5 teorií o Harry Potterovi, které spisovatelka potvrdila

08.03.2019

Fanouškovské teorie vznikají opravdu o čemkoliv. Kdybyste na internetu pořádně pátrali, určitě byste našli i několik teorií o Ulici nebo Kameňácích. Spekulace fanoušků často hraničí až s různými konspiracemi a občas jsou tak přitažené za vlasy, že se stávají spíše úsměvnými, než aby vás přiměly k zamyšlení. Ne všechny teorie jsou však tak absurdní, a některé teorie dokonce občas dávají mnohem větší smysl, než původní film, seriál či kniha.

Své o tom ví i britská spisovatelka J.K. Rowling (53), která je autorkou příběhů o Harry Potterovi. Ona sama tuto sérii neustále drží při životě skrze internetovou stránku Pottermore, na které si uživatelé mohou projít známé příběhy, zahrát si různé hry a vyzkoušet si, jaké by to asi bylo, být opravdovým čarodějem. Pokud ovládáte angličtinu, můžeme vám tuto stránku vřele doporučit.

Kromě výše zmíněného však na Pottermore můžete nalézt i nové příběhy, které Rowling napsala o světě čar a kouzel. Těmito kratičkými texty občas reaguje i na známé fanouškovské teorie, které o sérii kolují. Několik z nich dokonce osobně potvrdila i v různých rozhovorech. My vám teď proto přinášíme pětici teorií o Harry Potterovi, které se nakonec ukázaly jako pravdivé.

5. Komplexní školský systém

První teorie, kterou vám dnes chceme představit, je jednou z těch nejstarších a zároveň jednou z prvních, které byly kdy potvrzeny. K jejímu potvrzení došlo už díky čtvrté knize ze série s názvem Harry Potter a Ohnivý pohár. Do té doby byla čtenářům příběhů o kouzelnickém chlapci s jizvou na čele ve tvaru blesku představena jediná čarodějnická škola, což čtenáře přimělo k zamyšlení, jestli jsou čarodějové jen v Británii.

Až díky Turnaji tří kouzelníků ze čtvrtého dílu dala autorka světu najevo, že čarodějnictví není exkluzivně britskou záležitostí. Čtvrtý díl představil Kruval z jedné ze severských zemí a Krásnohůlky z Francie. Do té doby mohli čtenáři o školách z jiných zemí jen spekulovat. Rowling později skrze Pottermore představila ještě další školy z Japonska, Ruska, Afriky a Jižní i Severní Ameriky.

4. „Čistokrevné“ linie

Následující teorie rozhodně není pro slabé žaludky. Týká se totiž čarodějnických rodů, které pohrdají kýmkoliv, jehož krev není stoprocentně „čistá“. Tato čistokrevnost spočívá v tom, že během dlouholetého rodokmenu těchto prastarých rodin, byli všichni jejich členové kouzelníky. Jakmile se v rodokmenu objeví nějaký moták, či dokonce mudla, ztrácí tato rodina svůj čistokrevný status.

Čtenářům však začalo vrtat hlavou, jak je možné, že takové rody stále existují. Kouzelníků je totiž po světě mnohem méně než obyčejných mudlů, a jejich rody se táhnou hluboko do minulosti. Proto někteří nabyli přesvědčení, že těmto rodům museli dříve či později dojít čistokrevní partneři, a tak se začaly množit se svými příbuznými. Právě tyto incesty částečně nesou vinu na tom, že se ze spousty těchto „čistých rodů“ stali degenerovaní fanatici, kteří se snaží o vyhlazení všeho nečistého.

3. Vlkodlactví je metaforou pro HIV

Stejně jako jsou Voldemort a jeho stoupenci určitou metaforou na Hitlera a nacistické Německo, je nemoc profesora Lupina obecně považována za onemocnění ze skutečného světa. Jde o nemoc, které se lidé často báli kvůli své ignoranci, jelikož se domnívali, že je přenosná jakýmkoliv dotykem a tak postižené dlouhou dobu odsouvali na okraj společnosti.

Právě zacházení kouzelníků s vlkodlaky přimělo část fanoušků Harryho Pottera k domněnce, že je vlkodlactví metaforou pro virus HIV. Remus je uzavřeným člověkem, který kvůli svému stavu nemůže najít práci, protože se jej všichni bojí na základě zažitých stereotypů o tomto postižení. Spisovatelka toto propojení lidského a kouzelnického stavu potvrdila na jedné tiskové konferenci, ale tato informace se mezi širokou veřejnost pořádně dostala až díky Pottermore.

2. Nezastavitelná studentka

Jak asi všichni diváci těchto filmů vědí, Harry, Ron a Hermiona své studium kvůli hledání Voldemortových viteálů nedokončili. Pouhý rok před splněním svých školních povinností se totiž rozhodli školy zanechat a vyrazili hledat způsoby pro zničení nejnebezpečnějšího černokněžníka všech dob.

Ti, kdo znají Hermionu, však asi vytušili, že se tato pilná studentka od svého studia jen tak odradit nenechala. Ačkoliv se všem třem hrdinům podařilo získat práci na ministerstvu kouzel, jen jeden z nich se může chlubit titulem, který jej k této pozici opravňuje. Asi vám nemusíme popisovat, kdo z tria kamarádů nenechal své studium neuzavřené a po pádu Voldemorta se do školy vrátil.

Rowling fanouškovskou teorii o tom, že se Hermiona do školy vrátila, potvrdila a osud této hrdinky poměrně dobře odráží i život její představitelky. I Emma Watson (28) totiž kvůli natáčení na chvíli zanechala školy, ale později studium na Brownově univerzitě dokončila.

1. Brumbál a Grindelwald

Poslední teorie pravděpodobně nebude žádným velkým překvapením pro ty, kteří v kinech viděli loňský snímek s názvem Fantastická zvířata: Grindelwaldovy zločiny. Ten vypráví příběhy z kouzelnického světa, které se odehrávají mnohem dříve, než se Harry Potter vůbec narodil. Poslední teorie se týká Brumbála a jeho milostného života.

Brumbál byl v sedmi knihách a osmi filmech ze základní série poměrně záhadnou osobou, o které toho nikdo moc nevěděl. Postupně jste se sice mohli nějaké informace o jednom z nejmocnějších kouzelníků skrze knihy dozvědět, ale rozhodně by vám tyto znalosti nestačily na sepsání jeho životopisu. Fanoušci si tak začali leccos domýšlet.

Jedna z teorií mluvila i o tom, že Brumbál během svého života miloval jedinou osobu. Pokud byste se domnívali, že šlo například o profesorku McGonagallovou, byli byste na omylu. Brumbál totiž miloval svého pozdějšího soka Gellerta Grindelwalda, kterého si ve Fantastických zvířatech zahrál Johnny Depp (55). Rodinná tragédie jejich přátelství (a podle potvrzené teorie i lásku) nakonec rozbila a tito dva muži nakonec stanuli proti sobě.

(tod)

Fandím
24 fanoušků
Nesnáším
0 antifanoušků
Celebrity:
Johnny Depp, Emma Watson, J. K. Rowling

Filmy:
Harry Potter a Kámen mudrců, Harry Potter a Ohnivý pohár

Kategorie:
Filmy, Filmové novinky,

Tagy:
Fantasy, fantasy série, Harry Potter zajímavosti, Emma Watson zajímavosti, Harry Potter postavy, J.K. Rowling, Harry Potter teorie, Harry Potter spisovatelka, Harry Potter autorka, Pottermore, Grindelwald, Brumbál
TOPlist