5 věcí, které můžete čekat od seriálového Pána prstenů

16.09.2019

Možná jste již zaregistrovali zprávu, že se připravuje nový seriál ze světa J. R. R. Tolkiena. Jeho Hobit a Pán prstenů se staly obrovskými literárními hity, kterým režisér Peter Jackson (57) vytvořil velmi úspěšné filmové trilogie. Tolkien však ze Středozemě napsal mnohem více příběhů, než kolik se jich doposud dostalo na filmová plátna.

Vedení Amazonu se proto rozhodlo, že vytvoří nový seriál, který se těmto příběhům bude věnovat. My jsme si proto připravili článek s několika zásadními informacemi, které by vám o tomto ambiciózním projektu neměly uniknout. Dnes vám totiž představíme pět věcí, které můžete od seriálového Pána prstenů očekávat.

5. Představení nových míst Středozemě

Přestože se děj všech šesti dosavadních dílů odehrával na různých místech Středozemě, stále existuje nespočet úchvatných míst, která byla doposud zanesena pouze na stránky knih. To by se však s příchodem nového seriálu mělo změnit, jelikož se děj bude během pěti připravovaných sérií odehrávat v nejrůznějších koutech této fantastické země.

Nový projekt Amazonu se bude odehrávat ještě daleko před událostmi popisovanými v Pánu prstenů či v Hobitovi. Seriálový Pán prstenů je totiž zasazen do takzvaného druhého věku, během kterého byl u moci obávaný Sauron. V seriálu se tak nedočkáte většiny známých postav jako je Aragorn, Frodo nebo Legolas, ale pár starých známých (v obou smyslech tohoto slova) zde možná najdete. Zejména se pravděpodobně můžete těšit na jednoho čaroděje s velkým šedivým kloboukem.

4. Obrovský rozpočet

Na to, jaký bude mít nový seriál scénář či jaké výkony v něm budou herci podávat, si musíme ještě pořádnou chvíli počkat. Jedno je však jasné už teď. Bude to opravdu skvělá podívaná. Rozhodně se můžeme těšit na úchvatné záběry z různých bitev, krásnou divokou přírodu a obecně neotřelé vizuální zpracování.

Podle posledních informací Amazon do nového projektu investuje neuvěřitelné sumy peněz, a některé zdroje dokonce mluví i o částce přesahující miliardu dolarů. To by ze seriálového Pána prstenů dělalo ten nejdražší seriál, který byl kdy natočen. Držitelem dosavadního rekordu je britský seriál The Crown, jehož rozpočet na sérii činil 157 milionů dolarů.

Větší suma peněz samozřejmě nezaručuje lepší kvalitu. Vzhledem k velkému počtu talentovaných filmařů, kteří na seriálu pracují, se však dá předpokládat, že bude nová investice Amazonu rozhodně zajímavým počinem.

3. Zkušený štáb

Právě zkušený štáb je jednou z věcí, která uklidňuje nervózní fanoušky Tolkienovy tvorby. Namísto režiséra původních filmů dosedne na režisérskou židli J. A. Bayona (44), který se může chlubit režírováním úspěšných filmů jako je Sirotčinec, Nic nás nerozdělí nebo poslední Jurský svět s podtitulem Zánik říše.

Bayona má zkušenosti i se seriálovou tvorbou, jelikož režíroval i dvě epizody hororového seriálu Penny Dreadful. Bayona však ani zdaleka není jediným zkušeným filmařem, který se bude na Pánu prstenů podílet. Mezi scénáristy naleznete opravdová esa, která mimo jiné stála za bombami jako je Hra o trůny, Stranger things, Rodina Sopránů, Perníkový táta a mnoho dalších hitů.

2. Poučení z chyb Hobita

Fanoušci Tolkienovy tvorby byli z Jacksonova návratu k jejich oblíbené literatuře poměrně zklamáni. Zatímco se původní Pán prstenů těší obecnému nadšení a lásce diváků, trilogie Hobita sklízela především kritiku. Divákům se nelíbilo, že byl děj útlé knížečky rozmělněn do tří dlouhých filmů, a že si Jackson s původní předlohou zacházel, jak se mu zlíbilo.

Za tak velkým zklamáním stojí i přílišné nadšení, které první díl předcházelo. Komukoliv by se jen obtížně podařilo vyplnit všechny představy, které si o chystané trilogii fanoušci vytvořili. Je proto dost možné, že se z neúspěchu Hobita filmaři poučili a budou k seriálové předloze přistupovat obezřetněji a s větším respektem.

Jedním z důkazů opatrnosti tvůrců může být i zapojení Toma Shippeyho (76), experta na Tolkienovu literaturu. Shippey má dohlédnout na to, aby se nový seriál někde nerozcházel s knižními předlohami. Shippey už dříve spolupracoval i s Peterem Jacksonem, a to na obou jeho trilogiích.

1. Navázání na úspěchy Hry o trůny

Seriálem, který bývá s připravovaným Pánem prstenů nejčastěji spojován, je bezpochyby slavná Hra o trůny. Ta je obecně považována za krutější seriálovou verzi původní trilogie ze Středozemě a na její úspěchy budou tvůrci nového seriálu určitě chtít navázat. Hra o trůny se stala opravdovým fenoménem, a i když najdete celou řadu diváků, kteří byli nespokojení s posledními sériemi, neuvěřitelná sledovanost a nespočet různých ocenění Hry o trůny mluví za vše.

Tvůrci nového Pána prstenů se určitě budou snažit o to, aby se i jejich počin držel takové přízni, jako u výše zmíněného fantasy seriálu. Hra o trůny dokázala diváky zaujmout na dobu deseti dlouhých let a podobného úspěchu bude určitě chtít dosáhnout i Amazon. Pán prstenů i Hra o trůny jsou si totiž v lecčems podobné.

Nejenže se oba točí okolo mocných bytostí, královských rodů, magie a bájných zvířat, ale oba vycházejí z uznávané fantasy literatury. Jestli se však tvůrcům nového seriálu podaří úspěchy Hry o trůny zopakovat, se dozvíme až někdy v příštím roce.

(tod)

Fandím
0 fanoušků
Nesnáším
0 antifanoušků
Celebrity:
Juan Antonio Bayona, Peter Jackson

Filmy:
Pán prstenů: Společenstvo Prstenu

Kategorie:
Filmy, Filmové novinky,

Tagy:
Fantasy, nové seriály, fantasy seriály, plánované seriály, seriálové novinky, Pán prstenů kniha, Elfové, Hobiti, J. R. R. Tolkien, J. R. R. Tolkien dílo, J. R. R. Tolkien kniha, Pán prstenů seriál, J. A. Bayona, J. A. Bayona seriál, fantasy žánr, magie, fantasy postavy, Sauron
TOPlist