5 zásadních informací, které prozradil trailer k novým Star Wars

30.08.2019

Premiéra deváté epizody Star Wars s podtitulem Vzestup Skywalkera se kvapem blíží. Tento snímek se má do kin dostat už 19. prosince letošního roku. Devátá epizoda by měla uzavřít veškeré dějové linky nové trilogie, a tak se její tvůrci snaží všechny podstatné informace držet pěkně pod pokličkou. Nedávno však Disney vyrukovalo s novým trailerem, který nastínil některé zásadní detaily z připravovaného filmu.

Vítejte na Showbiz.cz, kde vám dnes představíme pětici těch nejzásadnějších informací, které jste se z nového traileru mohli dozvědět.

5. Princezna Leia je stále v centru dění

Tragická smrt herečky Carrie Fisher v roce 2016 otřásla všemi fanoušky této vesmírné ságy. Fisher hrála princeznu Leiu, jednu z nejstatečnějších hrdinek galaxie, která se v pozdějších letech svého života stala generálkou vedoucí odboj proti Prvnímu řádu. Předčasná smrt herečky znamenala, že se Carrie nedožila ani premiéry předchozího dílu série s podtitulem Poslední z Jediů.

Tvůrci Hvězdných válek už dříve diváky ubezpečovali, že Carrie stihla natočit některé ze scén pro devátou epizodu, a že příběh její postavy nebude její smrtí ovlivněn. To však nechalo spoustu nadšenců Star Wars na pochybách, zda se je tvůrci pouze nesnaží obelhat, aby o sérii neztratili zájem.

Podle posledního traileru to však vypadá, že přeci jen mluvili pravdu, jelikož se v něm Carrie Fisher objevuje jako jedna z hlavních postav. Bude určitě zajímavé sledovat, jak se s její smrtí režisér J. J. Abrams (53) vypořádal a nezbývá než doufat, že její postavě vymyslel důstojný konec.

4. Početné armády na obou stranách

Trailer na nové Star Wars ukazuje kromě známých postav i známou sci-fi techniku, kterou jejich fanoušci tolik milují. Vesmírná plavidla, futuristické zbraně i světelné meče jsou jedněmi z hlavních lákadel této série, která svůj dlouhý život započala už v roce 1977.

V novém traileru se objevuje hned několik takových věcí, ze kterých stojí za zmínku především okázalé vesmírné lodě, kterých je jak na straně Prvního řádu, tak na straně odboje celá řada. Nejzajímavější jsou děsivé křižníky, které však nevypadají, že by vznikly v dílnách Prvního řádu. Tato plavidla spíše připomínají známé hvězdné destruktory, kterými se pyšnila armáda Impéria v původní trilogii.

Ani odboj se však v traileru nenechává zahanbit, jelikož do boje povolává celou řadu stíhaček, mezi kterými mohou bystří diváci spatřit i oblíbené B-Wingy. Ty diváci také mohli poprvé spatřit v původní trilogii, jakožto účinné zbraně proti velkým vesmírným lodím. Určitě nás proto čeká nějaká napínavá vesmírná bitva.

3. Rudé oči C-3PO

Možná si vzpomenete, jak android C-3PO v prvním díle nové trilogie prohlašoval, že jej jeho bývalí vlastníci možná nepoznávají, jelikož má červenou ruku namísto své typické zlaté. Zdá se, že se mu tato barva skutečně zalíbila, jelikož se mu do ruda v traileru zbarvily i jeho oči.

Zatím nevíme, co tato změna barvy pro oblíbeného robota znamená, a trailer k tomu neposkytuje zrovna mnoho informací. Ve starších komiksech tato barva u droidů značila, že se staly obětí nějakého hackera, který je vzdáleně ovládá, ale koupě značky Star Wars studiem Disney znamenala, že se tyto příběhy dostaly mimo oficiální kánon Hvězdných válek. Na uspokojující vysvětlení tohoto zbarvení očí oblíbeného droida si proto budeme muset počkat až do prosince.

2. Přechod na temnou stranu?

Ještě děsivěji než oči C-3PO vypadala v novém traileru mladá adeptka na post rytíře Jedi Rey, která se objevila v černém hávu s děsivě vyhlížejícím výrazem. Všechno směřuje k tomu, že Rey v nové epizodě možná propadne temné straně síly, která už zlákala nejednoho hrdinu.

Spekulace o tom, že by k jejímu přechodu do týmu záporáků mohlo skutečně dojít, začaly kolovat už od prvního dílu série. Její trénink s Lukem Skywalkerem dále naznačoval, že se v dívence kromě dobra skrývá i něco mnohem temnějšího a poslední trailer ji ukazuje v róbě typické pro Sithské rytíře.

Jestli k tomu však skutečně dojde, ale vůbec není jisté. Tato scéna mohla být pouze nějakou vizí, oklamáním či pohledem do alternativní budoucnosti. Navíc je dost možné, že se tati scéna ve finálním snímku vůbec neobjeví a jde tak jen o pokus o zmatení nedočkavých diváků. Až letošní prosinec však ukáže, jak to s Rey a jejím připojením k padouchům série skutečně bude.

1. Návrat tyčového meče

U těchto záběrů zůstaneme i pro poslední bod dnešního seznamu. Jediové, kteří se vydali na scestí se kromě černého oblečení obvykle pyšní ještě jednou barevnou odlišností. Ta se týká jejich světelných mečů. Zatímco ti, kteří se spoléhají na světlou stranu síly využívají širokou škálu barevných mečů od modré, přes zelenou, až po fialovou nebo žlutou, temní rytíři využívají jen jednu barvu. Krvavě rudou.

Tou se v traileru může chlubit i Reyin nový meč. Červená barva však není ani zdaleka tou nejzásadnější proměnou, kterou si tato ikonická zbraň prošla. Zároveň totiž nemá jednu čepel, ale hned dvě. Obdobnou vychytávkou se na svém meči mohl chlubit Darth Maul, záporák z první epizody s podtitulem Skrytá hrozba.

(tod)

Fandím
1 fanoušek
Nesnáším
0 antifanoušků
Celebrity:
J.J. Abrams, Carrie Fisher

Filmy:
Star Wars: Epizoda IV - Nová naděje, Star Wars: Epizoda I - Skrytá hrozba

Kategorie:
Filmy, Filmové novinky,

Tagy:
Filmové novinky, Hvězdné války, sci-fi filmy, Disney, Star Wars trailer, Star Wars, nové trailery, plánované filmy, kultovní sci-fi, studio Disney, Princezna Leia, Disney filmy, C-3PO, J J Abrams filmy, sci-fi armády, vesmírné armády, Hvězdné války trailer, nové sci-fi filmy, trailery sci-fi, nové trailery sci-fi, C-3PO robot
TOPlist