5 superhrdinů, kteří v komiksech spojili své síly s Thanosem

08.05.2018

Nový superhrdinský film Avengers: Infinity War právě teď v kinech trhá všemožné rekordy a my jsme si pro vás nachystali článek, který se tohoto superhrdinského týmu velmi úzce dotýká. Ne všichni superhrdinové se totiž v komiksech chovají stejně jako v novém filmu. Některé z jejich činů totiž vůbec nejsou tak „super“.

Jsou mezi nimi totiž i tací, kteří během svého života spojili své síly s největším padouchem vesmíru, se samotným Thanosem.

Pokud jste Infinity War ještě neviděli, nemusíte se bát, v dnešním článku žádné větší spoilery nenajdete. Dnes vám totiž přinášíme seznam pěti superhrdinů, kteří v komiksech spojili své síly s Thanosem.

5. Gamora

Ze všech hrdinů z Marvelu je Gamora možná tím nejočividnějším kandidátem na Thanosova společníka. Koneckonců je to přeci jeho adoptivní dcera. Přestože si za ta léta ke svému fialovému otci vybudovala velkou nenávist, ono rodinné pouto mezi nimi zkrátka stále musí existovat. O tomto vztahu se mohli přesvědčit i diváci nového filmu, ale nebojte, slíbili jsme, že toho moc neprozradíme.

Gamora byla Thanosovým spojencem vlastně hned od jejího prvního komiksového představení. Thanos ji od malička trénoval a vychovával, takže Gamora neměla ponětí o tom, jak zlý Thanos ve skutečnosti je. Trvalo jí dlouhá léta, během kterých zavinila spoustu zmařených životů, než si uvědomila, co je Thanos vlastně zač a konečně přešla na „stranu dobra“.

4. Doctor Strange

Doctor Steven Strange je jeden z nejmocnějších superhrdinů, kteří se Thanosovi kdy postavili. Nejenže je mocným kouzelníkem, ale jeho artefakt –  Agamottovo oko – má v sobě jeden z kamenů nekonečna, který Strangeovi umožňuje manipulovat s časem. Ve filmu je jedním z těch, kteří neváhají ani vteřinu, aby se mocnému Thanosovi postavili. Jak je tomu ale v komiksech?

Během jedné příběhové linie, kdy je naše realita zničena, se Strange spojil s Thanosem, aby společně porazili dalšího marvelovského doktora, kterým je zlotřilý Doctor Doom. Ten se ve filmech ukázal jen jako nepřítel Fantastické čtyřky, ale ve světě komiksů s ním bojují i Avengers. Zoufalá situace si žádala zoufalé činy, a tak proti Doomovi spojil své síly s Thanosem i Doctor Strange.

3. Thor

Není asi nadsázka říct, že je Thor v nových Avengers: Infinity War jedním z těch největších „tvrďáků“. Jeho odhodlání společně s jeho nově nabytými schopnostmi z Thor: Ragnarok z něj zkrátka dělají mocného superhrdinu, se kterým není radno si zahrávat.

V komiksovém příběhu Krev a Hrom se však ze superhrdiny stal superpadouchem. Po jedné z mnoha Odinových hypnotických manipulací (kterých je ve světě komiksů OPRAVDU hodně) se totiž konečně zbláznil a rozhodl se, že kompletně zničí všech devět světů. Jediný, kdo má plán jak boha hromu zastavit je právě Thanos. Jeho plán se nakonec podaří a Thor se ze svého běsněn bez zranění dostane. Thor je nucen uznat, že by bez Thanose svět zanikl, přesto mu ale zakáže další návštěvy Asgardu. Nevděčník.

2. Deadpool

Wade Wilson alias Deadpool je, obrazně řečeno, „zvláštní“ kategorií superhrdiny. Sám by se jako superhrdina nikdy nepopsal. Přestože má spoustu nadpřirozených schopností včetně regenerace a v komiksech i teleportace, využívá je především pro svůj vlastní prospěch. Proto možná není takovým překvapením, že se přidal i k jedné z nejmocnějších bytostí vesmíru, k Thanosovi.

V komiksech Thanose totiž nepohání filantropická touha po rovnováze vesmíru, ale jeho láska k marvelovskému ztělesnění Smrti. Do Lady Death je však zamilován i Deadpool, a tak se oba utkají v souboji na život a na smrt. Během něj však zjistí, že nikdo z nich nemůže zemřít, jelikož Smrt někdo unesl. Proto musí oba „superantihrdinové“ chtě nechtě potlačit své neshody a svou vysněnou společně zachránit.

1. Všichni Avengeři

Jak jste měli možnost vidět, superhrdinů, kteří s fialovým titánem spojili své síly, bylo v komiksové historii opravdu mnoho. Bylo jich dokonce tolik, že se dokonce v jednu chvíli stal vůdcem Avengers. V době jeho „stáže“ v tomto superhrdinském týmu zažíval celý vesmír to nejklidnější období za celou svou existenci. Celá situace se však měla poněkud jinak, než by se mohlo na první pohled zdát.

Thanos byl totiž do své role vmanipulován a celou dobu žil v iluzi. Ve skutečnosti proto vůbec netušil, že bojuje po boku Avengers se snahou zřídit světový mír. Když však zjistil, že byla poslední léta jeho existence pouhou iluzí, Captain America mu nabídl, že by se mohl skutečně stát členem Avengers. Na to Thanos zareagoval tím, že kapitánovi rozdrtil jeho lebku.

(tod)

Fandím
1 fanoušek
Nesnáším
0 antifanoušků
Celebrity:
Josh Brolin

Filmy:
Avengers

Kategorie:
Filmy, Filmové novinky,

Tagy:
filmové postavy, komiksy, komiksové filmy, marvel, Marvel filmy, superhrdinové, Marvel komiksy, Avengers Infinity War, Thanos, komiksové postavy, hrdinové Marvel, postavy, postava Thanos, Thanos spojenci, vztahy komiksových hrdinů, Josh Brolin Thanos, Avengers zajímavosti, Gamora, Doctor Strange, Thor postava, Wade Wilson
TOPlist