5 zákulisních informací o natáční Brooklyn 99

06.07.2023

Pokud jste dodnes o komediálním seriálu Brooklyn 99 neslyšeli, dovolte, abychom vám změnili život. Jde totiž o fantastickou krimi komedii se spoustou fantasticky ztřeštěných postav, které si zamilujete. Nikdo z Brooklynského okrsku 99 není normální, ale o to víc budete mít každého z nich rádi.

V dnešním článku jsme si pro vás připravili pětici těch největších zajímavostí z natáčení tohohle Zlatým glóbem oceněného seriálu. Dejte si Terryho jogurt, pohlaďte Čedara a hrdě zvolejte „9-9!“, protože dnešní článek bude celý o tom nejpodivnějším, ale zároveň nejlepším policejním okrsku New Yorku.

Jake a Gina byli skutečně kamarády z dětství

Jednou z mnoha dějových linek, které seriál ve svých osmi sériích rozplétal, se týkala dávného přátelství detektiva Jakea a podivínské sekretářky Giny. Tyhle dvě postavy spolu vyrůstaly a jejich přátelství se dál jen prohlubovalo. Jake měl Ginu skutečně rád, a ačkoliv mu to Gina málokdy dala najevo konvenčními způsoby, i jí na něm velmi záleželo.

Tohle přátelství šlo vycítit i z televizních obrazovek, a nebylo to jen kvůli hereckému talentu obou herců. Andy Samberg (44) a Chelsea Peretti (45) byli totiž kamarády od dětství i ve skutečnosti. Chodili spolu na stejnou základku a Peretti se v jednom rozhovoru přiznala, že se jí Samberg v dětství dokonce líbil.

Zůstali přáteli i poté, co se jejich studijní cesty rozešly, a dál si pomáhali i v zábavním průmyslu. Poprvé se ale společně před jednou kamerou setkali až při natáčení Brooklyn 99.

Obsazení Terryho bylo jasné od začátku

Každá z postav seriálu je obsazená perfektně. Andy Samberg je dokonale potrhlým, ale schopným detektivem, Andre Braugher (61) perfektně hraje policejního kapitána s kamennou tváří a rozhodně byste nenašli lepšího poskoka, než je Joe Lo Truglio (52). S obsazením si tvůrci Brooklynu 99 dali opravdu záležet a některé role psali na míru předem vybraným hercům.

Jednou z těchto rolí je postava seržanta Terrence Jeffordse – obrovské hory svalů se srdcem ze zlata. Seriáloví tvůrci od začátku věděli, že tuhle postavu nemůže hrát nikdo jiný než Terry Crews (54). Už dávno totiž bylo jasné, že je Crews nejen skvělým akčním hercem, ale že má i poměrně solidní komediální vlohy.

Se seržantem Jeffordsem Terry Crews sdílí kromě křestního jména a  podobného charakteru i řadu dovedností, schopností a dokonce i některé události z hercova života. Věděli jste například, že se dřív živil jako policejní kreslíř? Tento talent pak zužitkovává i v roli seržanta Terryho.

Inspirováno skutečným životem

Ve skutečném životě brali tvůrci inspiraci mnohem častěji, než by to mohlo na první pohled vypadat. Kromě přátelství Jakea a Giny či společných rysů Terryho Crewse a seržanta Jeffordse stojí za zmínku i ztvárnění drsňácké policistky Rosy herečkou Stephanie Beatriz (42). Ne, že by herečka lámala lidem ruce na potkání, koneckonců původně se ucházela o roli správňačky Amy. Je tady ale jiná spojitost mezi jejím životem a její rolí v Brooklyn 99.

Tou je její sexuální orientace, která se do seriálového příběhu začala promítat kolem páté řady. Beatriz totiž vyšla na veřejnost s tím, že je bisexuální, čímž překvapila nejen své kolegy, ale i širokou veřejnost. Tvůrcům to ale dalo příležitost vyjít vstříc menšinám, které se ve světě showbyznysu tak často neobjevují. Herečka si této příležitosti obrovsky vážila a zapojení bisexuální postavy do děje tohohle komediálního seriálu tak s její pomocí bylo opravdu citlivé a vkusné.

Obsese osmdesátkovými akčňáky

Postavu Jakea Peralty definuje hned několik charakterových vlastností. Je to neuvěřitelně schopný policista, který je ale obrovským lenochem, je s ním obrovská legrace, ačkoliv se často stává terčem posměchu, a svou policejní expertízu nezakládá na znalostech a zkušenostech z policejní akademie, ale na akčních filmech z osmdesátých let.

Jeho nejmilovanější „příručkou“ je bezesporu Smrtonosná past, kterou viděl tolikrát, že by ji dokázal zpaměti ocitovat, a to dost možná i pozpátku. Jakeova obsese těmito filmy plyne z podobného vztahu, který má k těmto filmům jeho představitel.

Samberg možná není až takovým nadšencem jako jeho postava, nicméně se ze všech sil snažil, aby se v seriálu alespoň na několik momentů objevil i Bruce Willis (68). To se mu však nakonec bohužel nepodařilo a vzhledem k hercově zdravotnímu stavu se tak už nejspíš nestane nikdy.

Chemie mezi herci

Jednou z posledních hlavních postav seriálu, kterým jsme se v dnešním článku zatím ještě nevěnovali, je postava Amy Santiago, kterou si v něm zahrála Melissa Fumero (40). Amy je jednou z mála opravdu zodpovědných a poctivých policistů okrsku 99, a proto často nesouhlasí s Jakeovými nekonvenčními, ale efektivními postupy policejní práce.

Jak se to ale říká, co se škádlívá, to se rádo mívá a jejich rivalita zanedlouho přeroste v milostný vztah, a nakonec až v opravdovou lásku a manželství. Že tenhle vztah bude fungovat, bylo tvůrcům jasné ještě dřív, než se seriál vůbec objevil na televizních obrazovkách. Každý seriál totiž tvůrci testují na skupině náhodných diváků, kteří hodnotí jeho jednotlivé součásti.

Chemii mezi Fumero a Sambergem tahle testovací skupina ohodnotila nejlepším možným výsledkem, takže bylo seriálovým tvůrcům hned jasné, že narazili na něco fantastického. A zbytek je už historie.

(tod)

Fandím
11 fanoušků
Nesnáším
0 antifanoušků
Celebrity:
André Braugher, Bruce Willis, Terry Crews, Andy Samberg

Filmy:
Smrtonosná past

Kategorie:
Filmy, Filmové novinky,

Tagy:
komedie, seriál, sitcom, komediální seriály, americké sitcomy, Andy Samberg, brooklyn, Brooklyn 99, historky z natáčení, policejní seriál, zákulisní informace
TOPlist