5 slavných herců, které filmaři vinili za neúspěch filmů

09.04.2020

Natočení skutečně úspěšného filmu je velmi složitou záležitostí, která závisí na mnoha proměnných. Na kvalitě filmu se totiž podílí nejen celý početný štáb, ale i řada vnějších vlivů. To, jak bude nějaký film nakonec vypadat, může například ovlivnit i tak prostá věc jako počasí. Pokud se však úspěch nedostaví, přichází na řadu hledání viníka.

Největší přehled mají o celém natáčecím procesu režiséři, kteří jsou za něj ve finále zodpovědní. Když pak za původce neúspěchu označí konkrétní osobu, má jejich slovo velkou váhu. Může se však stát, že tím chtějí pouze svést vinu ze sebe na někoho jiného, aby je nepopotahovala filmová studia, která do jejich filmu investovala obrovský balík peněz.

V dnešním článku se proto podíváme na pět režisérů a scénáristů, kteří neúspěchy svých filmů sváděli na herce.

5. Den nezávislosti: Nový útok – Will Smith

První snímek na dnešním seznamu se těm ostatním trochu vymyká. Režisér filmu Den nezávislosti: Nový útok Roland Emmerich (64) totiž z neúspěchu pokračování světoznámého sci-fi vinil herce, který v jeho novém filmu ani nehrál.

Podle Emmericha mohl za nedostačující výsledky nového pokračování z roku 2016 Will Smith (51), který si v původním filmu zahrál hlavní roli kapitána Stevena Hillera. Smith se však po dvaceti letech od premiéry Dne nezávislosti nemohl do role ostříleného pilota vrátit, jelikož se místo toho rozhodl pro roli Deadshota v komiksovém Sebevražedném komandu.

To údajně naprosto rozhodilo Emmerichovy plány, a tak musel režisér a scénárista v jedné osobě prakticky vyhodit již připravený scénář a začít znovu od píky. Nakonec se příliš nedařilo ani novému Dni nezávislosti, ani Sebevražednému komandu, a tak je otázkou, zda se Smith rozhodl správně.

4. Vodní svět – Kevin Costner

Vodní svět je dalším sci-fi filmem, který však tentokrát nepopisuje apokalypsu, nýbrž její následky. Celý svět je kvůli tání ledovců potopen pod vodou, kterou zbytek lidské populace brázdí na po domácku vytvořených plavidlech a plovoucích městech. Jak to tak bývá, bezútěšné situace v lidech vyvolávají to nejhorší, a tak vody křižuje i řada nebezpečných pirátů, kteří přepadávají všechno, co jim přijde do cesty.

Ačkoliv jde o velmi zajímavý námět, provedení tohoto filmu mu nedává moc prostoru zazářit. Režisér Vodního světa Kevin Reynolds (68) má o viníkovi neúspěchu svého sci-fi jasno. Dle jeho slov za to může představitel hlavní role – Kevin Costner (65). Toto obvinění je poměrně podivné, jelikož byl Vodní svět třetím filmem, na kterém spolu oba slavní Kevinové spolupracovali.

Costner se však údajně neustále míchal do tvorby filmu a rozhodoval o tom, jak má natáčení probíhat. To vedlo k obrovskému navýšení původního rozpočtu, což Reynoldsovi způsobilo problémy u studia Universal Pictures. Reynolds později prohlásil, že by Costner měl hrát jen ve filmech, které zároveň i sám režíruje.

3. The Canyons – Lindsay Lohan

Lindsay Lohan (33) si během své hollywoodské kariéry prošla celou řadou skandálů a trapasů. Jen její alkoholové a drogové průšvihy by mohly vydat na obsáhlou knihu. Z těchto důvodů se herečce čím dál hůř shánějí filmové role. Když jí navíc nějaký režisér přeci jen dá příležitost „vykoupit se“ z příšerné reputace, Lohan si všechny šance na nápravu své pověsti sama pošlape.

Alespoň to tvrdí Paul Schrader (73), režisér neúspěšného thrilleru s názvem The Canyons, ve kterém si Lohan zahrála hlavní roli. Na herečku údajně nebyl vůbec žádný spoleh, a to ani během natáčení, ani v rámci propagační kampaně k filmu, které se vůbec neúčastnila. Nebyla dokonce ani na slavností premiéře v rámci Benátského filmového festivalu a svou absenci omlouvala starostmi o své zdraví.

Kritika její roli v The Canyons často označovala jako jediné pozitivum celého filmu, ale The Canyons z roku 2013 byl zároveň poslední celovečerní film, ve kterém se herečka objevila. Kdyby se Lohan dala do pořádku, mohla by zní být prvotřídní herečka. Bez respektu a sebekázně je však i ve svých třiatřiceti letech považována především za problémovou primadonu mrhající vlastním talentem.

2. Ostrov Dr. Moreau – Marlon Brando

Ostrov Dr. Moreau je sci-fi hororem plným zvučných hereckých jmen, který je zároveň jedním z nejvíce promrhaných filmových počinů. Jde o adaptaci slavného románu H. G. Wellse, ve kterém si bok po boku zahráli Val Kilmer (60), Ron Perlman (69) nebo Marlon Brando. Právě poslední zmíněný herec však podle slov scénáristy Rona Hutchinsona (73) natáčení neustále sabotoval.

Přestože byl Brando vynikajícím hercem, který nesl na bedrech úspěchy takových filmů jako je Kmotr či Apokalypsa, byl vždy proslulý i tím, že se s ním strašně špatně spolupracovalo. Ke konci jeho života se jeho náladovost ještě stupňovala a Brando se prakticky odmítal učit scénáře a všechny své dialogy jednoduše improvizoval.

To lezlo krkem všem, nejvíce však samozřejmě scénáristům, jejichž práci svým přístupem pošlapával. Hutchinson se proto nechal slyšet, že byl Brando při natáčení monstrum, které mělo jediný cíl – zničit natáčený film. Téměř nevycházel ze svého karavanu, kam si neustále objednával obrovská množství pizzy, ve které by bývalo stačilo pro celý natáčecí štáb.

1. Poldové – Bruce Willis

Posledním filmem dnešního seznamu je akční komedie z roku 2010 s názvem Poldové. V té se hlavní role ujal akční hrdina Bruce Willis (65), který však na sebe vzal ještě jednu funkci. Funkci hlavního sabotéra natáčení. Alespoň tak se cítil režisér Kevin Smith (49), který si o tři roky dříve zahrál po boku Willise ve čtvrté Smrtonosné pasti.

Ze sledování tohoto filmu by vám mohlo přijít, že jsou Willis a Smith dobří přátelé, ale natáčení Poldů ukázalo pravý opak. Willis se nejen odmítl účastnit jakékoliv propagační kampaně, ale i na place byl naprosto nepoužitelný. Během party k oslavě ukončení natáčení prý režisér poděkoval celému štábu kromě Willise, kterého označil slovy, co se ve slušné společnosti neříkají.

(tod)

Fandím
29 fanoušků
Nesnáším
5 antifanoušků
Celebrity:
Will Smith, Bruce Willis, Lindsay Lohan, Kevin Costner

Filmy:
Vodní svět, Ostrov Dr. Moreau, Poldové, Canyons, The

Kategorie:
Filmy, Filmové novinky,

Tagy:
Kevin Costner filmy, Lindsay Lohan role, Kevin Costner role, Will Smith role, Will Smith filmy, Will Smith tvorba, Marlon Brando zajímavosti, Bruce Willis zajímavosti, Ostrov Dr. Moreau zajímavosti, The Canyons film, Lindsay Lohan tvorba, Kevin Reynolds režisér, Kevin Reynolds filmy, Kevin Reynolds tvorba, Kevin Costner Vodní svět, Will Smith zajímavosti
TOPlist