5 smrtících filmových superhrdinů s překvapivým počtem obětí

01.10.2022

Komiksoví superhrdinové se od svých nepřátel většinou liší jen v tom, jak zachází se svými protivníky. Zatímco záporáci jdou ochotně „přes mrtvoly“, hrdinové se zabíjení vyhýbají za každou cenu. Nebo se vám to alespoň snaží namluvit. Ačkoliv to teď bude znít jako konspirační teorie, řada superhrdinů je často i víc smrtící než jejich úhlavní nepřátelé.

Většina z nich za to samozřejmě nemůže a spousta takových úmrtí hrdinové způsobí nepřímo, ale taková obhajoba by u soudu pravděpodobně neobstála. Zvlášť když je jejich hlavním popisem práce ochrana životů. Proto se v dnešním článku zaměříme na superhrdiny, kteří jsou překvapivě smrtící.

Star Lord – 55 obětí

Dnešní článek odstartujeme u superhrdinské série, která v roce 2014 ukázala marvelovkám, že se nemusí brát tak vážně a že se mohou víc opřít o humor. Tuhle lekci si komiksově-filmoví tvůrci vzali skutečně k srdci, ale po úspěchu původních Strážců Galaxie to někteří s vtipem začali přehánět. Jen málokomu se totiž podařilo najít tak skvělý poměr serióznosti a humoru jako Jamesi Gunnovi (56).

To je vidět i na postavě jeho hlavního hrdiny, kterého v marvelovkách hraje Chris Pratt (43). Jeho Star Lord je egoistickým frajírkem, který se k pozici superhrdiny dostane prakticky omylem. Rozhodně není zářným hrdinou, kterého byste dávali za příklad svým dětem (pro něj si budete muset počkat do dalšího bodu dnešního seznamu).

Star Lord zlehčuje každou situaci, do které se dostane a pokud své nepřátele neodzbrojí svým humorem, poslouží mu jeho laserové pistole, které s jeho nepřáteli udělají krátký proces. Když mu nebudeme dávat za vinu vyhlazení poloviny života ve vesmíru skrze Thanosovo lusknutí prsty, stále mu můžeme připsat 55 úmrtí napříč celým MCU (filmový svět Marvelu, pozn. red.).

Captain America – 106 obětí

Jak jsme slíbili, v druhé části dnešního článku se zaměříme na typicky kladného hrdinu. Zatímco DC má slušňáckého Supermana, u Marvelu je tímhle ústředním dobrákem Captain America. Chris Evans (41) se pro tuhle roli narodil, jelikož dokáže skvěle zahrát klaďase, který neváhá položit vlastní život pro záchranu ostatních.

Zjevně mu ale nedělá problém ani obětování životů ostatních, a to hlavně těch, kteří mu stojí v cestě. Ačkoliv je ve většině filmů vyzbrojen pouze svým ikonickým štítem, vždy tomu tak nebylo. Nesmíme totiž zapomínat na to, že se superhrdinou stal za druhé světové války, kdy kromě štítu používal i střelné zbraně.

I jeho štít se v jeho geneticky upravených pažích stává smrtící zbraní. Celkově se při počítání obětí Steva Rogerse dopracujete minimálně k číslovce 106, a to ani nepočítáme posádky letounů, které vlastnoručně poslal k zemi.

Hit-Girl – 43 obětí

Pro následujícího zabijáka opustíme MCU a vyměníme smrtící muže za nebezpečné ženy. „Hrdinkou“ se 43 lidskými oběťmi na svém kontě je Hit-Girl, která tak k tak vysokému počtu „zářezů“ přišla ještě dřív, než oslavila své šestnácté narozeniny. Mindy Macready v podání Chloë Grace Moretz (25) je jednou ze superhrdinů akční komedie s názvem Kick-Ass.

Střelbě a bojovému umění jí naučil její otec, který je před svou smrtí jedním z nejobávanějších superhrdinů v New Yorku. Jeho dcera se po vraždě svého otce vydává na krvavou cestu za pomstou a mrtvoly vrší jednu za druhou. Je jedno, jaké čelí přesile, Hit-Girl vyjde z každé potyčky jako vítěz.

Wonder Woman – 90 obětí

U žen zůstaneme i nyní, a dokonce se vrátíme i k celosvětovému konfliktu. Tentokrát ale nejde o druhou světovou válku, ale o tu první. Právě tohohle konfliktu se účastnila Diana Prince alias Wonder Woman poté, co opustila svůj rodný ostrov s názvem Themyscira, aby poznala okolní svět.

Ten si pro schopnou válečnici přichystal nepříjemné překvapení v podobě celosvětového konfliktu, který do té doby neměl obdoby. Diana v podání Gal Gadot (37) se přidá na stranu Spojenců a se svými nepřáteli prakticky nemá slitování. Je totiž na stopě bohu války, kterému viní ze všech ozbrojených konfliktů historie.

Ani po jeho porážce se její krvelačnost nezastaví a nové zářezy na svém meči sbírá i v jednadvacátém století. Dosud jí můžeme přisoudit na 90 životů, což je slušná cifra, když se profilujete jako ochránce bezbranných.

Batman – 13 obětí

Na konec dnešního článku jsme si nechali superhrdinu, u nejž je jeho odpor k zabíjení jedním z jeho nejvýraznějších charakterových rysů. Jeho záporáci se mohou dopouštět jakýchkoliv zvěrstev, ale on je vždy maximálně zmlátí do bezvědomí, ale poté je předá příslušným úřadům. A to i přesto, že moc dobře ví, že superpadouši jako Joker, Scarecrow nebo Killer Croc za mřížemi moc dlouho nezůstanou.

Určitě jste poznali, že mluvíme o Batmanovi, jen zpřesníme, že jsme si pro potřeby dnešního článku vybrali Batmana v podání Christiana Balea (48). Zatímco Batman Bena Afflecka (50) zabíjel bez mrknutí oka, Baleovi na životech jeho nepřátel opravdu záleželo. I tak mu ale můžeme připsat na 13 životů, a to i přes jeho děravou obranu: „Nemůžu tě zabít, ale nemusím tě zachránit.“

(tod)

Celebrity:
Christian Bale, Chris Evans, Gal Gadot, Chloe Moretz

Filmy:
Batman začíná, Captain America: První Avenger, Kick-Ass

Kategorie:
Filmy, Filmové novinky,

Tagy:
komiksové filmy, gal gadot wonder woman, DC filmy, filmy se superhrdiny, Kapitán Amerika, Avengers hrdinové, filmy od Marvelu, filmoví zabijácí, hrdinové, drsné komiksové filmy
TOPlist