5 superhrdinů, kteří by si po Endgame zasloužili vlastní film

24.05.2019

Závěrečný film současné fáze komiksových filmů od Marvelu s názvem Avengers: Endgame v kinech už přes měsíc trhá rekordy. Jen během prvních pěti dní dokázal vydělat přes miliardu dolarů a od té doby své tržby více než zdvojnásobil. Avengers: Endgame je po Titanicu hned druhým nejvýdělečnějším filmem historie a zároveň tím nejúspěšnějším filmem o superhrdinech.

Ještě aby ne, když jde o uzavření masivní ságy jednadvaceti snímků založených na komiksových příbězích, která začala už před jedenácti lety prvním Iron Manem. Ten se společně například s Thorem či Kapitánem Amerikou může chlubit vlastními filmovými sériemi, které vypráví jejich příběhy, ale Marvel nabízí mnohem širší nabídku superhrdinů. Ti jsou navíc často i mnohem zajímavější než ti, kteří skutečně dostali vlastní filmy.

Natáčení filmů o výstředních a podivných postavách se navíc Marvelu v minulosti poměrně vyplatilo. Strážci galaxie jsou koneckonců jedněmi z nejoblíbenějších postav celého filmového univerza tohoto komiksového giganta, a přitom vypráví příběh živoucího stromu, zabijáka bez smyslu pro metafory, mluvícího mývala, zelené vražedkyně a egoistického pozemšťana.

Jelikož Marvel o některé superhrdiny kvůli událostem Endgame přišel, bylo by skvělé, kdyby svůj prostor dostaly i jiné postavy z tohoto komiksového světa. Existují i postavy, které se už na stříbrném plátně objevily v rámci týmových filmů či snímků, ve kterých ztvárnily vedlejší roli. Showbiz vám proto dnes představí pětici hrdinů, kteří by si vlastní snímek rozhodně zasloužili.

5. Black Widow

Přestože je Avengers: Endgame v kinech už přes měsíc, pokud jste tento senzační snímek ještě neviděli, musíme vás varovat před spoilery, které se v tomto článku objeví. Nebude jich mnoho, ale budou zásadní. Ten první se týká postavy, kterou v „marvelovkách“ hraje Scarlett Johansson (34). Ta totiž pro vítězství hrdinů a poražení šíleného Thanose položila svůj život.

Proto vám možná může přijít zvláštní, že jsme pro sólový film vybrali někoho, kdo je už z hlediska celkového příběhu MCU (Marvel Cinematic Universe) mrtev. Nebojte, nechceme naznačit, aby byla Black Widow nějakým zázračným způsobem oživena. To by ubralo na síle jejího oběti a příběh jejího „vykoupení“ by to absolutně podrylo.

Bylo by však zajímavé zabrousit do její historie. Ta je totiž více než bohatá. Black Widow alias Natasha Romanoff byla totiž původně ruskou špionkou a vražedkyní. Bylo by tak velmi zajímavé nahlédnout do její minulosti a zjistit, proč se Natasha tak zoufale snaží odčinit svou krvavou minulost. Black Widow byla navíc jednou ze dvou zakládajících členů Avengers, kteří ještě stále nedostali vlastní snímek. Její fanoušci však nyní mohou slavit, jelikož se sólová Black Widow v roce 2020 opravdu podívat do kin.

4. Ronin

Druhým zakládajícím Avengerem, který se svého filmu nedočkal a prozatím to vypadá, že ani nedočká, je ostrostřelec Hawkeye. Ten vyniká především ve střelbě ze svého speciálního luku, jehož toulec obsahuje různé druhy šípů od těch obyčejných, přes výbušné až po ty, které dokáží zkratovat elektrická zařízení. Hawkeye dost často vtipkuje, že mezi technologickými génii a skutečnými bohy nemá chlapík s lukem a šípy vlastně co dělat.

Právě jeho lidskost je však důvodem, proč mezi ostatní superhrdiny tak zapadá. Jakkoliv mohl Hawkeye působit nudně, Avengers: Endgame jeho osobnost dost radikálně změnilo. Kvůli vyhlazení poloviny populace celého vesmíru totiž přišel o celou svou rodinu a z hrdiny se tak stal antihrdina, který zločince rovnou trestá, a to většinou smrtí.

V tomto období si začal říkat Ronin a svůj luk vyměnil za japonský meč. Antihrdinové si v kinech často vedou lépe než jejich tradiční hrdinské protějšky a tak by se Ronin ve společnosti Deadpoola či Wolverinea nemusel o diváky s největší pravděpodobností bát. Navíc by bylo zajímavé ukázat i temnější stránku života superhrdinů.

3. Spider-Woman

Skrze následující postavu se dostáváme mezi superhrdiny, kteří se ve filmech prozatím neobjevili vůbec. Ačkoliv se Spider-Woman může na první pohled zdát jako laciná kopie slavnějšího pavoučího muže, i ona si vybudovala poměrně slušnou fanouškovskou základnu skrze své komiksy či animovaný seriál.

Ačkoliv její superhrdinská kariéra začala jen kvůli tomu, že si Marvel snažil zaregistrovat její jméno, aby mu ho konkurence „nevyfoukla“, příběh Jessicy Drew je více než zajímavý. Sama disponuje podobnými schopnostmi jako její mužský kolega, má oproti němu ještě několik výhod. Napříkad totiž dokáže produkovat jedové střely, které její protivníky podrobují opravdu nepříjemným bolestem.

Během svého života byla nejen superhrdinkou, ale i špionkou, agentkou organizace S.H.I.E.L.D či soukromou vyšetřovatelkou. Její vlastní film by se tak mohl věnovat jakémukoliv období z jejího života a vždy by tak měl co nabídnout.

2. X-23

Nedávná koupě práv na mutanty ze série X-Men Marvelu umožňuje do svých filmů zařazovat i tyto superhrdiny. Bylo by zajímavé vidět jakéhokoliv X-Mena po boku Avengers, což ostatně dokázala i Scarlet WitchQuicksilverem, ale je potřeba mít na paměti, že byli i původní X-Meni z počátku nového tisíciletí také senzačními filmy, a to přesto, že nevznikaly pod dohledem Marvelu.

Nemá proto moc smysl tyto snímky předělávat, ale co smysl má, je vytvoření filmů o superhrdinech, kteří se v těchto snímcích moc neobjevovali. Jedním z takových hrdinů je i mutantí dívka, které se přezdívá X-23. Ta se poprvé objevila ve filmu Logan: Wolverine z roku 2017, kde si ji po boku Hugh Jackmana (50) zahrála teprve dvanáctiletá Dafne Keen (14).

X-23 je ve skutečnosti klonem Wolverinea, takže má i celou řadu jeho superschopností. Kromě superrychlého uzdravování má i ona nebezpečné drápy z nezničitelného adamantia, ale na rozdíl od svého „biologického otce“ má jen dva. X-23 je temperamentní dívkou, která si s nikým nic nezadá a své problémy řeší vždy nejdříve svými drápy.

1. Professor Hulk

Posledním superhrdinou dnešního seznamu je zelené monstrum, které už vlastní filmy v historii MCU získalo. Jeho lidské alterego v nich však neztvárnil Mark Ruffalo (51), ale Edward Norton (49) a Eric Bana (50). Asi vám z našeho popisu došlo, že mluvíme o Hulkovi. Proč jsme ho ale zařadili na dnešní seznam, když už vlastní snímky má?

Jelikož v Endgame prošel ještě zásadnější změnou osobnosti než Hawkeye. Hulk už totiž není dvěma osobnostmi bojujícími o nadvládu jednoho těla, ale bytostí, která si bere to nejlepší z obou světů. Má obrovské a téměř nezničitelné tělo Hulka a mozek Bruce Bannera. V komiksech bývá toto spojení nazýváno jako Professor Hulk.

Vzhledem k tomu, že však práva na Hulka Marvelu stále nepatří a Universal Pictures jim povolují pouze využívání této postavy pro týmové filmy, je nepravděpodobné, že se sólového Hulka v nejbližší době dočkáme.

(tod)

Fandím
24 fanoušků
Nesnáším
1 antifanoušek
Celebrity:
Scarlett Johansson, Mark Ruffalo, Edward Norton, Hugh Jackman

Filmy:
Hulk, Neuvěřitelný Hulk, Iron Man, Avengers

Kategorie:
Filmy, Filmové novinky,

Tagy:
komiksy, marvel, black widow, superhrdinové, Universal Pictures, MCU, Marvel postavy, postavy, žebříčky postav, filmová studia, komiksoví hrdinové, žebříčky filmových postav, Ronin, Spider-Woman, Professor Hulk, X-23, MCU postavy
TOPlist