5 superpadouchů, kterým by mohl Superman čelit v novém filmu

23.02.2023

S představením nového filmového Supermana se zvedla obrovská vlna kritiky. Hlavním důvodem skepse fanoušků komiksových filmů byl především opětovný restart série, ke kterému za dobu Supermanovy existence došlo už poněkolikáté. Druhým důvodem fanouškovského rozhořčení byl odchod Henryho Cavilla (39) z role Clarka Kenta, jehož obsazení bylo jednou z mála věcí, které filmoví nadšenci na dosud poslední verzi příběhů o mocném mimozemšťanovi jednomyslně milovali.

S příchodem Jamese Gunna (56) na režisérské křeslo se však dosavadní historie současného filmového světa komiksových postav od DC smazala a začalo se nanovo. James Gunn má však velmi osobitý styl a už několikrát dokázal, že když jde o komiksové filmy, umí i z těch nejpodivnějších postav udělat zábavné hrdiny. Snad ho jeho kouzlo neopustí ani tentokrát.

Bloodsport

Při výběru svých filmových projektů Gunn nejraději sahá po obsurních postavách. Je proto až s podivem, že si vybral zrovna Supermana, který je tím vůbec nejslavnějším superhrdinou historie. Možná si ale aspoň padoucha vybere z nepřeberného množství těch, o kterých dosud slyšel málokdo.

Ostatně, než se rozhodl natočit první Strážce Galaxie v roce 2014, tak je mimo opravdové nadšence téměř nikdo neznal. Když se pak navázal na neúspěšný Sebevražedný oddíl vlastním snímkem s poměrně neznámými postavami, slavil další úspěch. Možná se proto bude chtít držet právě svého zpracování posledního zmíněného filmu a jako padoucha proti Supermanovi postaví Bloodsporta.

Tohohle lovce a neomylného střelce si v Sebevražedném oddílu zahrál Idris Elba (50), který v roli nesmlouvavého antihrdiny podal tradičně zdařilý výkon. Není proto od věci předpokládat, že by si mohl opatřit kryptonitové náboje, které by se „synem Kryptonu“ udělaly krátký proces. Zůstává však otázkou, jestli by byl Gunn ochotný proměnit svého antihrdinu v plnohodnotného záporáka.

Parasite

Ani další superpadouch dnešního seznamu rozhodně není veřejnosti tak dobře známý, jako například Generál Zod, který se objevil v Muži z oceli Zacka Snydera (56). Za dobu své existence měl Parasite hned několik prapodivných příběhů, jak se dostal na svět, ale hlavním důvodem, proč by si ho Gunn mohl vybrat, je jeho podoba.

Gunn totiž nezapře své hororové kořeny a jeho filmová monstra jsou tak od pohledu ohyzdná, i když jde jen o běžný superhrdinský snímek. Parasite je obrovskou fialovou nestvůrou, která by se klidně mohla objevit mezi monstry herního Doomu a nikdo by ani nehnul brvou.

Aby přežil, musí Parasite vysávat životní energii svých obětí a Superman by pro něj byl ideálním cílem. Jeho nadlidské schopnosti mu zajišťují téměř nesmrtelnost a pro Parasita by se určitě stal vyhledávanou pochoutkou. Společně s vysáváním energie Parasite absorbuje i vzpomínky, takže by se mohl snadno dozvědět Clarkovu skrytou identitu.

Bizzaro

Z těch podivnějších záporáků ze Supermanovy historie stoprocentně stojí za zmínku i padouch, který má podivnost i přímo ve svém jméně. Bizzaro je Supermanovým klonem, který je jeho pravým opakem. Během jeho letité historie v komiksech od DC jsme ho měli šanci pozorovat jako nepravděpodobného génia i jako absolutního tupce.

Každé jeho zpracování je však pro Supermana výzvou, jelikož s ním sdílí všechny své schopnosti. Je tedy téměř nezničitelný, má obrovskou sílu, laserový zrak, superrychlost a mnoho dalšího. Postrádá ale Clarkovu zodpovědnost a smysl pro spravedlnost. I proto je schopen dopouštět se ohavných činů, které by se hnusily všem ostatním padouchům z komiksového světa DC. Bizzaro by si navíc zasloužil odbýt svou filmovou premiéru právě u Gunna.

Brainiac

Když už jsme se zastavili u Supermanových nepřátel, kteří stále čekají na svou filmovou premiéru, neměli bychom zapomenout na Brainiaca. Ten je jedním z nejnebezpečnějším protivníkům, kterým kdy Superman čelil, avšak ve filmovém či seriálovém zpracování jsme se ho prozatím dočkali jen v seriálovém Kryptonu televizní stanice Syfy.

Jde o téměř nezničitelného záporáka, který je jednou z nejchytřejších bytostí celého vesmíru. Se svými nepřáteli nemá slitování a často ničí i celá města. Ty pak s oblibou zmenšuje a nechává si je jako suvenýr z jeho krvelačného řádění. V komiksové historii se o to samé několikrát pokusil i u Metropolis, ale Clark mu jeho plány vždycky zhatil.

Lex Luthor

Na konec dnešního seznamu jsme si nechali padoucha, který je naprostou stálicí Supermanovy historie a ignorovat jej proto nemůže ani tak „alternativní“ režisér superhrdinských filmů, jako je James Gunn. Tam, kde má Batman Jokera a Spider-Man Green Goblina, má i Superman svého úhlavního nepřítele, kterým je Lex Luthor.

Asi nehrozí, že by se Gunn pokusil navázat na otřesný výkon Jesseho Eisenberga (39), který si tohohle slavného padoucha zahrál ve filmu Batman vs Superman: Úsvit spravedlnosti. Je ale dost pravděpodobné, že se Lexovi pokusí vdechnout nový život a pojme ho s mnohem větší úctou a respektem k původním komiksům.

Lex je neoddiskutovatelně jedním z nejznámějších padouchů Supermanovy historie, kterého si v minulosti zahrál například Kevin Spacey (63) nebo Gene Hackman (93). Nový Lex by měl hodně práce, aby se těmhle hereckým esům vyrovnal, ale záleží na tom, jestli se Gunn nevydá úplně jinou cestou.

(tod)

Fandím
1 fanoušek
Nesnáším
0 antifanoušků
Celebrity:
Kevin Spacey, Henry Cavill, Gene Hackman, James Gunn

Filmy:
Superman, Muž z oceli

Kategorie:
Filmy, Filmové novinky,

Tagy:
komiksové filmy, Superman, filmoví záporáci, komiksoví superhrdinové, DC studio, James Gunn filmy, filmoví padouši, komiksoví záporáci, henry cavill
TOPlist