5 srdceryvných scén, ve kterých si hrdinové sáhli na dno

27.04.2019

Každý silný příběh potřebuje scénu, ve které se hrdinovi nedaří a zlo tak vítězí. Jen na základě těchto zkušeností se mu pak podaří zocelit a svůj úkol navzdory všem překážkám splnit. Pokud by totiž nezažil zklamání, jen těžko by se do jeho osobnosti mohli diváci vžít. Vždy je totiž snazší fandit někomu, kdo to má v životě těžké.

Tyto scény jsou těmi nejdepresivnějšími momenty z celých filmů a hrdinové si v nich sáhnou na samotné dno. My vám teď proto představíme pětici těch nejsmutnějších okamžiků, které pro hrdiny téměř znamenaly absolutní porážku a později je namotivovaly ke skutečně heroickým činům.

5. Harryho smrt – Kingsman: Tajná služba

Mezi nejčastější způsoby, jak hrdiny namotivovat, je zabití jejich rodiny či přátel. Ani akční snímek Kingsman: Tajná služba není v tomto ohledu výjimkou. Hrdinovi Eggsymu nejdříve zemře jeho skutečný otec a v průběhu filmu přijde i o svého přítele Harryho, který mu byl mentorem a v mnoha ohledech jeho skutečného otce nahrazoval.

K Harryho smrti dojde po neuvěřitelně propracované akční scéně, kdy Harry vyvraždí kostel nenávistného kultu v centru Kentucky. Samozřejmě to nedělá z vlastní vůle, ale je pod vlivem hlavního padoucha filmu, technologického magnáta Richmonda Valentina. Když Harry znovu nabyde vědomí, zjistí, že na něj Valentine míří svou zbraní.

Eggsy celou situaci bezmocně sleduje skrze počítačovou obrazovku, a nemůže svému příteli nijak pomoci. Musí proto sledovat jak Valentine začne pronášet typický padoušský monolog, který však nezvykle brzy ukončí a prožene Harrymu kulku hlavou. Eggsy tak přijde už o svého jediného přítele, kterému na něm kdy záleželo.

4. „Srdeční záležitost“ – Indiana Jones a Chrám zkázy

U vymývání mozků ještě chvíli zůstaneme, tentokrát se však podíváme až do roku 1984, kdy vzniknul snímek s názvem Indiana Jones a Chrám zkázy. Ten je teprve druhým Indyho filmovým dobrodržustvím, ale je plný všeho, co od těchto filmů očekáváte. Mýtické poklady, nebezpeční protivníci, záhadný kult a charizmatický hrdina s kloboukem a bičem.

Harrison Ford (76) však o část svého charizma ve filmu přijde, a to v momentě, kdy jej začne ovládat vůdce místního kultu. Indy nepoznává své přátele a na rozkazy kultu se je dokonce pokusí spustit do lávy. Naštěstí se ze svého zmanipulovaného stavu nakonec probere a je z něj zase ten starý dobrý profesor archeologie. Indy je však jedním z nejznámějších filmových hrdinů, a tak byli jeho fanoušci pochopitelně šokováni jeho zlodušským vystupováním.

3. Zabití vlastní matky – Soumrak mrtvých

O zabití přátel a rodiny jde i v následujícím bodu našeho dnešního článku. Svoji vlastní matku však v Soumraku mrtvých vědomě zabije sám hrdina příběhu. Simon Pegg (49) hraje ve filmu mladého flákače Shauna, který se jednoho dne probudí do probíhající zombie apokalypsy. Přestože je snímek Edgara Wrighta (45) senzační komedií, obsahuje i několik velmi temných scén.

Jednou z nich je i moment, kdy se v krvelačnou zombie začne měnit i Shaunova vlastní matka. Ta své kousnutí před svým vlastním synem skrývala, ale když se virus začne naplno projevovat, musí jít s pravdou ven. Shaun tak svou matku musí zastřelit. V odlehčeném snímku plném vtipných situací, přijde tento depresivní moment jako rána z čistého nebe.

2. Mark přijde o své rostliny – Maťan

Marťan je skvělou filmovou adaptací knižního bestselleru amerického spisovatele Andyho Weira. Role vynalézavého astronauta, kterého jeho kolegové „zapomenou“ na Marsu se ujal Matt Damon (48), který v roli vesmírného Trosečníka naprosto září.

Mark Watney je botanikem a strojním inženýrem, který se na nehostinné planetě musí spoléhat jen sám na sebe a svou vynalézavost. Štěstí mu rozhodně nehraje do karet, jelikož mu rudá planeta hází klacky pod nohy, kde to jen jde. Přesto se však Markovi daří vybudovat úctyhodné obydlí a v neúrodné půdě vypěstovat i zeleninu pro vlastní obživu. Mark navíc neztrácí smysl pro humor a to je jediné, co ho drží při smyslech.

Situace se však zkomplikuje, když o většinu své úrody kvůli výbuchu tlakové přepážky přijde. V tomto momentě to vypadá, že Markův optimismus konečně vyprchá a on se ponoří do neproduktivních depresí. Sám však moc dobře ví, že pokud si nezachová chladnou hlavu, přijde o mnohem víc než jen pár brambor.

1. Han v karbonitu – Star Wars: Epizoda V – Impérium vrací úder

Harrisona Forda už jsme na dnešním seznamu jednou měli a pro poslední bod se k němu vrátíme. Sami nedokážeme posoudit, zda je jeho role Hana SolaHvězdných válek známější než Indiana Jones a proto jsme je do dnešního článku zařadili oba. Ani Hana totiž v průběhu Star Wars nečeká úplně růžový osud, a to navíc ani nemluvíme o tom, že jej zavraždí jeho vlastní syn.

Teď totiž máme na mysli jeho osud z konce páté epizody s názvem Impérium vrací úder, kdy je zločineckým bossem Jabbou Huttem zmražen do látky zvané karbonit. Situace se zdá být bezvýchodnou, jelikož jej Jabba od té doby využívá jako pokojovou dekoraci, která symbolizuje jeho nepřemožitelnost. Hanova záchrana by si vyžadovala opravdu odvážný plán, který by jeho přátele vystavil opravdu velkému nebezpečí. Naštěstí má Han opravdu dobré přátele.

(tod)

Fandím
2 fanoušci
Nesnáším
0 antifanoušků
Celebrity:
Matt Damon, Simon Pegg, Harrison Ford

Filmy:
Star Wars: Epizoda V - Impérium vrací úder, Indiana Jones a Chrám zkázy, Soumrak mrtvých

Kategorie:
Filmy, Filmové novinky,

Tagy:
filmové scény, akční filmy, scény, britské komedie, Harrison Ford filmy, hororové komedie, Matt Damon filmy, Marťan film, srdceryvné scény, Indiana Jones scény, zombie komedie, hororové britské komedie
TOPlist