5 televizních spin-offů, které budou mít letos premiéru

14.01.2019

Většina spin-offových projektů bývá hned od začátku zatracována jako něco bez nápadu, co vzniká jen za cílem rychlého zisku. Je pravda, že spousta těchto děl postrádá jakoukoliv originalitu a těží pouze z úspěchů svého slavnějšího předchůdce. Existuje však i několik světlých výjimek, které spin-offům alespoň částečně navracejí dobré jméno.

Co to vlastně ale takový spin-off přesně je? Jde o odvozeninu již existujícího díla, která je zaměřena na určitý aspekt své předlohy. Z původního díla si mohou brát téma, prostředí nebo třeba i jen konkrétní postavu. Spin-offy také mohou mít navíc různé formy. Může vzniknout film, kniha, počítačová hra a vlastně cokoliv, na co si vzpomenete.

My se však dnes zaměříme na televizní spin-offy a konkrétně ty, které nás čekají v roce 2019.

5. Star Trek: Picard

Rebootovaný filmový Star Trek sklidil u diváků nečekaný úspěch, který mu zařídil dvě další pokračování a poměrně vysokou sledovanost nově vzniklých seriálů. Ten s podtitulem Discovery, který vzniknul pod taktovkou americké televize CBS, však není jediným seriálovým projektem, na němž se v současné době pracuje.

V roce 2019 se má na televizní obrazovky dostat nový spin-offový seriál, který se bude věnovat kapitánovi, který vesmírnou loď Enterprise vedl v dobách Nové generace. Nepůjde tak o „profláknutého“ Kirka, který je kapitánem ve všech třech současných filmech, ale o oblíbeného plešatého diplomata, kterého si v původním seriálu zahrál Patrick Stewart (78).

Už jste proto asi pochopili, že se chystaný seriál bude točit okolo postavy kapitána Jean-Luca Picarda. Největším překvapením je však obsazení, které CBS pro seriál vybrala. Do role Picarda se totiž opět vrátí téměř osmdesátiletý herec, kterého můžete znát i jako profesora Charlese Xaviera z filmů o superhrdinských X-Menech.

4. L.A.’s Finest

Podle názvu tohoto plánovaného seriálu asi nepoznáte, který film byl pro L.A.’s Finest předlohou. Můžeme vám napovědět tím, že jde o filmovou sérii, která už šestnáct let čeká na svůj třetí film, jehož premiéra je v současnosti stanovena na rok 2020. Hlavní hrdinové těchto filmů jsou dva černošští policisté, kteří svými netradičními metodami potírají zločin v Miami. Poslední naší nápovědou je fakt, že si detektivy zahráli Will Smith (50) a Martin Lawrence (53) a že oba filmy režíroval Michael Bay (53).

Pokud jste ani teď neodhalili, o jaký film jde, pak jste vás série Mizerové pravděpodobně minula. Právě ta se totiž stala předlohou pro televizní spin-off s názvem L.A.’s Finest. Tentokrát však hlavními hrdiny nebude sehraná dvojka Marcus Burnett a Mike Lowrey, ale Marcusova sestra Sydney, kterou mohli diváci poprvé spatřit v druhém díle Mizerů.

Děj se tentokrát přesune ze slunného Miami do obdobně slunného Los Angeles a parťačku bude Sydney hrát Jessica Alba (37). Nezbývá než doufat, že seriál nepotká tolik produkčních problémů jako jeho filmového předchůdce.

3. Doom Patrol

Když byla oznámená hraná verze oblíbeného Teen Titans, animovaného seriálu o mladých superhrdinech komiksového studia DC, mohli jste nadšení přímo krájet. Výsledná temnější a drsnější verze původně optimistického animáku všem sice nesedla, ale i tak je možné říct, že se seriál o Robinovi, Raven, Beast Boyovi a dalších vesměs povedl.

Ještě než však šel však seriál do oběhu a než mohly vzniknout jakékoliv ohlasy na nový směr, kterým se mladí superhrdinové ubírají, schválilo DC ještě jeden seriál. Jeho hrdiny je partička podivínů, která se navíc objevila i v jednom díle Titans. Jde samozřejmě o členy Doom Patrol, jejichž schopnosti nejsou tak oslnivé jako ty, kterými disponují právě Titans.

O to zajímavější však bude sledovat příběhy, které Elasti Girl, Negative Mana, Crazy Jane, Chiefa a Robotmana čekají. Jejich seriál by tak mohl být trochu odlehčenější než Titans, na to, jestli tomu tak skutečně bude, si budeme muset minimálně do února počkat.

2. Second City

Second City je spin-offem seriálu zvaného Suits, který u nás vycházel pod názvem Kravaťáci. Ten v poslední době utrpěl dvě velké rány, jelikož z něj odešly dvě jeho největší hvězdy, které v něm hrály milostný pár. Patrick J. Adams (37) odešel z vlastního rozhodnutí, zatímco jeho seriálová partnerka neměla na výběr. Meghan Markle (31) si totiž vzala britského prince Harryho, což jí bohužel neumožňuje pokračovat v její herecké kariéře.

Připravovaný seriál s názvem Second City se bude soustředit na příběhy Jessicy Pearson, vedoucí právnické firmy, ve které všichni hrdinové původního seriálu pracují. Její vlastní seriál byl připravován už od sedmé série, kdy se Jessica přestěhovala z New Yorku do Chicaga.

Pokud tedy původní seriál kvůli rozpadajícímu se obsazení selže, mají jeho tvůrci díky Second City jistou záchrannou síť, do které mohou spadnout. Druhá polovina osmé série začne co nevidět, takže si na reakce na nekompletní Kravaťáky nebudeme muset čekat dlouho.

1. Wellington Paranormal

Pro mainstreamové publikum se jméno novozélandského režiséra a scénáristy Taiky Waititiho (43) dostalo do širokého povědomí až díky třetímu Thorovi s podtitulem Ragnarok. Už dříve se však proslavil díky svému senzačnímu mockumentu o partičce upírů, kteří spolu bydlí ve Wellingtonu na Novém Zélandu.

Chystaný spin-off se bude soustředit na policejní duo, které upíry ve filmu vyšetřuje. Ti kvůli upířímu kouzlu naprosto ignorovali mrtvolu, kterou našli u nich ve sklepě a bude proto velmi zajímavé, jak se popasují s jinými paranormálními bytostmi, které ve Wellingtonu žijí. Seriál už vyšel pro obecenstvo Nového Zélandu, ale pro rok 2019 se připravuje jeho americká adaptace.

Souboje s démony, upíry, duchy, vlkodlaky, mimozemšťany i „zombíky“ jsou pro novou speciální jednotku na denním pořádku, ale epické souboje nečekejte. Spíš se připravte, že se budete smíchy popadat za břicho.

(tod)

Fandím
9 fanoušků
Nesnáším
0 antifanoušků
Celebrity:
Patrick Stewart, Will Smith, Meghan Markle, Taika Waititi

Filmy:
Mizerové, Star Trek: Nová generace, Kravaťáci

Kategorie:
Filmy, Filmové novinky,

Tagy:
americké herečky, televizní seriály, sci-fi seriály, krimi, spin-off, krimi seriály, spin-off seriály, Michael Bay filmy, Doom Patrol, Second City, Wellington Paranormal, Star Trek: Picard, Doom Patrol seriál, Second City seriál, Wellington Paranormal seriál, Star Trek: Picard seriál, televizní spin-offy, paranormální seriály
TOPlist