5 zákulisních informací o připravovaném Space Jamu 2

14.03.2019

Původní Space Jam z roku 1996 je zábavnou komedií, která v sobě mistrně mísila animaci s živými herci. Díky tomuto neotřelému přístupu se mohl basketbalista Michael Jordan (56) a herci Wayne Knight (63) a Bill Muray (68) objevit vedle hvězd animovaných seriálů – Buggse Bunnyho, kačera Duffyho a mnoha dalších.

Film dokázal bavit celé generace mladých diváků, ale díky svým vtipům byl zábavnou podívanou i pro dospělé. Už je to však 23 let od chvíle, kdy šel snímek do kin, a tak spousta z jeho speciálních efektů poměrně zastarala. Dnešní děti navíc často ani neví, kdo je Michael Jordan, a tak se tvůrci původního snímku rozhodli vytvořit pokračování, které bude aktuálnější.

5. Nová tvář, nové skóre

Michaela Jordana musel pro druhý díl vystřídat nový basketbalista, který je v současné době aktivním sportovcem. Tvůrci filmu měli opravdu z čeho vybírat, ale volba nakonec padla na jedinou možnou basketbalovou hvězdu, která se s animovanými postavičkami z Looney Tunes mohla vydat zachránit jejich kreslený svět.

Zpráva, že Jordana v hlavní roli nahradí Lebron James (34), byla jednou z prvních informací, která se o připravovaném filmu dostala mezi širokou veřejnost. Space Jam 2 se tak stane prvním filmem, ve kterém bude tento atlet hrát sám sebe, ale zkušenosti s filmem mu nechybí. Kromě několika seriálů si zahrál i ve snímku Vykolejená a účastnil se i natáčení animované pohádky Yeti: Ledové království.

James je navíc velkým fanouškem prvního dílu, a tak byla jeho volba opravdu moudrým rozhodnutím ze strany filmařů.

4. Basketu málem odzvonilo

Možná největším překvapením je fakt, že se tvůrci druhého Space Jamu chvíli rozmýšleli i nad tím, jestli si místo basketbalu pro druhý díl neposvítit na úplně jiný sport. Chtěli tak za jedničkou udělat tlustou čáru a začít zcela od znova u atletů z jiných sportovních oblastí.

Původní režisér filmu Joe Pytka (80), který stál i za natáčením prvního dílu, chtěl, aby se dvojka točila kolem golfu. Jako hvězdu svého filmu si vybral Tigera Woodse (43), ze kterého však kvůli jeho různým osobním problémům nakonec sešlo. Další hvězdou měl být profesionální skateboardista Tony Hawk (50), který je tím nejslavnějším „skejťákem“ i díky sérii svých úspěšných videoher.

Nakonec však volba přeci jen padla na basketbal a hvězdou nadcházejícího filmu se tak stane už zmíněný Lebron James.

3. Reboot nikoliv pokračování

Vystřídání Michaela Jordana v hlavní roli přivedlo mnoho fanoušků k myšlence, že možná nepůjde o obyčejné pokračování filmu, ale o moderní reboot, který s událostmi prvního dílů nebude pracovat. Pouhá výměna představitele hlavní role by sama o sobě nemusela nic znamenat, ale tuto informaci už potvrdili i samotní filmaři.

Na jednu stranu je škoda, že druhý díl nebude navazovat na události toho prvního, ale na druhou stranu je to vcelku pochopitelné. Tvůrci druhého Space Jamu by totiž museli navazovat na více než dvacet let starý snímek, což rozhodně není snadným úkolem, a to i vzhledem ke stárnoucím hercům. To však neznamená, že se nějací staří známí ve filmu neobjeví. Tým zodpovědný za casting se totiž nechal slyšet, že by byl rád, kdyby si Jordan zahrál alespoň v nějaké scéně, a měl by tak ve Space Jamu 2 alespoň takzvané cameo (krátký herecký štěk, pozn. red.).

2. Black Panther na place

Komiksový superhrdinský snímek s názvem Black Panther se na udílení letošních Oscarů dočkal hned několika zlatých sošek, a dokonce byl nominován i na nejlepší film roku. Tuto výhru mu sice sebrala Zelená kniha, ale to mu na kvalitách rozhodně nic neubírá. Velkou část úspěchu tohoto filmu nese na bedrech jeho režisér Ryan Coogler (32), který kromě tohoto filmu režíroval v minulosti i úspěšného Creeda.

Přestože se režie druhého Space Jamu ujme Terence Nance (37), Coogler je s projektem také velmi úzce spojený. Přestože nebude vše řídit z režisérského křesla, jeho slovo bude také velmi důležité. Coogler se totiž stal producentem připravovaného filmu, což může filmu jen pomoci.

1. Časová náročnost

Teď už si asi jen říkáte, kdy se tento film konečně podívá do kin. Zde pro vás bohužel máme poměrně smutnou zprávu. Jelikož je těžké nějakým způsobem skloubit harmonogramy všech lidí, kteří jsou součástí filmu, je prozatímní premiéra stanovena až na 16. červenec roku 2021. Není se moc čemu divit. James je na vrcholu své basketbalové kariéry a Los Angeles Lakers by mu asi jen tak neodpustili, kdyby od nich odešel kvůli natáčení pohádky.

Samotné natáčení také zatím ani nezačalo a mělo by tak být odstartováno až letos v létě. Po pěti letech, co byly práce na filmu poprvé oznámeny, to už skutečně vypadá, že se s filmem konečně začne něco dít. Přestože už byli fanoušci několikrát zklamáni neustálým posouváním termínů, červencový začátek natáčení jim dává naději, že film skutečně vznikne.

(tod)

Fandím
2 fanoušci
Nesnáším
0 antifanoušků
Celebrity:
Bill Murray, Tiger Woods, Michael Jordan, LeBron James

Filmy:
Space Jam

Kategorie:
Filmy, Filmové novinky,

Tagy:
americké filmy, americké komedie, sport, Michael Jordan filmy, bláznivé komedie, sportovní komedie, Space Jam 2, Space Jam pokračování, bláznivé americké komedie, Bugs Bunny, Tiger Woods filmy, Terence Nance film, Terence Nance režie
TOPlist