5 slavných herců, kteří nenáviděli své superhrdinské kostýmy

20.05.2019

Ačkoliv může herectví na první pohled působit jako neskutečná „brnkačka“, rozhodně tomu tak není. Lidé totiž často zapomínají na složitější aspekty herecké profese a nepříjemnosti, které pro své role musí podstoupit. Každá role si vyžaduje jinou péči a herci pro ni musejí překonávat různé překážky. Musí se naučit novým věcem, musejí přibrat či naopak shodit několik kil, osvojit si cizí řeč či přízvuk, a mnoho dalšího.

To jsou však všechno věci, které mohou herci ovlivnit sami. Filmy však obsahují i některé nepříjemnosti, které filmové hvězdy ovlivnit nemohou, aniž by se snažily sebevíc. Jednou z nich jsou i kostýmy pro jejich role. Jakkoliv jsou nepohodlné, ponižující či jednoduše ošklivé, herci je zkrátka musí pro své role nosit. U superhrdinských rolí je tato situace ještě složitější, jelikož jsou tyto kostýmy klíčovou a nedílnou součástí postav, které herci ztvárňují.

My vám proto v dnešním článku představíme pětpřesně takových superhrdinských kostýmů, které filmové hvězdy absolutně nesnášely.

5. Ryan Reynolds – Green Lantern

Nenávist Ryana Reynoldse (42) k jeho zelenému superhrdinskému obleku ze snímku Green Lantern je dnes už velmi proslulá. Z tohoto kostýmu si koneckonců dělal legraci i ve svém dalším komiksovém filmu z roku 2016 s názvem Deadpool. Co mu ale na kostýmu Hala Jordana vadilo nejvíce? To, že vlastně žádný kostým neexistoval.

Ve většině scén je totiž Halův ikonický zelený oblek vytvořen pouze počítačově a z filmu je to dost znát. Ačkoliv Green Lantern hodně spoléhal na speciální efekty, které byly téměř v každé scéně, nedá se říct, že by vypadaly nějak extra dobře. Ne všechny scény samozřejmě vypadají otřesně, ale některé věci se zkrátka nepodařilo vytvořit přesvědčivě a superhrdinský kostým je jedním z těch méně povedených aspektů.

Zelený převlek Hala Jordana zkrátka ve většině scén působí nepřesvědčivě a je na první pohled vidět, že není skutečný.

4. Rebecca Romijn – X-Men

Zatímco si Ryan Reynolds stěžoval na to, že jeho oblek prakticky neexistuje, Rebbece Romijn (46), představitelce Mystique z původních X-Menů z roku 2000 vadilo, že je jejího kostýmu až příliš. Ten totiž neobsahoval pouze nějaký úbor, ale i celotělový modrý make-up aplikovaný přímo na kůži, jehož nános trval průměrně až sedm hodin čistého času.

Právě rozmanitost postav je jedním z hlavních lákadel, které fanoušky této superhrdinské série tak baví. Občas je ale dobré zamyslet se i nad tím, co to znamená pro samotné herce. Stejný problém měla s postavou Mystique i Jennifer Lawrence (28), která roli ztvárňuje od snímku X-Men: První třída z roku 2011.

Její situace však byla ještě o něco horší, jelikož měla na make-up během natáčení silnou alergickou reakci, a tak museli tvůrci vymyslet alternativní řešení jejího kostýmu. Právě kvůli hereččině alergii nosí Mystique od té doby většinou superhrdinský oblek namísto toho, aby byla zcela nahá. To navíc zkrátilo aplikaci modré vizáže na tři hodiny a zdá se tedy, že bylo všechno zlé pro něco dobré.

3. Margot Robbie – Sebevražedný oddíl

Přestože superpadoušský Sebevražedný oddíl mnohé fanoušky komiksů studia DC zklamal, na jednom se shodli téměř všichni. Herecký výkon Margot Robbie (28) v roli Jokerovy přítelkyně Harley Quinn byl téměř bezchybný. To je navíc opravdu obdivuhodná věc, jelikož se Robbie role nehrála vůbec dobře, a to především kvůli jejímu kostýmu.

Nejenže její croptop a kraťoučké šortečky odhalovaly více, než by si herečka přála, ale vedle svých těžce obrněných kolegů vypadala v krátkém a přiléhavém oblečku jaksi nepatřičně. Většina filmu se navíc odehrává v noci a pro jednu ze scén musela být naprosto promočená, což znamenalo, že jí v jejím kostýmu musela být i pořádná zima.

2. Paul Bettany – Avengers: Age of Ultron

Britský herec Paul Bettany (47) ztvárnil robotického superhrdinu Visiona například i v nových Avengers s podtitulem Endgame. Svou superhrdinskou dráhu však začal už v prvním Iron Manovi z roku 2008, kde propůjčil svůj hlas operačnímu systému superobleku Tonyho Starka, kterému dal Tony jméno Jarvis.

Když však Jarvis ve snímku Avengers: Age of Ultron nahrál své vědomí do jednoho z Tonyho robotů, který měl ve svém čele jeden z Kamenů nekonečna, proměnil se v superhrdinu Visiona, což bylo pro Bettanyho něco jako splněný sen. Konečně už nebyl jen pouhým hlasem, ale plnohodnotným superhrdinou. Radoval se však jen do chvíle, než zjistil, co přesně bude jeho kostým obnášet.

Obdobně jako představitelky Mystique měl i Bettany celotělový make-up a trávil až dvacet hodin denně s kousky gumy přilepenými na obličeji a jiných částech těla. Jeho kostým byl navíc téměř neprodyšný, a tak se často „vařil ve vlastní šťávě“. Kostyméři do jeho obleku tak museli nainstalovat hadičky, které mu do něj pouštěly ledovou vodu, aby se alespoň trochu zchladil.

1. Malin Åkerman – Strážci – Watchmen

Komiksový snímek s názvem Strážci – Watchmen není úplně typickým superhrdinským filmem. Své superhrdiny totiž ukazuje bez tradičního pozlátka, jako obyčejná a často morálně prohnilá individua, která mají zvláštní schopnosti. To ovšem neznamená, že tyto rozdíly potkaly i představitele postav z tohoto snímku. Ti museli nosit stejné (ne-li extravagantnější) kostýmy, jako herci z tradičních komiksových snímků.

Své by o tom mohla vyprávět herečka Malin Åkerman (41), která ve filmu ztvárnila hrdinku Silk Spectre. Zack Snyder (53), který snímek natočil, se často až úzkostlivě držel komiksové předlohy, což se týkalo i kostýmů superhrdinů. Ty naprosto odpovídaly kostýmům, které se objevily v komiksovém románu, což potěšilo fanoušky, ale po právu vyděsilo herce.

Kostým Åkerman byl vytvořený z přiléhavého latexu a herečka jeho oblékání přirovnávala k navlékání do gumové rukavice. Latexový obleček navíc násobil teplotní podmínky prostředí, ve kterém se herečka nacházela, takže jí bylo neustále příšerné vedro nebo naopak strašná zima. Když do toho ještě přidáte vysoké podpatky a utažený korzet, vyjde vám z toho kostým, který švédské herečce sice ohromně sluší, ale který rozhodně není pohodlný.

(tod)

Fandím
3 fanoušci
Nesnáším
0 antifanoušků
Celebrity:
Malin Akerman, Ryan Reynolds, Rebecca Romijn, Margot Robbie

Filmy:
Strážci - Watchmen, X-Men, Iron Man, Green Lantern

Kategorie:
Filmy, Filmové novinky,

Tagy:
Malin Akerman role, Hollywood, komiksy, komiksové postavy, Margot Robbie filmy, Ryan Reynolds filmy, Avengers zajímavosti, zajímavosti z Hollywoodu, komiksoví hrdinové, Paul Bettany kostým, Paul Bettany role, Paul Bettany filmy
TOPlist