5 skvělých komedií, jejichž úspěch nikdo neočekával

15.06.2020

Když natáčíte nějaký film, vždy se musíte potýkat s obavou, že se zařadí mezi propadáky. Že se vaše dílo bude líbit kritice i široké veřejnosti, a že bude mít solidní návštěvnost, totiž není nikdy jisté. Stačí totiž jediná špatná recenze před uvedením filmu do kin, a veškerá snaha může být rázem pohřbená.

Od některých filmů lidé mnoho neočekávají a už předem předpokládají, že půjde o tupé snímky bez špetky originality, které se jen snaží vytřískat z diváků co nejvíce peněz. S takovými verdikty je však vždycky potřeba počkat a u komedií to platí dvojnásob. Nikdy totiž nevíte, jak vám humor toho či onoho filmu sedne.

Dnes vám proto představíme pětici skvělých komedií, od kterých nikdo nic převratného nečekal. Přesto však dokázaly překvapit a staly se tak nedílnou součástí popkultury.

5. Jumanji: Vítejte v džungli

První snímek dnešního seznamu je zároveň tím nejmladším, který se vám dnes chystáme představit, jelikož se v kinech objevil teprve v roce 2017. Jumanji: Vítejte v džungli je dobrodružnou komedií, která vypráví příběh partičky středoškoláků, kteří se nešťastnou náhodou dostanou do videoherního světa počítačové hry s názvem Jumanji.

Jak asi víte, původní Jumanji šlo do kin už v roce 1995, ale tenkrát nebyla v centru dění počítačová, nýbrž desková hra. Přestože bylo původní Jumanji úspěšným filmem, nikdy se nedočkal svého pokračování, a tvůrci nového filmu se tuto nespravedlnost rozhodli napravit. Ačkoliv všichni původně čekali, že půjde jen o pokus o parazitování na slavné značce, z filmu se nakonec vyklubal zábavný akční film, u kterého se rozhodně nudit nebudete.

Úspěch Jumanji: Vítejte v džungli byl tak obrovský, že se jeho tvůrci ihned po premiéře rozhodli natočit druhý díl s podtitulem Další level. Ten už sice nesklízí chválu na všech frontách, ale i tak jde o lepší podívanou, než se všichni báli.

4. Protivný sprostý holky

Následující film natočil režisér Mark Waters (55) v roce 2004 a v centru jeho dění byla mladá hrdinka, která se musí naučit sžít s novým prostředím, a to především s prostředím střední školy v americkém velkoměstě. Je to pro ni obrovský nezvyk, jelikož jsou její rodiče zoologové, a tak své dětství prožila v džungli mezi různými dravými šelmami.

Nic jí však nemohlo připravit na šelmy, které na ní číhají na střední. Těmi nejnebezpečnějšími exempláři jsou místní nafoukané roztleskávačky, které jsou samozvanými královnami školy. Mladá Cady proto musí najít způsob, jak splynout se středoškolským prostředím, jak vycházet se svými spolužáky, a jak nejlépe „ulovit“ vysněného chlapce.

Ačkoliv se tento námět může zdát jako naprosto vyčerpaný, v roce 2004 byly Protivný sprostý holky poměrně originálním počinem, který Lindsay Lohan (33) vynesl mezi hollywoodskou smetánku. Snímek je totiž nadčasový, plný nezapomenutelných hlášek a navzdory všem očekáváním i poměrně vtipný.

3. Zombieland

Když se řekne hororová komedie, většině z vás se asi protočí panenky. Kombinování žánrů je velmi náročná věc, se kterou si dokážou poradit jen ti nejtalentovanější tvůrci. Naneštěstí existuje celá řada filmařů, kteří se do těch nejzvláštnějších kombinací žánrů stejně pouští. Režisér Ruben Fleischer (45) je však naštěstí jedním z těch talentovanějších.

To dokázal v roce 2009, když natočil hororovou komedii s názvem Zombieland. Jedná se o postapokalyptický snímek, v jehož centru je zombie virus, kterým se nakazila obrovská část populace, a který se nadále šíří skrze zombie útoky. Film sleduje partičku přeživších, kteří se musí naučit spolupracovat, aby nadále zůstali naživu.

Když byl snímek oznámen, ze všech stran se na něj hrnuly předběžné soudy o jeho zaručeně trapném zpracování. Ve chvíli, kdy se však film konečně objevil v kinech, museli sklapnout i jeho největší kritici. Ze Zombielandu se takřka okamžitě stal obrovský hit a vloni dokonce vyšlo i jeho dlouho očekávané pokračování.

2. 21 Jump Street

I následující snímek mísí žánry, a navíc je filmovým rebootem úspěšného televizního seriálu. Jak nový snímek z roku 2012, tak jeho seriálová předloha nesou název 21 Jump street. Film však není krimi dramatem, ale akční komedií s Channingem Tatumem (40) a Jonahem Hillem (36) v hlavních rolích dvou policistů, kteří jsou v utajení nasazení na střední školu.

Tam se musí nenápadně vmísit mezi studenty a odhalit toho, kdo zde vyrábí a prodává drogy nezletilým. Oba rychle zjišťují, že jsou jejich plány na nenápadnou infiltraci mezi studenty k ničemu, jelikož o současném středoškolském životě nemají nejmenší potuchy. Komedie podobného ražení se přestaly natáčet kolem roku 2000 a spojitost s původním seriálem filmu na důvěryhodnosti také moc nepřidala.

Premiéra filmu však všechny skeptiky uklidnila, jelikož šlo o skutečně originální komedii plnou nezapomenutelných scén. Úspěch filmu neslo na bedrech nejen zkušené režisérské duo, které dalo vzniknout i pozdějšímu Lego® příběhu, ale i ústřední dvojice tajných policistů, která spolu na plátně funguje naprosto famózně.

1. Napoleon Dynamit

Na konec dnešního seznamu jsme si nechali snímek, který se sice v Česku moc neproslavil, ale ve svých rodných Spojených státech je považován za jednu z nejzásadnějších komedií nového tisíciletí. Snímek nese název Napoleon Dynamit a vypráví příběh mladého outsidera, který se velmi často stává terčem posměšků svého okolí.

Za tvorbou filmu stála hrstka tehdy neznámých filmařů a podobně neznámých herců, a tak od něj nikdo nic zářného nečekal. Když se však tvůrcům podařilo z rozpočtu v hodnotě 400 tisíc dolarů vytřískat přes 46 milionů, všem bylo jasné, že Napoleon Dynamit narazil na zlatou žílu. Snímek má přes svůj směšný zevnějšek totiž nečekanou hloubku a jeho příběh vám přiroste k srdci, ať chcete, nebo nechcete.

(tod)

Fandím
29 fanoušků
Nesnáším
5 antifanoušků
Celebrity:
Channing Tatum, Jonah Hill, Lindsay Lohan

Filmy:
Jumanji, Protivný sprostý holky, Napoleon Dynamit, Zombieland, 21 Jump street

Kategorie:
Filmy, Filmové novinky,

Tagy:
komedie, Lindsey Lohan filmy, bláznivé komedie, Jumanji: Vítejte v Džungli, Jumanji pokračování, komediální zebříčky, povedené komedie, doporučujeme komedie, filmové role Lindsey Lohan, humor ve filmu, humor a akce, Mark Waters filmy, Mark Waters komedie, Woody Harrelson filmy, Woody Harrelson role
TOPlist