5 slavných herců, jejichž kariéry odstartovalo Bratrstvo neohrožených

13.06.2024

Vládcové nebes jsou sice úctyhodným válečným seriálem, jen máloco však dokáže dosahovat takových kvalit jako Bratrstvo neohrožených. Tenhle seriál z dílny HBO je dodnes mnohými považován za vůbec největší úspěch televizní tvorby, který famózně snoubí historii se zábavou.

Šlo skutečně o vynikající seriál, ke kterému se řada fanoušků neustále vrací, přestože se na televizních obrazovkách poprvé objevil už před více než dvaceti lety. Od roku 2001 uplynula spousta vody, ale o výjimečnosti Bratrstva neohrožených svědčí i jeho obsazení. Právě tenhle seriál totiž odstartoval spoustu hollywoodských kariér těch největších hereckých hvězd současnosti. A my jsme si pro vás dnes připravili příběhy pěti z nich.

Tom Hardy

Vojín John Janovec se objeví jen v posledních dvou epizodách uznávaného seriálu. Mladičká tvář vojáka, kterého jeho kapitán načapá v posteli s německou ženou vám může být velmi povědomá. Patří totiž londýnskému rodákovi, kterým není nikdo jiný než hvězda Šíleného Maxe, Venoma či třetího dílu Nolanovy (53) trilogie o Batmanovi, Tom Hardy (46).

Hardy se v roli Janovece přidává k Easy Company při osvobozování nacistického koncentračního tábora. Role v Bratrstvu je hned vedle Gangů z Birminghamu dodnes jedním z jeho největších počinů pro televizní tvorbu. Ihned po odvysílání závěru Bratrstva začal totiž Hardy dostávat jednu filmovou nabídku za druhou a stal se tak jednou z největších filmových hvězd současnosti.

James McAvoy

Profesor X, lékař Garrigan z Posledního skotského krále nebo 23 lidí žijících uvnitř hlavy prapodivného Kevina. To všechno by musel s největší pravděpodobností hrát někdo jiný, pokud by se James McAvoy (45) úspěšně neucházel o roli vojína Jamese W. MilleraBratrstvu neohrožených.

Původem skotský herec se sice objevil jen v jediné epizodě seriálu, do té doby měl však na svém kontě jen hrstku malých filmových rolí ve filmech, o kterých jste nikdy v životě neslyšeli. Jako jeden z nových rekrutů Easy company zářil na tolik, že se jeho kariéra v ten moment otočila o 180°.

Podobně to měl i jeho kolega z filmů o mutantech ze série X-Men, Michael Fassbender (47). Jeho angažmá v Bratrstvu bylo podstatně delší a jako jeden z původních členů Easy Company se Technický seržant Burton „Pat“ Christenson“ objevuje v sedmi dílech série včetně vylodění v Normandii.

Jimmy Fallon

Amerických talkshow je obrovské množství a vyznat se v nich je opravdový kumšt. Jedním z nejvýraznějších moderátorů je ale bezpochyby Jimmy Fallon (49), který už od roku 2009 uvádí Late Night with Jimmy Fallon. V minulosti byl i členem komediálního pořadu Saturday Night Live, kde si ho všimli i tvůrci Bratrstva neohrožených.

Fallon je jednou z hvězd, které by se s největší pravděpodobností proslavily i bez účasti v Bratrstvu. Objevil se totiž jen v malé roli jediné epizody, ale jeho komediální kariéra už fungovala díky SNL. Až po své účasti ve válečném seriálu začal dostávat nabídky pro filmové role ve snímcích jako Taxi, Fanaticky zamilován nebo Rocket.

Colin Hanks

Poručík Henry Jones. Tak zní jméno postavy, kterou si ve dvou epizodách seriálu zahrál Colin Hanks (46). Ten do Easy Company přichází jako náhradní velitel, kterého jeho spolubojovníci zprvu moc nerespektují, ale poté si získá jejich důvěru díky své neohroženosti a tím, že jim zkrátka jde příkladem.

Jak asi víte, Colin je synem Toma Hankse (67), který je nejen slavným hollywoodským hercem, ale také je úzce spjatý s Bratrstvem neohrožených. Hanks starší byl totiž producentem seriálu, ale svého syna do natáčení nemusel nijak protlačovat. Colin je sám vynikajícím hercem, který si zahrál v řadě slavných filmů, jako je King Kong, Králové ro(c)ku nebo Jumanji: Vítejte v džungli.

Je ale otázkou, jestli by se mu podařilo proslavit, pokud by mu do klína nespadla nabídka účasti na Bratrstvu. Šlo totiž o první opravdu velký projekt, kterého se účastnil.

Simon Pegg

Na konec dnešního článku jsme si nechali původem britského herce, který svou kariéru odstartoval v britských televizních komediích. Ty si sice získaly hrstku oddaných příznivců, ale Simon Pegg (54) měl od začátku na víc. Jeho účast na prvních dvou epizodách Bratrstva dokázala, že dokáže hrát i vážné role. Jeho Seržant William S. Evans je totiž jednou z prvních hlavních postav, která v seriálu kvůli svému hrdinství zemře.

Od té doby se Pegg proslavil hlavně komediemi Edgara Wrighta (50), jako je Soumrak mrtvých nebo Jednotka příliš rychlého nasazení, zahrál si Scottyho v novém Star Treku a v současnosti hraje sympaťáka BenjihoMission: Impossible.

(tod)

Fandím
3 fanoušci
Nesnáším
0 antifanoušků
Celebrity:
Simon Pegg, Jimmy Fallon, Tom Hardy, James McAvoy

Filmy:
Bratrstvo neohrožených, Soumrak mrtvých, Poslední skotský král, Noční Show Jimmyho Fallona

Kategorie:
Filmy, Filmové novinky,

Tagy:
slavní herci, válečný film, válečné drama, Bratrstvo neohrožených postavy, Bratrstvo neohrožených velitelé, celebrity Hollywoodu, válečné dokumenty, válečný seriál
TOPlist