5 vedlejších postav, které by si zasloužily vlastní film

21.08.2022

Představte si, že si ve svém novém filmu dáte si opravdu záležet na hlavním hrdinovi. Vaše publikum ale veškeré vaše snahy ignoruje a zamiluje do některé z vedlejších postav. Hlavní hrdina může vykonávat sebechrabřejší činy, ale diváci zkrátka nedají dopustit na jeho pomocníka, partnera, nebo dokonce nepřítele.

Různé prequely a pokračování jsou už několik let v Hollywoodu obrovským trendem a je tak naprosto trestuhodné, že zatím nikdo nenatočil sólový snímek o postavách, které vám představíme v dnešním článku. Dnes vám totiž ukážeme pětici slavných vedlejších postav, které by si skutečně zasloužily vlastní film.

Gandalf – Pán prstenů

Dnešní článek začneme snad u té nejslavnější fantasy série historie. Za jejím vznikem stál J. R. R. Tolkien a na filmová plátna jej přenesl novozélandský mistr filmu Peter Jackson (60). Samozřejmě máme na mysli fantastického třídílného Pána prstenů, který na přelomu tisíciletí sbíral jedno zasloužené ocenění za druhým.

Důvod byl prostý. Jacksonovi se zkrátka podařilo do kin dostat ve velké míře přesně to, co si lidé při čtení Tolkienovy tvorby představovali – včetně lokací, zápletek a postav. Jednou z těch nejzajímavějších a zároveň nejzajímavějších byl bezesporu čaroděj Gandalf v podání Iana McKellena (83), který má ve světě Středozemě ještě mnohem víc zajímavých příběhů, než které známe z Pána prstenů nebo Hobita.

Je proto obrovská škoda, že se Gandalf (alespoň v podání McKellena) neobjeví v novém seriálu ze světa Tolkienových románů. Pán prstenů: Prsteny moci se ale bude odehrávat dávno před událostmi obou filmových příběhů během takzvaného Druhého věku (zhruba 3,5 tisíce let před pádem Saurona), kdy se Gandalf ve Středozemi ještě vůbec nenacházel.

Albus Brumbál – Harry Potter

Když už jsme zmínili fantasy tvorbu Tolkiena, neměli bychom zapomenout na knihy, se kterými vyrůstala generace narozená na přelomu osmdesátých a devadesátých let. Za touto sedmidílnou (v případě filmů osmidílnou) sérií stojí J. K. Rowling (57) a řeč nemůže být o nikom jiném než o Harry Potterovi.

I tahle série obsahuje celou řadu zajímavých a skvěle napsaných postav, ze kterých bychom pro vlastní film vybrali nejspíš Albuse Brumbála, tedy charakterově podobnou postavu kouzelníkovi z předchozího bodu. Jde také o záhadného čaroděje, mentora hlavního hrdiny, jehož minulost je opředena řadou tajemství.

Pokud by to ale z nějakého důvodu nešlo, skvělé by bylo natočit i samostatný film o takzvaných „Pobertech“. Mezi ty patří Harryho otec, kmotr a jejich dva přátelé. Ti během svého pobytu v Bradavicích prožili řadu nebezpečných a napínavých situací, které by bylo skvělé vidět na velkém plátně.

Oslík – Shrek

Senzační vedlejší postavy se objevují i v animovaných filmech. Příkladem za všechny je třeba i vynikající Shrek, jehož první díl se v kinech objevil už v roce 2001. Právě Shrek totiž mainstreamovému publiku ukázal, že animovaný film nerovná se pohádka pro děti. Je totiž plný vtípků, narážek a ukrytých sprosťáren, které často pochopí jen dospělí.

Postavou, která těmito „nepřístojnostmi“ srší nejvíc, je mluvící osel, kterému nikdo neřekne jinak než jednoduše Oslík. Je až trestuhodné, že se samotný Shrek dočkal už čtyřech filmů, řady speciálů a vlastního muzikálu, zatímco Oslík stále figuruje jen jako vedlejší postava. Vlastního filmu se dokonce dočkal i Kocour v botách! Tak kde je problém?

Nick Fury – Avengers

Od animáků se přesuneme k superhrdinským filmům. Možná si říkáte, že mezi postavami Marvelu už nezůstalo moc superhrdinů, kteří by neměli vlastní film nebo alespoň seriál. V mnoha ohledech vám musíme dát za pravdu, ale tahle klíčová postava z marvelovek, kterou máme na mysli, vlastně žádné superschopnosti nemá.

Jeho vlastní film by tak byl spíše špionážním snímkem, protože právě v tom Nick Fury v podání Samuela L. Jacksona (73). Fury je zakladatelem organizace jménem S.H.I.E.L.D., která v začátcích spojovala všechny superhrdiny a právě ona dala vzniknout slavným Avengers. Nick Fury je geniálním stratégem, který je neustále dva kroky před svými nepřáteli a má připravený speciální plán snad pro každou situaci.

Proto by bylo skvělé ukázat, jak Fury vůbec založil S.H.I.E.L.D., jaké byly jeho špionážní začátky a co ho k povolání superšpióna vlastně dovedlo. Nebo možná jenom chceme vidět víc filmů se Samuelem L. Jacksonem v hlavní roli.

Vincent Vega – Pulp Fiction

A od Jacksona se odrazíme i pro poslední bod dnešního seznamu, jelikož právě on ztvárnil jednu z hlavních rolí v legendárním Pulp Fiction. Tentokrát se ale nebudeme věnovat Julesi Winnfieldovi, ale jeho parťákovi, kterého si střihnul John Travolta (68). Vincent Vega je ostříleným mafiánem, který se krátce před svou smrtí vrátil do Spojených států z pobytu v Amsterdamu.

Ačkoliv Quentin Tarantino (59) většinou pokračování nebo prequely svých filmů netočí, v případě příběhů Vincenta v Amsterdamu by mohl udělat výjimku. V minulosti se navíc o Vincentově vlastním filmu mluvilo. V hlavních rolích se měl Travolta objevit společně s Michaelem Madsem (64), který si zahrál Vincentova bratra v Tarantinově celovečerní prvotině s názvem Gauneři. Z plánů pak ale sešlo a poslední vzpomínka na Vincenta Vegu je z jeho smrti na toaletní míse.

(tod)

Fandím
8 fanoušků
Nesnáším
0 antifanoušků
Celebrity:
John Travolta, Ian McKellen, Samuel L. Jackson, Quentin Tarantino

Filmy:
Pán prstenů: Společenstvo Prstenu, Pulp Fiction: Historky z podsvětí, Shrek, Avengers

Kategorie:
Filmy, Filmové novinky,

Tagy:
hobit, pán prstenů, slavní herci, John Travolta, herci z Pulp Fiction, Gandalf, Gandalf Pán prstenů, obsazení Pán prstenů, vedlejší postavy, sólové filmy, zábavné postavy
TOPlist