5 zásadních informací, které prozradil trailer na nového Batmana

28.08.2020

Michael Keaton (68), George Clooney (59), Christian Bale (46) nebo Ben Affleck (48). To jsou jen někteří z herců, kteří si během svých hvězdných kariér vyzkoušeli netopýří kostým superhrdinského ochránce města Gotham. V roce 2021 se mezi představitele Batmana zařadí i Robert Pattinson (34), kterého můžete znát ze série Twilight, z filmů o Harrym Potterovi nebo z loňského kritikou milovaného hororu s názvem Maják.

Ačkoliv půjde nový snímek, který prozatím nese jednouchý název The Batman, do kin až za rok, už teď o připravovaném filmu leccos víme. Vděčíme za to traileru, který se na Youtube kanálu studia Warner Bros. Pictures objevil teprve 22. srpna. Krátkou ukázku jsme podrobili zevrubnému zkoumání a tady je pětice důležitých informací, které trailer o chystaném snímku prozrazuje.

 

Mladí známí

Podle informací poskytnutých Mattem Reevesem (54), tedy samotným režisérem připravovaného filmu, se má příběh filmu The Batman odehrávat na začátku superhrdinské kariéry Bruce Waynea. Přesto však nepůjde o takzvanou „origin story“, která by představovala zrod tohoto slavného hrdiny. Různých verzí zrodu Batmana jsme totiž viděli už mnoho, a Reeves tak chtěl vyprávět jiný příběh.

Jeho film je zasazen do období zhruba dva roky poté, co si Bruce poprvé nasadil netopýří masku, a ačkoliv se celý příběh odehrává z kraje jeho superhrdinské kariéry, už teď je vidět, že spolupracuje s policií. V komiksech trvalo budování dobrých vztahů s policejním sborem Gothamu vždy hrozně dlouho, a to především proto, že byl plný zkorumpovaných a úplatných policistů. Zde se však s Jimem Gordonem v podání Jeffereyho Wrighta (54) už zřejmě seznámil, a série záhadných vražd tak není prvním případem, který společně řeší.

Padouch s otazníkem

Většina superhrdinských filmů stojí nejen na výkonu herce v hlavní roli, ale hodně dělá i zpracování úhlavního padoucha. Stačí se podívat na Temného rytíře z roku 2008 a výkon Heatha Ledgera v roli obávaného Jokera. Bez něj by tenhle film nebyl ani z poloviny tak oblíbený, jako je teď.

Kdo se tedy stane úhlavním záporákem v novém Batmanovi? Bude to padouch, na kterého si většina filmařů netroufla, a který se doposud objevil jen v jediném snímku o netopýřím superhrdinovi. Ve filmu Batman navždy si jej střihnul Jim Carrey (58) a od té doby se po něm slehla zem. Už víte, kdo je novým padouchem?

Zanechme hádanek a přenechejme je někomu, kdo je v nich více zběhlý. Jedním z expertů na hádanky a rébusy všeho druhu je i superpadouch, který si nechává říkat Riddler, do češtiny občas překládaný jako Hádankář. Právě on stojí za záhadnými vraždami, na jejichž místě činu záměrně zanechává různé rébusy, které mohou vést k jeho dopadení. Většinou jde však o posměšky mířené na jeho bezradné pronásledovatele.

Oblek spíchnutý na koleni

Protože Pattinsonova verze netopýřího superhrdiny bojuje se zločinem teprve dva roky, stále se mu zřejmě nepodařilo odladit všechny náležitosti jeho kostýmu. Přesto jde o velmi funkční převlek, který mimo jiné dokáže i odrážet kulky. Právě funkčnost byla zřejmě nejdůležitější součástí výroby obleku a na design Bruce zatím ještě moc času neměl.

Jde totiž zřejmě o oblek, na kterém se nepodílel jeho technik a kolega Lucius Fox, ale který si Bruce Wayne zřejmě vytvořil svépomocí. Jeho oblek si už navíc zřejmě zažil své, protože jsou na něm vidět známky nošení v extrémních situacích. „Každý večer se vydává do města a bojuje se zločinem. Když se podíváte na jeho plášť, můžete si všimnout různých děr a trhlin,“ popsal Batmanův oblek Reeves.

Tučňák k nepoznání

Už jsme zmínili Riddlera, ale Hádankář nebude jediným ikonickým padouchem, který se v novém Batmanovi objeví. Svou roli v novém příběhu sehraji i Penguin, kterého si ve filmu Batman se vrací z roku 1992 střihnul Danny DeVito (75). Kdo se ale smokingu a deštníku (zásadních součástí Tučňákova kostýmu) chopí v roce 2021?

Přestože se postava tohoto padoucha objevila v traileru, s největší pravděpodobností jste jejího představitele nepoznali. Byl totiž skrytý pod tlustou vrstvou geniálního make-upu, a jediné vodítko, které vám mohlo napovědět, byl jeho hlas. Oswalda Cobbelpotta alias Penguina si v připravovaném filmu zahraje Colin Farrell (44).

Ostré drápky

Vzhledem k tomu, že jsme vás už upozornili na tučňáka a netopýra, musíme vám představit ještě jednu zvířecí postavu, která se v novém filmu objeví. V traileru je totiž vidět i zlodějka Catwoman v podání Zoë Kravitz (31). Catwoman je postavou, u které si nikdy nemůžete být jistí, jestli půjde o klaďase nebo záporáka. Vždycky totiž myslí především na sebe a od toho se odvíjí její další chování.

Tentokrát to vypadá, že se s Batmanem setkává poprvé, a proto jej zatím neměla čas ani svádět, jak v komiksech, filmech a videohrách mnohdy dělá. Zdá se, že je také na začátku své zlodějské kariéry, a proto tentokrát bude netopýřímu superhrdinovi spíše překážet, než aby mu pomohla v boji s tajemným Riddlerem.

Na to, jak to ale bude ve skutečnosti, si budeme muset počkat alespoň do prvního října 2021, kdy má jít The Batman do kin. Zatím jsou všechny tyto informace pouhými spekulacemi vycházejícími ze střípků, které se nám režisér rozhodl ukázat. A trailery velmi často rády lžou.

(tod)

Fandím
22 fanoušků
Nesnáším
6 antifanoušků
Celebrity:
George Clooney, Robert Pattinson, Ben Affleck, Michael Keaton

Filmy:
Batman, Batman navždy

Kategorie:
Filmy, Filmové novinky,

Tagy:
TOPlist