5 teorií o připravovaných Star Wars

18.03.2019

Premiéra v pořadí deváté epizody série Star Wars se už neúprosně blíží, ale informací o jejím ději známe až neuvěřitelně málo. Disney si svá tajemství drží úzkostlivě pod pokličkou a nenechá uniknout ani ten nejmenší detail. Když navíc vezmete v potaz, že mají deváté Hvězdné války datum premiéry stanovené už na 19. prosince letošního roku, je ono tajnůstkářství opravdu frustrující.

Fanoušci série příběhů z předaleké galaxie se s tímto „informačním suchem“ vypořádávají jediným možným způsobem, který jim zbývá. Vymýšlením vlastních teorií o tom, kam se příběhy následujících Star Wars budou ubírat. My vám teď přinášíme pětici těch nejzajímavějších z nich, které by se skutečně mohly zakládat na pravdě.

5. Válka názvů

Jedna z prvních věcí, která fanoušky vždy pálí, je název nového dílu. V případě chystaných Avengers: Endgame jsme se stali svědky mnoha neúprosných hádek o tom, který název je pravděpodobnější a nejinak tomu je i u Star Wars. Žádná z epizod nebyla nikdy označena jen pořadovým číslem, a tak se fanoušci začali přít o to, jaké jméno bude nést ta devátá.

Název minulé epizody s podtitulem Poslední z Jediů se mezi veřejnost dostal necelý rok od premiéry filmu, a tak se dá předpokládat, že by Disney mělo název nového dílu vypustit co nejdříve. Do premiéry zbývá něco přes devět měsíců, a tak je tato informace takřka na spadnutí.

Mezi nejrozšířenějšími variantami na název nového dílu jsou názvy jako Poslední naděje nebo New Order, ale jsou i lidé, kteří jsou přesvědčeni, že devátá epizoda ponese název Chewieho odpata. Ačkoliv bychom poslední možnost brali „všema deseti“, je pravděpodobné, že se utajený název snímku bude více blížit prvním dvěma variantám.

4. Finále na Jakku

Režisér deváté epizody J.J. Abrams (52), který mimo jiné stál i za epizodou s pořadovým číslem sedm, se na sociální síti Twitter nedávno pochlubil fotografií, na které oznámil ukončení natáčení. Ona fotografie byla pořízena někde v poušti, což mnoho fanoušků Star Wars přimělo k tomu, že se bude poslední scéna filmu odehrávat na domovské planetě Rey – písečné Jakku.

Ačkoliv by to bylo hezké uzavření příběhů mladé rytířky Jedi, je třeba mít na paměti, že se filmy ve většině případů nenatáčejí chronologicky. Poslední scény filmů bývají často natáčeny mezi prvními a naopak. I kdyby bylo natáčení skutečně ukončeno na Jakku, není vůbec jisté, že se tam bude příběh filmu končit.

3. Luke se vrátí

Pokud jste z nějakého důvodu ještě neviděli osmou epizodu Hvězdných válek s podtitulem Poslední z Jediů, raději odvraťte zrak. Následující bod bude zahrnovat masivní spoiler. Jak totiž všichni bohužel víme, Luke Skywalker na konci minulého dílu zemřel a vypařil se podobným způsobem jako jeho mentor Obi-Wan Kenobi v epizodě IV.

Fanoušci série však moc dobře vědí, že smrt není pro rytíře Jedi absolutním koncem. Pokud totiž nestihli před svou smrtí dokončit trénink svých svěřenců, často se vrací jako takzvaní „duchové síly“ a své žáky tak vedou i po smrti. To by měl být podle dostupných informací i osud Lukea Skywalkera. Jeho herec Mark Hamill (67) se totiž zúčastnil natáčení a bude tak uveden i v závěrečných titulkách.

2. Úctyhodný konec pro Carrie Fisher

Pokud se tato teorie nevyplní, dokážeme si představit, že v ulicích propuknou nepokoje. V prosinci roku 2016 totiž zemřela Carrie Fisher, představitelka princezny a později i generálky Leiy. Ještě před svou smrtí však stačila natočit dostatek záběrů pro svou roli v osmé epizodě, ale i několik klíčových záběrů pro epizodu s pořadovým číslem devět.

Carrie byla fanoušky milována pro svůj obrovský zápal, vtip a přívětivou povahu. Proto byl její náhlý odchod po srdeční příhodě na palubě letadla opravdovým šokem, který těžce nesli. Mnozí se obávali, jak bude její příběh ukončen a jestli herečka dostane důstojný odchod. Studio Lucasfilm, které na snímku pracuje, potvrdilo, že v epizodě IX nebude využita počítačově vytvořená postava herečky, jako tomu bylo v případě spin-offového filmu s názvem Rogue One: A Star Wars Story.

Údajně by totiž měl existovat dostatek skutečných doposud nevyužitých záběrů, které by měli příběh princezny Leiy důstojně ukončit. Způsob zpracování princeznina/generálčina odchodu schválil její bratr i dcera Billie Lourd (26) a Mark Hamill s Oscarem Isaacem (40) ubezpečili své fanoušky, že je uzavření Leiyna příběhu zpracováno s úctou a respektem.

1. Konec pro Skywalkery

Poslední bod dnešního seznamu není ani tak teorií, jako potvrzenou skutečností. Dosavadní tři trilogie (původní, prequelová a ta současná) se točily kolem členů rodiny Skywalkerů. V chronologicky první trilogii byl hrdinou filmů Anakin, kterého pak vystřídal Luke a Leia, kteří jsou v té poslední postupně nahrazováni mladší generací. I Ben Solo alias Kylo Ren má však Skywalkerovské kořeny, jelikož je jeho matkou právě Leia.

Devátá epizoda bude zřejmě tou poslední, která se této mocné rodině bude věnovat. To však rozhodně neznamená konec pro Star Wars. Disney má od koupě práv na tyto filmy se sérií velké plány a je tak pravděpodobné, že se od Skywalkerů přesuneme k jinému klanu. Možná už je na čase se po zhruba čtyřiceti letech existence Hvězdných válek zaměřit na jiné hrdiny. Galaxie sahá konec konců mnohem dál než jen k potomkům otroka z Tatooine.

(tod)

Fandím
1 fanoušek
Nesnáším
0 antifanoušků
Celebrity:
J.J. Abrams, Mark Hamill, Oscar Isaac, Carrie Fisher

Filmy:
Star Wars: Epizoda IV - Nová naděje

Kategorie:
Filmy, Filmové novinky,

Tagy:
sci-fi, Hvězdné války, Star Wars, Carrie Fisher filmy, Mark Hamill Star Wars, Star Wars teorie, Star Wars postavy, kultovní sci-fi, Mark Hamill filmy, Hvězdné války teorie, sci-fi série, pokračování Star Wars, pokračování Hvězdných válek, Hvězdné války fanouškovské teorie, Duchové síly
TOPlist