5 věcí, které se stanou v každé epizodě Dr. House

28.03.2024

Jelikož se Dr. House před nedávnem objevil na Netlixu, nastal ideální čas věnovat tomuto medicínskému géniovi vlastní článek. Ačkoliv jde o velmi chytrý seriál, ani Dr. House v podání Hugh Laurieho (64) se tu a tam neubrání sklouznutí k nějaké té „šablonizaci“. Pokud si tedy pustíte hned několik dílů za sebou, začnete si mezi nimi všímat řady drobných podobností.

Diváci přesto s napětím sledovali příběhy týmu Dr. Gregoryho House v nemocnici Princeton-Plainsboro po dobu dlouhých osmi let. Během vysílání se House rychle etabloval jako postava intelektem srovnatelná se Sherlockem Holmesem. Vítejte na Showbiz.cz, kde vám dnes představíme pětici událostí, které se odehrají v každičkém díle Dr. House.

House „hraje Zagorku“

Dr. House často rád předstíral nezájem o své pacienty, zvlášť když za ním přišli s nějakou banalitou. Jeho extrémní intelekt mu často velel, že má přijímat jen ty nejsložitější případy, a že všechno ostatní by měli řešit jeho méně schopní kolegové.

Po nátlaku vedení nemocnice je však House většinou donucen věnovat svůj čas i „nezajímavým“ pacientům, u kterých tuší jednoduché řešení jejich problémů. Jeho předpoklad se však obvykle velmi záhy vyvrací kvůli neočekávaným komplikacím, což pro House konečně představuje výzvu, které se postaví čelem. Pokud totiž nemusí řešit nějaký spletitý problém, věnuje svou pozornost raději házení míčku o zeď nebo poslechu hudby.

Cuddyová zasahuje

Děkanka lékařské fakulty Dr. Lisa Cuddyová v podání Lisi Edelstein (57) proslula svými nesčetnými konflikty s Housem. Na ploše osmi sérií snad nebylo dílu, kdy by nezasáhla, aby zastavila některou z Housových neobvyklých a nekonvenčních praktik. Říká se, že co se škádlívá, to se rádo mívá a v jejich případě to platilo určitě.

Cuddyová a House měli mezi sebou relativně komplikované osobní vztahy, a to dokonce i před jejich krátkodobým románkem. Vzájemnou náklonnost střídala nenávist, která byla nejhorší ve chvílích, kdy si House procházel „absťákem“ po lécích proti bolesti. Jednou své šéfové dokonce řekl, že je dobře, že se jí nedaří pokusy o umělé oplodnění, protože by pravděpodobně byla hroznou matkou.

Mohl by to být lupus!

Přestože se ve fakultní nemocnici Princeton-Plainsboro vyskytovalo mnoho vzácných chorob, jedním z prvních tipů lékařského týmu byl téměř bezvýhradně lupus. Tohle přesvědčení nikdy netrvalo dlouho, ale bylo tak časté, že se stalo takovým veřejným tajemstvím mezi diváky a tvůrci oblíbeného seriálu.

DVD k druhé sérii dokonce obsahovalo sestřih momentů, kdy některá z postav prohlásila, že by se mohlo jednat právě o lupus. Až ve čtvrté sérii se konečně objevil pacient, u nějž byl lupus správnou diagnózou, což přerušilo „šňůru“ předchozích nesprávných odhadů. K potěšení diváků to ale neznamenalo, že by se špatné diagnózy této vzácné choroby ze seriálu vytratily.

House si loupne pilulku

Jedním z nejvytrvalejších příběhů Dr. House, který se táhl napříč většinou sérií, byla jeho závislost na drogách proti bolesti. Během snad každého dílu jste mohli House pozorovat, jak si bere spásný Vicodin, když se jen tak prochází chodbami nemocnice. Byla to skutečně rutinní záležitost, které nikdo nevěnoval moc pozornosti, dokud to nepřerostlo ve skutečný problém.

Je to taková paralela k užívání kokainu u Sherlocka Holmese. Ačkoliv mu drogy pomáhaly fungovat, měly velmi negativní dopad na jeho fungování i osobní život. Zatímco se s ním však Cuddyová rozešla kvůli jeho závislosti, ostatní postavy seriálu Housovo nebezpečné chování povětšinou ignorovaly. Jen těžko byste si vybrali lékaře, který má problém s drogami, ale u House drogy často vedly k lepším výkonům a přesnějším diagnózám.

House a Wilson se hádají

Přátelství mezi Housem a Jamesem Wilsonem v podání Roberta Seana Leonarda (55) bylo často jedinou pozitivní věcí v Housově životě. Ačkoliv to tak občas nevypadalo, Wilsonovi vždy šlo o dobro jeho kamaráda a u House to platilo stejně. Přesto se tihle staří přátelé dokázali zhádat snad v každém díle seriálu.

Wilsonovy názory na House se měnily z minuty na minutu a oba se neustále střetávali, a to jak v oblasti medicíny, tak z hlediska osobního života. Wilson často vyjadřoval své frustrace nad Housovými neotřelými metodami, jen aby ho později chválil za sebemenší úspěchy. Pokud bychom pokračovali v analogii k Sherlocku Holmesovi, byl Wilson pro House jakýmsi Watsonem.

Dalo by se dokonce říct, že byl Wilson jediným člověkem, kterého měl House kdy skutečně rád.

(tod)

Fandím
17 fanoušků
Nesnáším
0 antifanoušků
Celebrity:
Lisa Edelstein, Robert Sean Leonard, Hugh Laurie

Filmy:
Dr. House

Kategorie:
Filmy, Filmové novinky,

Tagy:
lékařské seriály, seriál Dr. House, Gregory House, Hugh Laurie Dr. House, Dr. House seriál
TOPlist