5 zpackaných filmových momentů s obrovským potenciálem

27.04.2021

Když vytváříte vysokorozpočtovou filmovou sérii, mají od vás fanoušci obrovská očekávání. Zvlášť pokud se vracíte k minulým příběhům, vycházíte ze slavných komiksů, nebo pokud jste si mezi jednotlivými díly dali větší pauzu. Tato očekávání však často ublíží především nadšeným divákům, kteří si od nových filmů slibují víc, než je vůbec v lidských silách.

Taková zklamání pak mohou provázet celý film, ale zároveň se mohou vázat k jediné scéně. Když si ji zkrátka fanoušci představují jinak, je nesmírně těžké přesvědčit je, že ani vaše verze není úplně k zahození. Někdy se ale filmařům tyto scény skutečně nepovedou a obrovský potenciál, který původně měly, tak tvůrci naprosto prohýří. A přesně na takové scény, které zklamaly oddané fanoušky slavných sérií, se zaměříme v dnešním článku.

5. Původ Rey – Star Wars: Vzestup Skywalkera

První hřích dnešního seznamu se váže k prozatím poslednímu filmu z nejslavnější filmové sci-fi ságy historie. Řeč je samozřejmě o Star Wars, a konkrétně těch s podtitulem Vzestup Skywalkera. Tenhle snímek šel do kin v roce 2019 a dostal nelehký úkol uzavřít nejnovější trilogii, která už tak fanoušky poměrně silně rozdělovala.

Závěr nejnovější ságy fanoušky světelných mečů a vesmírných lodí nakonec přeci jen stmelil, ale rozhodně ne tak, jak by si jeho tvůrci přáli. Snad všichni se totiž shodli, že rozuzlení poslední trilogie nestálo za nic. Největší tajemství, do kterého mnozí vkládali naděje, byl původ hlavní hrdinky Rey v podání Daisy Ridley (29).

Už v předchozích dílech se situace kolem jejího rodokmenu poměrně zamotala. Nejdřív jsme si mysleli, že je Skywalkerem nebo Kenobim, později jsme se dozvěděli, že její rodiče nebyli nikým významným a Vzestup Skywalkera si přichystal třetí zvrat. Jejím dědečkem byl totiž Sheev Palpatine alias Darth Sidious. Takto nelogický závěr naštval snad všechny včetně fanoušků temné strany síly.

4.Souboj superhrdinů – Batman vs Superman: Úsvit spravedlnosti

Komiksové filmy mají nebývale obtížnou startovací pozici. Mají totiž obrovské základny nadšených fanoušků, kteří většinu dějových linek znají nazpaměť a každou odchylku trestají naštvanými komentáři v diskuzních fórech a na hodnotících serverech. Když se navíc rozhodnete představit jeden z nejslavnějších momentů studia DC, riskujete opravdu hodně.

V roce 2016 se Zack Snyder (55) přesto rozhodl, že do toho půjde, a natočil tak rozporuplný snímek s názvem Batman vs Superman: Úsvit spravedlnosti. Jak už název napovídá, utkali se v něm nejznámější superhrdinové ze soupisky studia DC – Batman a Superman. Tenhle souboj si nechal ujít málokterý komiksový nadšenec, a málokdo z něj však odešel spokojený.

Superman v něm měl samozřejmě navrch díky svým superschopnostem, kdežto Batman se spolehnul na svůj intelekt a techniku. Netopýřímu hrdinovi se nakonec svého soupeře podařilo skolit, a právě tady nastal ten nejhorší moment celého filmu. Svého soka, kterého nelítostně častoval drtivými údery nechal naživu jen proto, že se Supermanova matka jmenuje stejně jako jeho vlastní. Napínavý souboj tak ukončila slova: „Zachraň Marthu.“

3. Návrat T-800 – Terminátor 3: Vzpoura strojů

Následujícím filmem se vrátíme trochu víc do minulosti, konkrétně do roku 2003. Tehdy šel totiž do kin třetí díl příběhů o téměř nezničitelné mašině na zabíjení, která cestuje časem, aby zachránila lidstvo. T-800 se znovu vrací do minulosti, aby ochránil Johna Connora, který má v budoucnu vést lidský odboj proti armádě strojů.

Od premiéry druhého dílu uběhlo dlouhých dvanáct let, a tak diváci očekávali, že se Arnold Schwarzenegger (73) vrátí s velkou parádou. Tentokrát byl jeho návrat do minulosti poněkud hořkosladký, jelikož se tvůrci rozhodli tento ikonický moment „říznout“ humorem, který úplně nezafungoval.

Na začátku každého dílu ho čekala nějaká drsná potyčka, díky které si obstaral tvrďácký ohoz. Ve třetím díle se však objeví před striptýzovým barem a o oblečení požádá jednoho z vystupujících. Růžové brýle ve tvaru hvězd zkrátka nejsou ideální součástí ohozu nekompromisního stroje na zabíjení. Ačkoliv si i předchozí filmy série hrály s humorem, třetí díl působí kvůli takovému začátku spíš jako parodie.

2. Představení Deadpoola – X-Men Origins: Wolverine

Ještě jednou se vrátíme ke komiksovým filmům, tentokrát to ale nebude DC, ale konkurenční Marvel. Konkrétně se zaměříme na mutanty s nadlidskými schopnostmi z příběhů pod značkou X-Men. Tyhle filmy se těšily velké popularitě především v prvním desetiletí nového tisíciletí, ale postupně o ně zájem opadal.

Jedním z největších viníků ztráty zájmu o mutanty byl i film X-Men Origins: Wolverine z roku 2009, který se snažil vyprávět příběh o zrození nejznámějšího mutanta s ostrými drápy a nadlidskými regeneračními schopnostmi. Wolverine v roli Hugh Jackmana (52) však nebyl jediným mutantem, na kterého se fanoušci těšili. Poprvé se měl na filmových plátnech objevit i oblíbený Deadpool, kterého se ujal Ryan Reynolds (44).

Deadpool je antihrdinou, který si dělá nekorektní legraci snad úplně ze všeho a jako jeden z mála mutantů si často uvědomuje, že je součástí komiksových příběhů. Jeho humor je zkrátka důležitou součástí jeho osobnosti. Proto byl pro jeho fanoušky obrovský šok, když zjistili, že se mu tvůrci filmu rozhodli zašít ústa a udělat z něj bezduchého padoucha. Tuhle křivdu Reynolds napravil až v roce 2016, kdy dostal příležitost zahrát si ve vynikajícím sólovém filmu s jednoduchým názvem Deadpool.

1. Mladý Anakin – Star Wars: Epizoda I – Skrytá hrozba

Dnešní článek skončíme tam, kde jsme s ním začali. Opět se totiž vrátíme k Hvězdným válkám, ale tentokrát zamíříme až do roku 1999. Tehdy totiž vyšel první díl prequelové trilogie (odehrávající se před událostmi původního filmu, pozn. red.) s podtitulem Skrytá hrozba. Bylo to poprvé, co se původní příběhy George Lucase (76) vrátily na filmová plátna a fanouškovské nadšení se tak dalo krájet.

Podobně hutné bylo však i zklamání, které premiéru Epizody I následovalo. Namísto příběhů o chrabrosti a rytířství ve vesmíru jsme se dočkali zdlouhavých konverzací a nudných politických debat. Největší zklamání přišlo při představení mladé verze nejslavnějšího padoucha filmové historie.

Anakin Skywalker v podaní Jakea Lloyda (32) byl totiž ufňukaným děckem, které v ničím nepřipomínalo děsivého Darth Vadera, kterým se měl stát v budoucnu. Nebyla to vina mladého herce, ale přesto se na něj strhla vlna fanouškovské nenávisti, která vedla k náhlému konci jeho kariéry a dost možná i k psychickým problémům, kterými Lloyd trpí dodnes.

(tod)

Fandím
14 fanoušků
Nesnáším
1 antifanoušek
Celebrity:
Arnold Schwarzenegger, Zack Snyder, Ryan Reynolds, Daisy Ridley

Filmy:
Star Wars: Epizoda I - Skrytá hrozba, Terminátor 3: Vzpoura strojů, X-Men Origins: Wolverine

Kategorie:
Filmy, Filmové novinky,

Tagy:
Arnold Schwarzenegger filmy, sci-fi filmy, souboje, původ Rey, arnold schwarzenegger scény, filmové momenty, Batman scény, souboje superhrdinů
TOPlist