5 „starých známých“ v připravovaném Spider-Manovi

14.12.2020

Spider-Man je superhrdinou, který se jen v posledních dvaceti letech dočkal hned třech různých zpracování od tří různých herců. A to navíc mluvíme pouze o hraných hollywoodských filmech. Pokud bychom měli počítat i animované filmy a seriály, komiksy nebo videohry, dostali bychom se daleko za desítku různých verzí.

Tuhle různorodost si velmi dobře uvědomovali tvůrci kresleného filmu s názvem Spider-Man: Paralelní světy, a zdá se, že s ní budou pracovat i tvůrci třetího snímku s Tomem Hollandem (24) v roli Petera Parkera. V jejich připravovaném filmu se totiž podle dostupných informací mají objevit postavy, které známe ze starších filmů. Zajímá vás, kdo se objeví ve třetí části série o pavoučím muži od Marvelu? Odpovědi najdete v dnešním článku.

5. Benedict Cumberbatch – Doctor Strange

O tom, že současný Spider-Man patří mezi superhrdinské Avengers nás v nově připravovaném filmu přijde přesvědčit Benedict Cumberbatch (44). Ten ve filmovém světě komiksového Marvelu hraje nejmocnějšího mága na světě – tajemného Doctora Strange. V této roli se Cumberbatch poprvé ukázal v roce 2016, kdy si bývalého doktora zahrál ve stejnojmenném filmu, a od té doby jste ho mohli vidět například v posledním Thorovi nebo Avengers: Infinity War a Endgame.

V posledním zmíněném filmu Peter přišel o svého mentora v osobě Tonyho Starka, a právě Doctor Strange by mu ho mohl nahradit. Je navíc velmi pravděpodobné, že budou nový Spider-Man a nový Doctor Strange velmi úzce propojeni, jelikož druhý zmíněný má mít premiéru vlastního filmového pokračování jen chvíli po pavoučím muži.

4. Charlie Cox – Daredevil

Marvel se však snaží propojit svůj svět nejen skrze filmová plátna, ale i televizní obrazovky. Právě proto se v novém Spider-Manovi ukáže i Charlie Cox (37), který hraje Daredevila ve vynikajícím stejnojmenném seriálu od Netflixu. Daredevil je v civilu newyorským právníkem, což vedlo mnoho fanoušků k myšlence, že bude Petera hájit během jeho soudní pře způsobené videem, ve kterém Mysterio viní Petera ze své smrti.

Nikdo zatím netuší, jestli si na sebe slepý právník z Hell’s Kitchen obleče i svůj superhrdinský kostým a bude bojovat po boku pavoučího hrdiny, ale návrat do soudní síně je pro Matta Murdocha téměř jistotou. Jak se Marvelu podařilo domluvit s Netflixem na zapůjčení jejich hrdiny je obrovskou záhadou, ale my jsme hlavně rádi, že to dopadlo. Ukončení seriálového Daredevila přišlo už po třech sériích a od té doby se snad žádnému seriálu nepodařilo tak fantasticky vyprávět superhrdinské příběhy.

3. Alfred Molina – Dr. Octopus

V novém Spider-Manovi se však neobjeví pouze staří známí hrdinové, ale i záporáci. Peter tak bude mít zřejmě plné ruce práce s padouchy, se kterými se již dříve vypořádali jeho předchozí verze od jiných tvůrců. Jedním z těch nejzajímavějších má být i Dr. Octopus v podání Alfreda Moliny (67). Nejenže jde o jednoho z nejslavnějších protivníků pavoučího muže, ale zároveň pochází z filmu, který mnoho komiksových nadšenců dodnes považuje za nejlepší superhrdinský film.

Dr. Octopus byl totiž hlavním záporákem ze Spider-Mana 2 z roku 2004. Tehdy se v ulicích New Yorku ještě nehoupal Tom Holland (tehdy mu byly jenom čtyři roky), ale Tobey Maguire (45). Otto Octavius, jak se Dr. Octopus jmenuje v civilním životě, v druhém Spider-Manovi zemřel, tak mezi fanoušky série vznikají líté spory o tom, jakým způsobem se objeví v novém filmu.

Stejné spory se týkají i Jamieho Foxxe (52), který si zahrál Electra během superhrdinské éry Andrew Garfielda (37). Ani Electro se totiž nedožil konce svého filmu, ale má se objevit v tom, který se má dostat do kin v prosinci příštího roku.

2. Kirsten Dunst – Mary Jane Watson

Každý Spider-Man má nějakou svou vyvolenou. V případě Toma Hollanda jde o MJ, Andrew Garfield měl Gwen Stacy a Tobey Maguire měl komplikovaný vztah s Mary Jane Watson. Když už se filmaři snaží světy různých pavoučích hrdinů propojit, neměli by zapomenout ani na dívky, které pro Petera znamenají svět. Podle posledních informací to naštěstí vypadá, že na ně opravdu pamatují.

V novém filmu se totiž mají objevit všechny tři. Kromě Zendayi (24), která je partnerkou současného Spider-Mana, se v novém filmu objeví i Emma Stone (32) nebo Kirsten Dunst (38). U poslední zmíněné herečky to je obzvlášť zajímavé, jelikož se donedávna zdálo, že pověsila herecké řemeslo na hřebík. Její poslední film šel do kin v roce 2017 a od té doby se objevila jen v hrstce menších projektů. Zdá se ale, že se se třetím Spider-Manem chce vrátit do záře reflektorů.

1. Tobey Maguire – Peter Parker

Když už se vrací záporáci a lásky pavoučího hrdiny, bylo by zvláštní, kdyby se na scénu nevrátili i samotní hrdinové. Naštěstí má i k tomu dojít. V novém filmu se má objevit nejen Andrew Garfield, ale i Tobey Maguire. Tolik Spider-Manů na jednom místě se může zdát jako příliš, ale pokud se tvůrcům podaří poučit z úspěchů Paralelních světů, mohlo by jít o vynikající podívanou.

Na druhou stranu, byl to právě vysoký počet postav (především padouchů), který obě předchozí série ukončil předčasně. Ve filmu Amazing Spider-Man 2 bojoval Peter s Electrem, Rhinem a Zeleným Goblinem a v posledním díle trilogie Sama Raimiho (61) musel zase čelit Sandmanovi, Venomovi a Goblinovi zároveň. Snad se už tvůrci poučili a třetí Spider-Man s Tomem Holandem neskončí dalším fiaskem.

(tod)

Fandím
9 fanoušků
Nesnáším
0 antifanoušků
Celebrity:
Tobey Maguire, Benedict Cumberbatch, Kirsten Dunst, Alfred Molina

Filmy:
Spider-Man, Amazing Spider-Man, Amazing Spider-Man 2, The

Kategorie:
Filmy, Filmové novinky,

Tagy:
připravované filmy, Hollywood, daredevil, zprávy z Hollywoodu, komiksové postavy, daredevil zajímavosti, Doctor Strange, komiksoví hrdinové, nový Spider Man, Spider Man zajímavosti, Benedict Cumberbatch, Charlie Cox filmy, Alfred Molina postavy, Dr. Octopus, Kirsten Dunst role, Mary Jane Watson
TOPlist