazovek přesunuly na stříbrná plátna kin, aby prožily další společné příběhy plné mužů, sexu a koktejlů Cosmopolitan.

Pro všechny, kdo stále doufají ve vznik třetího filmu, však máme smutnou zprávu. Kim Cattrall (61), která v seriálu hraje náruživou Samanthu se zařekla, že se k Sexu ve městě nikdy nevrátí. Možná za to může její dlouholetý spor se Sarah Jessicou Parker (53), představitelkou Carrie. Podle jejích vlastních slov za jejím odchodem však stojí spíše její věk a s jejím vztahem s ostatními herečkami její rozhodnutí prý nemá nic společného.

3. Griffinovi

Animovaný seriál Griffinovi (v originále známý jako Family Guy) má většina televizních diváků v povědomí jako sprostější, ale odvážnější verzi Simpsonových. Seriál totiž také sleduje disfunkční rodinku, která se neustále dostává do neuvěřitelných absurdních situací, zpravidla kvůli jejich neschopné hlavě rodiny.

Peter Griffin je totiž obézní opilecký budižkničemu, který zkazí vše, na co sáhne. Seriál navíc nabízí spousty vtipných flashbacků (vzpomínky na minulost postav seriálu, pozn. red.), které však Griffinovi od oné žluté americké rodinky odlišují.

Možná vás proto překvapí, že osud Peterovy rodiny byl mnohem strastiplnější než té Homerovy. Griffinovi byli poprvé zrušeni už po své druhé sérii a byli zachráněni skutečně na poslední chvíli. Z důvodu neustálého posouvání vysílacího času však utrpěla sledovanost třetí řady a seriál byl zrušen znovu. Nakonec byl ale naštěstí znovu obnoven, a to jen díky velmi úspěšnému prodeji DVD nosičů s předchozími řadami seriálu. 

2. Futurama

Griffinovi však nebyli jediným animovaným seriálem, který byl předčasně zrušen, jen aby byl později znovu obnoven. Futurama z pera legendárního kreslíře Matta Groeninga (64), který stál mimo jiné i za Simpsonovými, byla zrušena hned třikrát, a po třetí už se jí to stalo osudným.

Seriál vypráví příběh prosťáčka Philipa J. Frye, který se při oslavách nového tisíciletí dostane vlastní hloupostí do tisíc let vzdálené budoucnosti. Rok 3000 mu nabízí různé neskutečné možnosti. Už konečně nemusí být poslíčkem! Teď ho čeká slibná kariéra v doručovatelské firmě s vlastní vesmírnou lodí. Tedy… Kariéra vesmírného poslíčka.

Necháme vás schválně hádat, která televize za zrušeními stojí. Pokud jste si tipnuli jakoukoliv jinou stanici než Fox, pak jste dnešní článek asi nečetli pozorně. Ano i Futurama se musela přesunout z Foxu na jinou televizi, kterou byl pro tentokráte Comedy Central. Kromě nových epizod dal Comedy Central vzniknout i několika samostatným filmům, které uzavírali příběh Futuramy.

1. Brooklyn 99

Brooklyn 99 byl komediálním krimi seriálem, který se točil okolo lehkomyslného detektiva Jakea, jehož život se má naprosto změnit po tom, co dostane nového nadřízeného. Jake je mezi svými kolegy žijící legendou, jelikož přestože nikdy nerad dodržoval pravidla, a že by se v práci předřel, se také říct nedá, tak má na svém kontě rekordní počet zadržených.

Ve chvíli, kdy je však do jeho okrsku přidělen přísný a ambiciózní komisař Braugher, musí Jake změnit svůj přístup. Tedy, alespoň by měl.

Celá zápletka komediálního seriálu z drsné Brooklynské policejní stanice je skvělá sama o sobě, a když k tomu ještě přičteme hvězdné obsazení komediálních géniů jako je Andy Samberg (40) nebo Terry Crews (50), je opravdu na co se dívat. Přesto byl však seriál po své páté řadě na stanici Fox v loňském roce zrušen.

Jednoho květnového dne se však fanoušci seriálu probudili ke skvělé zprávě. Práva na seriál odkoupila konkurenční NBC, která už pracuje na šesté sérii úspěšné komedie.

(tod)

Fandím
3 fanoušci
Nesnáším
1 antifanoušek
Celebrity:
Sarah Jessica Parker, Terry Crews, Matt Groening, Kim Cattrall, Andy Samberg

Kategorie:
Filmy, Filmové novinky,

Tagy:
seriálové herečky, kultovní seriály, slavné seriály, seriálové žebříčky, zrušené seriály, seriálové comebacky, seriály pro ženy
TOPlist