5 vynechaných scén, které by vám rozhodně neměly uniknout

12.02.2019

Protože všechny filmy, které jdou do kin, musejí splňovat jisté požadavky ohledně své délky, téměř vždy se stává, že jsou o nějakou tu scénu zkráceny. Čas je totiž neúprosný a režiséři s ním musejí umět nakládat. Rozhodnutí, kterou scénu z finálního produktu vynechat, jsou však často velmi obtížná a takové škrty mohou často ohrozit i logickou posloupnost celého filmu. Pokud tedy nejsou tvůrci opatrní, mohou si nepromyšlenými škrty pohřbít celý snímek.

Většinou jsou však režiséři rozumní a mezi vyřazené scény vybírají ty, které finálnímu filmu nakonec zase tolik chybět nebudou. Dnes jsme si však pro vás přichystali pětici vynechaných scén, které měly ve svých filmech zůstat a u kterých je opravdu škoda, že je většina diváků nikdy neuvidí.

5. Avengers

První Avengers z roku 2012 byli opravdovým hitem, který definitivně změnil ráz filmové krajiny, což vnímáme dodnes. Ve skutečnosti sklidil film takový úspěch, že jej dodnes naleznete mezi těmi nejvýdělečnějšími filmy historie. Součástí tak obrovského úspěchu bylo bezpochyby i velmi detailní rozhodování o tom, co ve filmu nechat, a které scény z něj „vyhodit“.

Film funguje naprosto skvěle a ani chvilku se v něm nenudíte, takže můžeme s klidem tvrdit, že se tvůrcům všechna jejich rozhodnutí vyplatila. Když jsme však zhlédli scénu, která měla původně představit Kapitána Ameriku v jemu neznámém jednadvacátém století, přišlo nám její vynechání jako poněkud nešťastné rozhodnutí.

Steve Rodgers je ve filmu představen ve chvíli, kdy si vybíjí svou frustraci v jedné newyorské posilovně na ubohém boxovacím pytli, na jehož místě bychom opravdu být nechtěli. Původně jsme měli Stevea poprvé spatřit v jeho bytě, kdy si prohlíží vojenské záznamy z druhé světové války a pročítá si dokumentaci osvých zesnulých kamarádech a spolubojovnících.

V jednu chvíli to vypadá, že zavolá své dřívější lásce Peggy, ale nakonec se rozhodne vyjít na procházku. Ani to však jeho depresi nepomůže, jelikož jde po městě plném moderních technologií, které mu nic neříkají. Poté zavítá do místní kavárny, kde mimo jiné potká i nedávno zesnulého Stana Lee, který mu dá jednu z mnoha svých moudrých rad. Až poté se vydá na osamělou cestu do oné posilovny, kde jsme ho poprvé mohli vidět i v oficiální verzi Avengers.

4. Smrtonosná zbraň

Jedna z hlavních charakterových vlastností Martina Riggse ze série filmů s názvem Smrtonosná past je jeho touha po vystavování se nebezpečí. Neustále se snaží dostat do situací, které ho mohou připravit o život, ať už jde o provokování ozbrojených zločinců, skákání z výškových budov či zpackané pokusy o sebevraždu. Snaží se tak dostat ze svých depresí, které jsou způsobené jeho samotou.

Kromě příkladů, které jste v prvním filmu mohli vidět, se Mel Gibson (63) v roli výstředního policisty pokusil zavinit svou smrt ještě jednou ve smazané scéně. S obyčejnou příruční pistolí se totiž postaví odstřelovači, který je ukrytý v místní škole. Bez sebemenšího náznaku pudu sebezáchovy se Riggs postaví doprostřed hřiště, kde se pro střelce stává snadným cílem.

Ten ho však několikrát mine, a tak se viditelně frustrovaný Riggs rozhodne do odstřelovače vyprázdnit celý zásobník své zbraně. Ačkoliv tahle scéna není pro celkové vyznění úplně nezbytná, nemůžeme jí upřít její drsňácký faktor.

3. To

Asi vám nemusíme vysvětlovat, proč je představení démonického klauna v předloňském remaku hororového snímku s názvem To, tou nejnezapomenutelnější scénou z celého filmu. Dodnes nám běhá mráz po zádech, když si vzpomeneme na ono příšerné počasí, žlutou pláštěnku a děsivě vyhlížející oči ukryté v kanálu.

Možná vás proto překvapí, že režisér Andy Muschietti (45), který za filmem stál, natočil ještě jednu verzi této ikonické scény. Klaun Pennywise v ní namísto stáhnutí mladého Georgieho dolů do útrob kanálu chlapci podá jeho ztracenou lodičku a ten s poděkováním odběhne zpátky domů.

Přestože byla tato verze natočena jen jako vtip (a ze stejného důvodu jsme ji zařadili do dnešního článku), krásně ukazuje, že natáčení hororových filmů nemusí vždy být jen zážitek plný děsu a strachu. Pokud se však nad scénou zamyslíte, dojde vám, že pokud by Georgieho Pennywise nechal žít, pravděpodobně by i pro něj dopadl celý příběh úplně jinak. Právě vraždou mladého chlapce totiž pekelný klaun nevědomky odstartoval události, které vedly k jeho vlastní smrti.

2. Čelisti

Quint je jednou z nejzvláštnějších postav trháku, který Stevena Spielberga (72) nesmazatelně zapsal do dějin světové kinematografie. Jde o opileckého kapitánaČelistí, který se spolu se šerifem Brodym a oceánografem Hopperem vydává na lov nebezpečného žraloka, který terorizuje letovisko Amity.

Přestože diváci během filmu zjistí, že Quint není jen arogantním opilcem, který se baví provokacemi ostatních, jedna smazaná scéna z kraje filmu ukazuje, jak zvláštní Quintovo chování ve skutečnosti je. Když totiž shání udici, která by byla schopná udržet žraloka, zavítá do obchodu s hudebninami, ve kterém chce pro tyto účely koupit klavírní strunu.

Obyčejný člověk by šel rovnou ke kase, kde by prodavačce sdělil svůj požadavek, ale když Quint spatří mladého chlapce, který si v obchodě zkouší hru na klarinet, přidá se k němu a začne mu do jeho hraní zpívat. Zpívat je asi poměrně štědré označení pro hrdelní zvuky, které podivínský kapitán vyluzuje, ale když už nic jiného, dáváme mu jedničku alespoň za jeho nasazení.

1. Spider-Man 2

Druhý díl úspěšné trilogie o pavoučím muži, za kterou stojí režisér Sam Raimi (59), je dodnes mnoha diváky považován za nejlepší film o hrdinovy z newyorské čtvrti Queens, který byl kdy natočen. Není se čemu divit. Tento snímek obsahuje nespočet skvělých akčních scén, ale i poměrně hluboký pohled do duše Petera Parkera, muže pod pavoučí maskou.

Kvůli neustálému konfliktu jeho obyčejného civilního života s tím superhrdinským se Peter na chvíli rozhodne se svou skrytou identitou „seknout“ a pokusí se nasadit si svůj život na správnou kolej. Zahodí proto svůj převlek a na poměrně slušnou část snímku naprosto přestane být Spider-Manem.

Právě v tomto momentě se měla odehrát ona smazaná scéna, která se díky své vtipnosti dostala na náš dnešní seznam. Někdo totiž Spideyho oblek najde a přinese jej šéfredaktorovi plátku Daily Bugle, který je známý svou nenávisti vůči pavoučímu hrdinovi. Ten si jej v oné scéně nasadí, vyskočí na svůj pracovní stůl a začne předstírat, že střílí pavučiny. I když jde o jednu z nejkratších scén dnešního seznamu, je to zároveň jedna z těch nejvtipnějších. Ne každý den totiž vidíte oscarového J.K. Simmonse (64), jak si hraje na Spider-Mana.

(tod)

Fandím
5 fanoušků
Nesnáším
0 antifanoušků
Celebrity:
Mel Gibson, Stan Lee, J.K. Simmons, Steven Spielberg

Filmy:
Spider-Man 2, Smrtonosná zbraň, Čelisti, Avengers

Kategorie:
Filmy, Filmové novinky,

Tagy:
deleted scenes, smazané scény, Videa, youtube videa, horory, akční filmy, legrace, mel gibson akční film, superhrdinové, Avengers, Spider-Man, filmové zajímavosti, Čelisti zajímavosti, filmy Stevena Spielberga
TOPlist