5 věcí, které musíte mít na paměti při sledování nových Star Wars

12.12.2017

Pravověrní fanoušci už odpočítávají poslední hodiny do středeční premiéry 8. pokračování ságy Star Wars. Pokud se do kina chystáte i vy, ale děj z dva roky starého filmu Síla se probouzí si nestihnete připomenout, uděláme to za vás!

 

Star Wars VIII. se řítí do kin!

Velká budoucnost pro Rey

Během epizody 7 si hlavní hrdinka Rey (Daisy Ridley) prošla neuvěřitelným životním kolotočem a to během velmi krátké doby. Prakticky v řádu dní se ze schopné sběračky šrotu stala největší naděje pro galaktický mír. Film J.J. Abramse však pouze nastínil zlomek jejích donedávna netušených schopností, které se rozvíjejí neobvykle rychle. V Posledním z Jediů se tedy nejspíše dočkáme plnohodnotného rozvoje této postavy a jejích možností.

Daisy Ridley

Rey si žije galaktický sen – jeden den sbírá šrot na Jakku, druhý už patří ke smetánce Odboje.

Co na to Luke?

Luke Skywalker (Mark Hamill) v originální trilogii zapříčinil pád Impéria, v nejnovějším pokračování z roku 2015 však většinu času chyběl. To kvůli jeho neúspěšnému pokusu o obnovu řádu Jedi, který se zvrtnul ve vytvoření nejděsivější zbraně Prvního řádu – Kylo Rena. Lukovi se sice podařilo Kylův bouřlivý přerod v superzáporáka přežít, rozhodl se však pro odchod do ústraní. Jak asi bude reagovat na naděje, které do něj Odboj vkládá.

Mark Hamill

Luke Skywalker, galaktický šampion ve hře na schovávanou.

Indisponovaný Finn

Síla se probouzí neskončila pro sympatického dezertéra, u Prvního Řádu známého jako FN21-87, vůbec dobře. Při obraně Rey ho totiž Kylo Ren ošklivě poranil a byť Finn (John Boyega) podle dialogů na konci filmu přežil a pravděpodobně se z toho vylíže, na začátku Posledního z Jediů ho nejspíše uvidíme obklopeného armádou lékařských droidů.

John Boyega

Finn se chystá na souboj s Kylo Renem, aneb jak přijít k úrazu snadno a rychle…

Rozporuplný Kylo Ren

V průběhu celého 7. pokačování Star Wars sledujeme vnitřní souboj Kylo Rena (Adam Driver). Ten se chce plně oddat temné straně Síly, ovšem světlá strana ho od tohoto cíle neustále oddaluje. V posledním zoufalém pokusu o návrat k odkazu svého dědečka Darth Vadera pak dokonce zabije svého otce, Hana Sola (Harrison Ford). Bylo by však naivní si myslet, že tím je Kylův vnitřní boj u konce, své k tomu určitě řekne i Vůdce Snoke (Andy Serkis).

 

Na jakou stranu Síly se nakonec přikloní Kylo Ren?

Odplata kapitánky Phasmy

První pořádná záporačka v hraném filmu Star Wars byla pro mnoho fanoušků velkým zklamáním. Kapitánka Phasma (Gwendoline Christie) ve slušivé stříbrné uniformě se omezila na pouhých pár scén, několik přísných hlášek, a posléze zahučela do drtiče odpadu. Finnova bývalá nadřízená tak má více než dost nevyřízených účtů. Snad 

Kdo by chtěl namíchnout takovou drsňačku?

Fandím
0 fanoušků
Nesnáším
0 antifanoušků
Celebrity:
Mark Hamill, John Boyega, Daisy Ridley

Kategorie:
Filmy, Filmové novinky, Právě v kinech,

Tagy:
americké filmy, filmy v kinech, Hvězdné války, očekávané filmy, star wars poslední z jediů, Star Wars 8, Luke Skywalker, Star Wars postavy, Star Wars 8 analýzy, Star Wars 8 hodnocení, Star Wars 8 v kinech, sci-fi ságy, Daisy Ridley filmy, trháky
TOPlist