5 zajímavostí z natáčení Lásky nebeské

26.12.2018

Každý má rád na Vánoce jiné filmy. Někomu se nejvíce líbí pohádky, jinému americké dobrodružné snímky a někdo má rád romantické komedie. Tou neznámější vánoční romantickou komedií není nic jiného než Láska nebeská britského režiséra Richarda Curtise (62). Ta šla poprvé do kin přesně před patnácti lety a my jsme se proto rozhodli, že vám dnes přineseme seznam pěti těch největších zajímavostí z jejího natáčení, o kterých jste s největší pravděpodobností ani netušili.

5. Režisérova rodina

O tom, že má Curtisův snímek absolutně famózní obsazení, asi nemůže být pochyb. Vedle sebe se objevily takové hvězdy jako Bill Nighy (69), Hugh Grant (58), Colin Firth (58) nebo Keira Knightley (33). Vzhledem k velikosti tohoto filmu je ale jasné, že se všech rolí nemohli ujmout profesionální herci, ostatně od toho se oněm nedůležitým rolím říká křoví.

Curtis se však rozhodl, že i tyhle role nenechá jen tak někomu a rozhodl se do filmu zapojit ty, kteří mu jsou nejbližší. A to doslova. Jeho dcera Scarlett se objevila v dětském kostýmu na vánoční přehlídce jako langusta a její bratr byl schovaný pod maskou Spider-Mana. Curtisova manželka se přitom podílela na scénáři a její matka si v Lásce nebeské zahrála pokojskou na Downing street. To dává pojmu rodinný film úplně jiný význam.

4. Ušito na míru

Většinou, když píšete scénář k filmu, máte nějakou představu, jak má ta či ona postava vypadat. Potom vám nezbývá nic jiného, než doufat, že režisér vybere takové obsazení, které bude odpovídat vašim představám, ale většinou to tak nedopadne. U Lásky nebeské však tento proces probíhal trochu jinak. Některé postavy Curtis psal na míru konkrétním hercům.

Samozřejmě se to netýkalo všech rolí ve filmu, ale například Hugh Grant a Emma Thompson (59) byly režisérovými prvními volbami. Stejná věc se týkala i Martine McCutcheon (42), která si ve filmu zahrála Natalie. Curtis její postavu původně dokonce pojmenoval Martine, což se před konkurzy rozhodl změnit, aby si McCutcheon nemyslela, že má roli jistou.

3. Seriózní premiér

Občas se stane, že máte k návrhu vaší role nějaké připomínky a chcete ji trochu pozměnit. Pokud je vaše jméno navíc Hugh Grant, je víc než pravděpodobné, že budou vaše připomínky ostatní poslouchat. To byl případ i jeho role v Lásce nebeské. Grant si totiž svoji roli představoval úplně jinak, než ji viděl Curtis.

Původně totiž chtěl, aby byl jeho premiér absolutně vážný a měl proto velký problém s jednou z nejmilovanějších scén filmu. Samozřejmě máme na mysli jeho taneční číslo v premiérské rezidenci na Downing street. Grant se domníval, že by se žádný premiér nikdy nechoval tak uvolněně a natáčení taneční scény neustále odkládal. Také mu vadilo, že byla původní píseň vyměněna za jinou, a tak se režiséra neustále snažil přesvědčit, aby byla scéna z filmu vynechána.

Nakonec k jejímu natočení došlo, ale stalo se tak až úplně poslední natáčecí den. Grantovi se nakonec scéna líbila tak, že si při jejím natáčení slova písně Jump od kapely Pointer Sisters dokonce i několikrát nevědomky prozpěvoval.

2. Skutečná objetí

Celý film je zakončen neskutečně dojemnou scénou, odehrávající se na londýnském letišti Heathrow. Všechny hlavní postavy filmu se zde setkávají, když čekají na přílety či odlety svých přátel, příbuzných a milovaných. Film však obsahuje záběry i na objetí lidí, kteří ve filmu žádnou roli neměli. Zajímá vás, o koho šlo?

Filmaři se rozhodli, že chtějí do svého romantického filmu zakomponovat i trochu té skutečné lásky, a tak na letišti s kamerami číhali na nic netušící „civilisty“, kteří se láskyplně vítali či loučili. Natáčecí štáb je pak oslovil s tím, zda mohou jejich vřelá objetí do připravovaného filmu využít.

1. Anděl strážný

Role, kterou pro Lásku nebeskou získal Rowan Atkinson (63) je přinejmenším neuvěřitelně šibalská. Svým pečlivým balením dárku pro milenku Alana Rickamana málem prozradil jeho milostnou aféru a jen díky němu se podařilo synovi Liama Neesona (66) rozloučit s jeho mladou přítelkyní. Věděli jste však, že měla jeho minirole být ještě mnohem záhadnější?

Představitel Mr. Beana měl být podle Curtisových plánů původně nadpřirozenou bytostí, která dohlíží nad láskou a osudy hrdinů filmu. Jeho role proto neměla být původně jen obyčejným prodavačem šperků, který nechává nevěrníka „dusit ve vlastní šťávě“, ale skutečným andělem, kterému jde o štěstí a lásku všech.

(tod)

Fandím
13 fanoušků
Nesnáším
0 antifanoušků
Celebrity:
Rowan Atkinson, Keira Knightley, Colin Firth, Hugh Grant, Liam Neeson, Richard Curtis, Bill Nighy, Alan Rickman

Filmy:
Láska nebeská

Kategorie:
Filmy, Filmové novinky,

Tagy:
vánoční komedie, slavné komedie, komedie na vánoce, Hugh Grant komedie, Liam Neeson komedie, Liam Neeson filmy
TOPlist