5 tragických úmrtí oblíbených filmových postav

03.07.2021

Filmy mají obrovskou moc. Na ploše hodiny a půl nás dokážou přimět k tomu, abychom si oblíbili fiktivní postavy, na kterých nám dokonce začne i záležet. Někteří tvůrci si však zahrávají s emocemi svých diváků a neštítí se ani toho nejhoršího. Občas totiž budují náš vztah k dané postavě skrze celou filmovou sérii, jen aby nás pak zničehonic šokovali.

Hollywoodu je totiž spousta filmařů, kteří i ty nejoblíbenější postavy nemilosrdně zabijí. Tahle úmrtí si často chvíli ani nepřipouštíte, jelikož přijdou jako blesk z čistého nebe. V dnešním článku vám proto představíme pětici oblíbených filmových postav, které se nedožily konce vlastních filmových sérií.

5. Logan – Logan: Wolverine

První postava dnešního článku se na filmových plátnech poprvé objevila v roce 2000, ale její historie sahá až do roku 1974. Jde o věčně nevrlého mutanta, který má neuvěřitelně rychlé regenerační schopnosti, ale ještě známější jsou jeho vysouvací drápy. Tento hrdina komiksů, animovaných seriálů a videoher nese jméno Logan a přezdívku Wolverine a ve filmovém světě je s ním neodmyslitelně spojený Hugh Jackman (52).

Ten se v roce 2017 rozhodl, že už si v roli nejznámějšího X-Mana užil své a rozhodl se svět komiksových superhrdinů opustit. Jeho posledním filmem se stal Logan: Wolverine, který se odehrává mnohem později než všechny ostatní díly série. Všechny mutanty v minulosti postihla obrovská tragédie, která vyhladila většinu jejich populace.

Logan a Profesor X v podání Patricka Stewarta (80) jsou jedněmi z posledních, kteří ještě přežívají. Ani je však nečeká šťastný konec, jelikož se ani jeden z nich nedožije konce tohohle brutálního filmu. Xaviera ve spánku zavraždí Loganův klon a Logan sám svede lítou bitvu během které zachrání partičku ukrytých mladých mutantů, kteří jsou nadějí pro další pokolení. Jde o hrdinský konec, který by si sám Logan jistě přál (i když by to nejspíš nikomu nepřiznal).

4. Luke Skywalker – Star Wars: Poslední z Jediů

I nejslavnější sci-fi série současnosti se často potýká s úmrtím svých postav. Jelikož šel první díl Star Wars do kin už v roce 1977, zemřelo i několik představitelů důležitých postav série. Jednou z těch nejznámějších byla i charizmatická Carrie Fisher, která si ve Hvězdných válkách zahrála krásnou princeznu Leiu.

Herečka zemřela během natáčení předposledního dílu, ale zvládla natočit i několik scén pro díl poslední. Filmaři se jí proto rozhodli vystavit důstojný odchod v prozatím posledním filmu s podtitulem Vzestup Skywalkera.

Fanouškům bylo jasné, že s herečkou musí zemřít i její filmová postava. V šoku byli však v předchozím díle, kdy se tvůrci rozhodli zbavit filmového Luka Skywalkera v podání energického a stále živého Marka Hamilla (69). Z trojice hrdinů původní trilogie tak už nežije ani jediná postava, jelikož Han Solo potkal svůj konec už ve filmu Síla se probouzí.

3. Brumbál – Harry Potter a princ dvojí krve

Když už jsme zmínili nejslavnější sci-fi nesmíme zapomenout ani na jednu z nejznámějších fantasy sérií z pera britské spisovatelky J. K. Rowling (55). Ta se svými příběhy o kouzelnících žijících mezi námi udělala opravdovou díru do světa. Každá z jejích knih o „chlapci, který zůstal naživu“ byla zfilmována a její kouzelný svět rozšířily ještě dva spin-offy s názvem Fantastická zvířata a kde je najít.

U většiny fanoušků však stále bodují především původní filmy o Harrym Potterovi. Není divu, tyhle příběhy jsou plné překvapení, napětí, přátelství a hrdinství. Celkově jde o skvěle vystavěná vyprávění, která se filmařům podařila skvěle převést ze stránek knih na filmová plátna. Čtenáři i diváci se do postav z Bradavic naprosto zamilovali a o to větší šok přišel, když někteří oblíbenci začali umírat.

První velká rána přišla ve čtvrtém díle, kdy Voldemortovou rukou zemřel Harryho spolužák Cedric Diggory a ještě hůř Harry nesl události dalšího dílu, kdy o život přišel jeho znovuobjevený kmotr. Až o díl později zůstali i fanoušci zůstali zírat s otevřenou pusou. V Princi dvojí krve totiž zemřel Harryho mentor a ředitel školy Albus Brumbál, kterého mnozí považovali za vůbec nejmocnějšího čaroděje, kterého se bojí i sám Voldemort. Jeho smrtí odstartovala válka mezi kouzelníky, která vyvrcholila bitvou o Bradavice.

2. Pan Spock – Star Trek II: Khanův hněv

Když jsme zmínili Star Wars muselo dříve nebo později dojít i na jeho největší konkurenci ve světě science-fiction. Jak to máte vy? Považujete se spíš za Trekkies nebo za Jedie a Sithy? Star Trek je umíráním svých postav proslulý, konec konců z tohoto seriálu pochází výraz „red shirt“, který označuje vedlejší postavy, které posouvají děj jen tím, že zemřou.

Téměř pokaždé, když původní posádka lodi Enterprise vyrazila na nějakou vesmírnou misi, vzali s sebou hlavní hrdinové nějakého neznámého člena posádky v červené uniformě, který během několika chvil zemřel. Tyhle osudy se však téměř nikdy nedotkly hlavních postav seriálu, které se objevovaly v každém díle.

To se však změnilo v momentě, kdy Star Trek opustil televizní obrazovky a vydal se na stříbrná plátna. Hned v druhém díle s podtitulem Khanův hněv přišel o život nezapomenutelný Pan Spock v podání Leonarda Nimoye. Spock, který dával vždy přednost chladné logice před emocemi, se rozhodl obětovat vlastní život, aby zachránil zbytek posádky a své přátele. V dalších filmech Star Trek oblíbenou postavu oživil, ale to nic nemění na tom, že to byl pro diváky v roce 1982 obrovský šok.

1. Tony Stark – Avengers: Endgame

U komiksových filmů od Marvelu jsme začali a stejně u nich i skončíme. Dnešní článek byl plný tzv. „spoilerů“ (prozrazování vyústění děje, pozn. red.), ale teď vás čeká asi ten největší. Pokud jste tedy ještě neviděli předloňské Avengers: Endgame a filmy od Marvelu máte rádi, raději okamžitě přestaňte číst. Chystáme se vám totiž prozradit rozuzlení nejen posledního filmu, ale vlastně i celé série.

Avengers: Endgame svůj život totiž obětuje superhrdina, který vlastně celý úspěch Marvelu v roce 2008 odstartoval. Nemáme na mysli Kapitána Ameriku, ale Tonyho Starka alias Iron Mana v podání Roberta Downeyho Jr. (56). Ten se v prozatím posledních Avengers rozhodne vzít na sebe Rukavici nekonečna a zhatit plány zákeřného Thanose, ačkoliv předem ví, že ho to bude stát život.

Přesto se však věčně sobecký Tony rozhodne obětovat pro dobro celého světa. Tony však nebyl jediným hrdinou, kterého ostatní na konci filmu oplakávali. Svůj život za dobro lidstva položila i Black Widow v podání Scarlett Johansson (36). Po této krásce se vám však tolik stýskat nemusí, jelikož má v současnosti v kinech vlastní sólový film, který se odehrává dlouho před prvními Avengers.

(tod)

Fandím
24 fanoušků
Nesnáším
1 antifanoušek
Celebrity:
Scarlett Johansson, Leonard Nimoy, Mark Hamill, Hugh Jackman

Filmy:
Star Trek II: Khanův hněv, Harry Potter a Princ dvojí krve, Avengers

Kategorie:
Filmové novinky,

Tagy:
filmové postavy, filmová úmrtí, Luke Skywalker, fantasy filmy, úmrtí ve filmu, Tony Stark, Brumbál, oblíbené filmové postavy, postava Logan, Pan Spock
TOPlist