5 slavných rolí, které nikdo nechtěl hrát

26.01.2019

Přestože dnes jsou tyto postavy naprostými základy světové kinematografie, mohlo to s nimi dopadnout úplně jinak. Existovaly totiž doby, kdy se jich žádný z herců nechtěl z toho či onoho důvodu zhostit. Dnes kvůli jejich obrovskému úspěchu vypadá toto váhání absurdně, ale věřte nám, tyhle role rozhodně nebyly „na roztrhání“.

V dnešním článku vám proto prozradíme, které ikonické postavy měly se svým filmovým debutem opravdové obtíže. Přestože jejich strastiplná cesta na stříbrná plátna nezapočala úplně růžově, nakonec to s nimi dopadlo dobře. Pokud vás zajímá, o kterých rolích mluvíme, směle se pusťte do dnešního článku!

Bella Swan – Stmívání

Začneme rozporuplnými filmy, založeným na rozporuplné knižní sérii. Existují totiž lidé, kteří upíří příběhy ze Stmívání naprosto milují, a existují i tací, kterým přijdou úplně pitomé. Buď objevíte oddané fanoušky, nebo zaryté odpůrce. Nic mezi.

Toto pravidlo však neplatí jen u filmového zpracování, ale i u knižní předlohy. Bylo proto nesmírně těžké najít nějakou herečku, která by se chtěla ujmout charakterově ploché Belly Swan, hlavní hrdinky všech příběhů. Roli této podivné teenagerky odmítly celé řady hereček, jejichž důvody se pohybovaly mezi obyčejným nezájmem a pohrdáním nezvedeným scénářem.

Role tak nakonec připadla mladičké Kristen Stewart (28), které film sice postavil kariéru, ale která svého rozhodnutí pro roli Belly Swan dodnes lituje.

Clarice Starling – Mlčení jehňátek

Víte, co mají slavné herečky Michelle Pfeiffer (60), Meg Ryan (57) a Laura Dern (51) společného? Kromě toho, že jsou jedněmi z největších filmových krasavic, si jsou tyto dámy podobné ještě v jednom ohledu. Všechny totiž odmítly roli adeptky na agentku FBI jménem Clarice Starling z oscarového Mlčení jehňátek.

Role tak připadla Jodie Foster (56), ale jen díky tomu, že výše zmíněné herečky nabízeným filmem neuvěřitelně pohrdaly. Nedokázaly překousnout vyobrazované násilí a celková zápletka jim přišla až příliš odpudivá. Kdyby však herečky tušily, jaký bude mít snímek úspěch, pravděpodobně by své okamžité odmítnutí změnily. Když navíc vezmete v úvahu, že Foster za svůj skvělý výkon dostala Oscara za nejlepší herečku v hlavní roli, působí jejich rozhodnutí poměrně hloupě.

Noah Calhoun – Zápisník jedné lásky

Role hlavního hrdiny romantického dramatu s názvem Zápisník jedné lásky neměla hercům moc co dát z hlediska nějakého profesního rozvoje. Postava Noaha Calhouna je definována jedinou vlastnosti, kterou je obrovská láska k jeho životní partnerce Allie a to se po celou dobu trvání filmu nezmění. Neříkáme samozřejmě, že by tak šlo o špatný film, ale Noah zkrátka není herecky tak atraktivní.

Abyste si nemysleli, že je to jen náš názor, právě z tohoto důvodu roli odmítlo hned několik slavných herců. Alespoň to tvrdí autor knižní předlohy filmu Nicholas Sparks (53). Jen díky tak obrovskému nezájmu ze strany slavných herců, se roli Noaha nakonec podařilo ukořistit tehdy ještě poměrně neznámému Ryanu Goslingovi (38). Ten se do role opravdu položil a nesmazatelně se tak stal skutečnou hollywoodskou hvězdou.

Aragorn – Pán prstenů

Dokážete si představit ikoničtějšího hrdinu fantasy filmů než neohroženého hraničáře, loajálního přítele a dědice trůnu v jedné osobě jménem Aragorn? Všechny tyto složky Aragornovy postavy famózně předvedl Viggo Mortensen (60), jehož cesta k této postavě z Pána prstenů však nebyla ani zdaleka tak jednoduchá, jak by se mohlo na první pohled zdát.

První volbou režiséra Petera Jacksona (57) na obsazení tohoto slavného knižního hrdiny totiž byl někdo úplně jiný. Jackson se totiž domníval, že by Aragorna nejlépe zvládl zahrát (podržte se) Nicolas Cage (55). Když Cage roli odmítl, obrátil se Jackson na Russela Crowea (54). Poté, co Aragorna odřekl i Crowe, napadl režiséra Daniel Day-Lewis (61). Ani ten však s touto adaptací světoznámého literárního díla nechtěl nic mít.

Jackson měl zkrátka dlouhý seznam „ideálních“ kandidátů, které chtěl do role obsadit, avšak k jeho rozhořčení mu všichni jeho vysnění Aragornové roli odmítli. Jen díky tomu se role nakonec mohl zhostit Mortensen, který oblíbeného hrdinu zahrál opravdu skvěle.

Michael Corleone – Kmotr

Poslední role dnešního seznamu patří té nejlepší mafiánské filmové série, kterou jsme kdy měli tu čest spatřit. Samozřejmě jde o slavného Kmotra. Možná vás to překvapí, ale role, kterou však bylo opravdu těžké obsadit, byla zároveň hlavní rolí celé třídílné série. Šlo totiž o samotného Michaela Corleoneho.

Hlavní boj při obsazování Michaela probíhal mezi režisérem Francisem Fordem Coppolou (79) a hlavami studia Paramount Pictures. Vedení Paramountu totiž tlačilo na to, aby se Michaelem stal někdo s bohatou filmovou historií. Proto se snažili Coppolovi podstrčit Martina Sheena (78) nebo Jacka Nicholsona (81), ale Coppola si trval na tom, aby si Michaela zahrál Al Pacino (78).

Jeho přání se mu splnilo jen díky tomu, že o roli mladého lékaře, který se postupně proti své vůli stává hlavou mafiánské rodiny, neměl žádný z navrhovaných herců sebemenší zájem. Ani Pacino však původně o roli nestál, jelikož moc dobře věděl, že kromě režiséra ho v roli Michaela Corleoneho nikdo nechce. Naštěstí si to nechal pořádně projít hlavou a zbytek už je filmovou historií.

(tod)

Fandím
1 fanoušek
Nesnáším
0 antifanoušků
Celebrity:
Jodie Foster, Viggo Mortensen, Al Pacino, Ryan Gosling

Filmy:
Kmotr, Mlčení jehňátek, Pán prstenů: Společenstvo Prstenu, Zápisník jedné lásky, Stmívání

Kategorie:
Filmy, Filmové novinky,

Tagy:
pán prstenů, fantasy film, akční thriller, ceny Oscar, američí režiséři, filmové postavy, romantické filmy, američí herci, film Stmívání, slavné role
TOPlist