5 zajímavostí o Dwayne „The Rock“ Johnsonovi

25.04.2018

V současnosti je tahle charizmatická hora svalů jednou z nejlépe placených hollywoodských hvězd. I když tomu tak vždy nebylo, dá říct, že se Johnson určité formě „herectví“ věnoval celý svůj život. Pokud vás zajímá, čemu se tento svalovec s potetovaným tělem věnoval před svou hereckou kariérou, jaké měl v mládí problémy se zákonem nebo z čeho se skládá jeho jídelníček, rozhodně si přečtěte náš dnešní článek.

5. Nadějný fotbalista

Dwayne Johnson (45) se do širokého povědomí většiny Američanů dostal kvůli bojovému sportu, o kterém budeme mluvit za chvilku. Věděli jste ale, že se původně zabýval úplně jiným sportem? Už na střední škole se začal věnovat atletice, ale hlavně americkému fotbalu.

V tomto sportu se mu dařilo i po ukončení studia, a dokonce se chystal nastoupit do nejvyšší americké ligy s názvem NFL. Jeho fotbalová kariéra však neměla dlouhého trvání, jelikož mu ji velmi brzy překazilo zranění zad, kvůli kterému se americkému fotbalu nemohl dál věnovat. Možná vás ale překvapí, že mu tohle zranění nezabránilo v dalším sportovním odvětví, do kterého se Johnson po hlavě vrhnul.

4. Wrestlingový šampion

Tím byl totiž bojový sport jménem wrestling. Přestože není wrestling v českých luzích a hájích moc známý, v americké kultuře se tento „přihrávaný“ zápas těší opravdu velké oblibě. Spíše než o skutečný souboj ve wrestlingu jde o show, kterou zápasníci předvedou. Často se stává, že do sebe soupeři „mydlí“ židlemi, do souboje se zapojuje rozhodčí a nesportovní chování je alfou a omegou vystoupení.

Bylo vcelku logické, že se Johnson nakonec dal na dráhu wrestlingového zápasníka, jelikož to má zkrátka v krvi. „The Rock“, jak si v ringu nechával říkat, totiž pochází už ze třetí generace zápasníků tohoto oblíbeného amerického sportu. Jeho otec i dědeček byli wrestleři a jeho babička byla wrestlingovou promotérskou. Jak se zdá, svalnaté jablko nepadá daleko od svalnatého stromu.

3. Jeho jméno

Samozřejmě asi nikdo nepředpokládá, že by „The Rock“ bylo Johnsonovo skutečné prostřední jméno. Tím je ve skutečnosti Douglas. Je však zajímavé, jak ke svému uměleckému jménu přišel. Jeho volba má totiž co dočinění s jeho zápasnickou rodinou, o které jsme se zmínili už v předchozím bodě. Dodnes je Dwayne Johnson jediným profesionálním zápasníkem, který pochází už ze třetí generace aktivních wrestlerů.

„The Rock“ ale není Johnsonova první zápasnická přezdívka. Původně se mu v ringu přezdívalo „Rocky Maivia“, což byla kombinace wrestlingových jmen obou jeho zápasnických předků. Jeho otec měl totiž přezdívku „Rocky“ Johnson a jeho dědečkem byl Peter Maivia. Jak ale postupně začal získávat slávu, zjistil, že musí vystoupit ze stínu svých příbuzných a „The Rock“ byl na světě.

2. Člen gangu

V současnosti je Dwayne Johnson jedním z nejlépe placených herců Hollywoodu a věřte nám, to už něco znamená. V roce 2017 si podle ekonomického časopisu Forbes údajně vydělal 65 milionů dolarů, což ho zařadilo hned na druhé místo nejlépe placených herců. Vždy se ale v penězích takovým způsobem „nekoupal“.

V Johnsonových patnácti letech jeho rodina neměla ani na činži, a tak se musela vystěhovat ze svého domu. To „Rocka“ vedlo k několika krádežím a dokonce se zapojil do zlodějského gangu. Už ve svém mládí měl však Johnson dosti nápadnou postavu, a tak byl kvůli krádežím luxusního oblečení a šperků několikrát zatčen. Ani sám herec si není jistý kolikrát „seděl“, ale podle jeho slov to bylo osmkrát nebo devětkrát.

1. Jídelníček

Udržet si postavu, jako má Johnson, není nic jednoduchého. Kromě pravidelného cvičení musíte své tělo zásobovat živinami. A to pořádně. Sám Johnson přiznává, že jí až 4,5 kilogramů jídla denně, což se rovná zhruba 5,470 kaloriím.

Jeho jídelníček se občas proměňuje, takže občas mění tresku za kuřecí maso, ale jedna záležitost jeho stravování je konstantní. Vždy se snaží jíst sedmkrát denně. Tak co, zkusili byste si dát jeden den podle Johnsonova jídelníčku? My bychom asi praskli. Na druhou stranu by nás tenhle herec přepral s jednou rukou za zády. A zavázanýma očima. Zatímco by skákal na jedné noze.

(tod)

Fandím
4 fanoušci
Nesnáším
0 antifanoušků
Celebrity:
Dwayne Johnson

Kategorie:
Celebrity,

Tagy:
američtí herci, hollywoodské hvězdy, svalovci, svalnatí herci, Dwayne Johnson kariéra, zajímavosti o hercích, Dwayne Johnson život, Dwayne Johnson zajímavosti
TOPlist