5 slavných scén, ve kterých se herci nevydrželi nesmát

20.01.2019

Filmaři bývají často velmi pečliví perfekcionisté, kteří si potrpí na každičkém detailu. Pokud se tedy některý herec vychýlí od toho, co je napsáno ve scénáři, natáčení se často zastaví, a scéna se musí přetočit znovu. V některých případech je ale povolení herecké sebekontroly tak vydařené, že tyto „zpackané“ výkony nakonec zůstanou i ve finální verzi snímků.

Dnes se chceme zaměřit na momenty, kdy to herci nevydrželi, a do filmů tak propašovali svůj upřímný smích. Tyto scény tak často působí velmi lidsky a diváci se tak do rolí dokáží snadněji vcítit. Připravte se proto na pět slavných scén, ve kterých se herci nevydrželi nesmát.

5. Zprávař 2 – Legenda pokračuje – Příprava na zprávy

Pokračování šílené komedieWillem Ferrellem (51) v hlavní roli excentrického zprávaře se opět věnuje Ronovi Burgundymu, který musí o pozici moderátora hlavních zpráv tentokrát bojovat se svou vlastní ženou. Po nevydařené kariéře v New Yorku se tak zhrzený Ron vrací zpátky do rodného San Diega, kde se mu daří sestavit zpátky svůj tým a vrátit se na výsluní slávy.

Pro scénu, ve které herci nevydrží zachovat kamennou tvář, nemusíte ve snímku Zprávař 2 – Legenda pokračuje čekat dlouho. Jde totiž o hned první scénu filmu, ve které se Ron a jeho manželka Veronica připravují na své newyorské vysílání.

Ronův způsob přípravyje totiž tak neortodoxní, že mu spolu s diváky neobstojí aniWillova herecká kolegyně Christina Applegate (47). Té se zkrátka nedaří skrývat svůj smích. Willovy hlasité skřeky jsou tak neúnosné, že se scénu navážno nepodařilo natočit ani na několik pokusů. To, co nakonec ve filmu zůstalo, bylo tím nejlepším pokusem, který se podařilo natočit.

4. Dobrý Will Hunting – Prdící improvizace

O psychologickém dramatu s názvem Dobrý Will Hunting už jste pravděpodobně slyšeli. Tento film koneckonců vyhrál i nespočet různých filmových ocenění včetně Oscara za nejlepší scénář. Budete se proto možná divit, že jedna z jeho nejznámějších scén byla naprostou improvizací famózního Robina Williamse a Matta Damona (48).

V jedné z mnoha scén, kdy se psychiatr Sean a geniální flákač Will setkají při jejich terapeutických sezení, se Sean rozhodne prolomit ledy jednou osobní historkou o své manželce. Ta měla prý údajně vypouštět větry, kdykoliv byla nervózní. Nejzajímavější na tom je, že byla celá historka naprostou improvizací legendárního Williamse.

Ten dokázal svým poutavým, zábavným a laskavým vyprávěním rozesmát nejen svého hereckého kolegu, ale i sám sebe, a my se vsadíme, že se smál i celý natáčecí štáb. Je až neuvěřitelné, jak upřímný smích obou herců ve scéně zafungoval a proměnil ji v jednu z nejvřelejších částí tohoto úspěšného snímku.

3. 40 let panic – Depilace

40 let panic je bláznivou komedií Judda Apatowa (51) jejíž hlavní zápletku můžete odhadnout přímo z jejího názvu. Steve Carell (56) v ní hraje smolaře Andyho, který ve svých čtyřiceti letech dosud neměl žádný sexuální styk, a je tak dosud panicem. Když se o tomto problému svěří svým přátelům, rozhodnou se mu (po sáhodlouhém výsměchu) pomoci.

Ještě než ho ale s někým seznámí, rozhodnou se mu trochu změnit image. To z nějakého (pravděpodobně škodolibého) důvodu obnáší i depilaci hrudníku, které se osobně zúčastní. Carell navíc při natáčení trval na tom, aby byla scéna co nejvěrnější, a tak si nechal hrudník při natáčení skutečně depilovat.

Všechny reakce, které proto byly v této scéně zachyceny na kameru, tak jsou naprosto reálné. Nemyslíme tak jen posměváčský smích jeho hereckých kolegů, ale i sprosté výkřiky a bolestivé pohledy, které ukazují, jak moc musel Carell svého rozhodnutí litovat.

2. Star Wars: Epizoda III – Pomsta Sithů – Zábavné vraždění

O tom, že prequelová trilogie Hvězdných válek není zrovna scénáristickým skvostem, asi nemůže být pochyb. Ať už vám přijde směšná Anakinova nenávist vůči písku, nebo samotná existence Jar Jara Binkse, snad každý si na těchto filmech najde něco, co mu přijde naprosto hloupé a nehodné jéman značky Star Wars.

Dokonce i samotní herci měli občas problémy se zakrýváním svého názoru na přihlouplý scénář, kterým je George Lucas (74) nutil říkat věci, které by žádný normální člověk v životě neřekl. Ten si ale téměř nikdy nenechal nic vymluvit, a tak jsme se ve třetí epizodě s názvem Pomsta Sithů dočkali momentu, ve kterém musí Obi-Wan vysvětlit Padmé, že se její milovaný dal na Temnou stranu Síly.

Očividný výsměch, který Ewan McGregor (47) ke scénáři chová, je nejvíc vidět v momentě, kdy Padmé řekne, že Anakin pozabíjel všechny učedníky. Aby zakryl svůj úšklebek, zakryl si svá ústa rukou, než mohl pokračovat v připraveném dialogu. Je záhadou, jak je možné, že tento záběr ve filmu zůstal, ale pravděpodobně to můžeme opět připsat tomu, že George Lucas nerozumí lidskému chování.

1. Život Briana – Pius Čurus

Jen těžko najdete někoho, koho by nerozesmály geniální komediální počiny britských Monty Pythonů. Ačkoliv se najdou i tací, kteří mají rádi jen jejich seriálovou tvorbu, a jejich celovečerní snímky naprosto zatracují, jedna scéna z jejich Života Briana vám polechtá bránice, ať chcete, nebo ne.

Jedná se o scénu, jejíž středem je „tradiční“ římské jménu Pius Čurus, které v originále neznělo o nic méně vtipně jako Biggus Dickus. Komparz, který ve scéně hraje proti Michaelu Palinovi (75) dostal jediný pokyn – zachovat kamennou tvář. Pro ty, co scénku znají, asi nemusíme zdůrazňovat, že to žádný z římských vojáků nevydržel.

Nikdo z nich totiž netušil, co se bude v této scéně odehrávat, a tak je pouhá zmínka jména Pius Čurus rozhodila natolik, že se přes všechny své viditelné snahy, nedokázali přestat smát. Navíc je v několika momentech vidět, že i sám Palin má se smíchem dosti na mále, ale nakonec to přeci jen vydržel.

(tod)

Fandím
2 fanoušci
Nesnáším
0 antifanoušků
Celebrity:
Will Ferrell, Robin Williams, Steve Carell, Michael Palin

Filmy:
Star Wars: Epizoda III - Pomsta Sithů, Dobrý Will Hunting, Život Briana, 40 let panic

Kategorie:
Filmy, Filmové novinky,

Tagy:
hollywoodske filmy, youtube videa, ukázky z filmů, britské komedie, slavné filmy, kultovní filmy, žebříčky, nejlepší filmové scény, vtipné scény, vtipné filmové scény, Will Ferrell filmy, slavné scény, slavné filmové scény, žebříčky filmových scén, Will Ferrell scény, Monthy Python scény
TOPlist