5 superhrdinských filmů, které v roce 2019 půjdou do kin

20.03.2019

Přestože je teprve březen, studio Marvel už stihlo vydat svůj první superhrdinský snímek roku 2019. Sedmého března šel totiž do kin film jedné z nejmocnějších hrdinek tohoto komiksového giganta, snímek s názvem Captain Marvel. Fanoušky tohoto žánru na to asi upozorňovat nemusíme, ale Captain Marvel není ani zdaleka jediným filmem o superhrdinech, který letos půjde do kin.

Pokud se ve světě superschopností a technologických vymožeností superhrdinů zase tak dobře nevyznáte, máte štěstí. Dnes vám totiž představíme pětici superhrdinských filmů, které by vám v roce 2019 rozhodně neměly uniknout.

5. Shazam!

Premiéra prvního snímku dnešního seznamu je už téměř za dveřmi, jelikož Shazam! se v kinech objeví už 4. dubna. Shazam je jedním ze superhrdinů komiksového studia DC, které ve svých snímcích spoléhá na ponurou a depresivní atmosféru. Připravovaný snímek by však podle všeho měl být výjimkou, která potvrzuje pravidlo.

Film se totiž točí kolem čtrnáctiletého chlapce, který se po vyřknutí magické fráze „Shazam!“ proměňuje v nadlidského superhrdinu, jehož schopnosti jsou srovnatelné s těmi, kterými disponuje například Superman. Film proto bude odlehčenou komedií, která se bude snažit navázat na úspěchy obdobně zpracovaného Aquamana.

4. Hellboy

Posledního dílu série o rohatém zplozenci pekel jsme se dočkali už v roce 2008. Tehdy šel do kin snímek s názvem Hellboy 2: Zlatá armáda a fanoušci se od té doby nemohou dočkat třetího dílu. Jejich touhy však zůstanou nenaplněné, jelikož následující Hellboy, který se do kin podívá o týden později než Shazam (tedy 11. dubna), bude totiž úplným restartem série.

Režie se proto neujme Guillermo del Toro (54) a hlavní roli neztvární Ron Perlman (68). Ty totiž nahradí režisér Neil Marshall (48) a herec David Harbour (43). Všechny změny, které však nový Hellboy oproti svému předchůdci provede, však nemusejí být úplně na škodu. Snímek totiž například dostane označení „Přístupný od osmnácti let“, a tak se konečně dočkáme veškerého nepotlačovaného násilí, kterým Hellboy exceluje ve svých komiksech.

3. X-Men: Dark Phoenix

I superhrdinové ze série X-Men se po tříleté pauze dočkají svého dalšího filmu. Tím posledním totiž byl snímek s názvem X-Men: Apokalypsa, ale ten 6. června nahradí X-Men: Dark Phoenix. Děj tohoto filmu se bude točit okolo jednoho člena superhrdinského týmu, který se kvůli svým neuvěřitelným schopnostem dostane „na scestí“.

Jean Grey se ve filmu stane obávanou Dark Phoenix, jednou z nejsilnějších bytostí tohoto komiksového světa. Její bývalý tým tak musí najít způsob, jak ji zastavit, což však bude mnohem obtížnější, než by se mohlo na první pohled zdát. Spolu s novými schopnostmi se totiž Jean stane mnohem nebezpečnější a nevyrovnanější, a tak už nedokáže rozeznávat, kdo se jí ve skutečnosti snaží pomoci, a kdo jí chce ublížit.

2. Spider-Man: Daleko od domova

Zatím není jasné, jak Peter Parker přežil svou smrt v Avengers: Infinity War, ale je zřejmé, že se ze své zdánlivě definitivní smrti nějakým způsobem dostane. Jednak by bylo zvláštní, kdyby se takovým způsobem Marvel zbavil jednoho ze svých nejmilovanějších superhrdinů, a navíc jej 4. července čeká jeho druhý sólový film s názvem Spider-Man: Daleko od domova.

Ten se bude odehrávat až po událostech Avengers: Endgame a Spider-Man nebude jedinou postavou, která bude po Thanosově obávaném lusknutím znovu přivedena k životu. Na jeho výletě do Paříže mu bude dělat společnost i Nick Fury, kterého jsme viděli zemřít v potitulkové scéně loňského Infinity War.

1. Avengers: Endgame

Žádného fanouška komiksových filmů asi nepřekvapí, který snímek jsme si nechali na vyvrcholení dnešního článku. Samozřejmě jím je uzavření současné fáze MCU (Marvel Cinematic Universe) s názvem Avengers: Endgame. Pokračování Infinity War se do kin dostane za poměrně krátkou chvíli, jelikož bude mít premiéru už 25. dubna.

Příběh filmu bude přímo navazovat na události Infinity War, při kterých kvůli Thanosovi zemřelo padesát procent veškeré populace vesmíru. Zbylí hrdinové tak budou muset objevit způsob, jak přivést nejen své padlé přátele zpátky k životu. To určitě nebude snadný úkol a podle několika uniklých informací a fotografií z natáčení se zbylí Avengers pro záchranu vesmíru podívají i do minulosti.

(tod)

Fandím
7 fanoušků
Nesnáším
0 antifanoušků
Celebrity:
Ron Perlman, Robert Downey Jr., Guillermo del Toro

Filmy:
X-Men, Hellboy 2: Zlatá armáda, Avengers

Kategorie:
Filmy, Filmové novinky,

Tagy:
komiksové filmy, marvel, pokračování Avengers, superhrdinské filmy, marvelovské filmy, Avengers Endgame, superhrdinské filmy 2019, Marvel 2019, Shazam, Shazam premiéra, Shazam děj, Hellboy 2019, Hellboy zajímavosti, X-Men Dark Phoenix, Spider-Man Daleko od domova, konec Avengers, Avengers Endgame premiéra, Avengers Endgame trailer
TOPlist