5 skvělých herců, kteří si vybírají příšerné role

25.08.2022

Známé české pořekadlo praví: „I mistr tesař se někdy utne.“ Tahle poučka platí napříč všemi oblastmi života. Chybovat je zkrátka lidské. Chyb se tu a tam dopouštějí i ta největší herecká esa, která za sebou mají opravdu legendární kariéry. Sáhnout vedle je totiž často snazší, než by se mohlo na první pohled zdát.

V dnešním článku vám proto představíme pětici senzačních hollywoodských herců, kteří si zkrátka špatně zvolili jeden nebo víc svých filmů. Vítejte na Showbiz.cz a připravte se na silné kroucení hlavou. Co tyhle herecké hvězdy vedlo k přijmutí následujících rolí, zůstává nevysvětlitelnou záhadou.

Halle Berry – Catwoman

Jen málo herců se může „chlubit“ tím, že získali nejen nejcennější filmovou sošku, ale i nejznámější anticenu za nejlepšího a nejhoršího herce v hlavní roli. Jednou z výjimek je téměř vždy vynikající Halle Berry (56), kterou americká Filmová akademie ocenila za její výkon ve filmu Ples příšer.

Jen dva roky po obdržení Oscara za již zmíněné romantické drama stanula herečka před naprosto jinou porotou, která jí věnovala Zlatou malinu za otřesný paskvil jménem Catwoman. Tenhle superhrdinský film ztělesňuje všechny vady filmů založených na komiksových sešitech. Má naprosto prapodivný děj, divné postavy i otřesné herecké výkony.

K tomu překvapivě napomáhá i oscarová herečka, která si s podprůměrným scénářem zkrátka nedokázala pořádně poradit. Právě Catwoman stála za tím, že Berry z Hollywoodu téměř zmizela a znovu se objevila až před několika lety. Když herečka kývla na hlavní roli v Catwoman, dopustila se zkrátka jednoho z nejhorších rozhodnutí její kariéry.

Bryan Cranston – Wakefield

Americký herec Bryan Cranston (66) působí v Hollywoodu už přes třicet let, ale celosvětové slávy se mu dostalo až díky vynikajícímu seriálu s názvem Breaking bad, který se do češtiny nejčastěji překládá jako Perníkový táta. Cranston zde hraje bývalého učitele chemie, který se během souboje s rakovinou stane jedním z největších drogových bossů ve střední Americe.

Cranston zde podává nejlepší výkon své kariéry a ukazuje obrovský rozsah a herecký talent, který by bylo škoda promrhat na špatných filmech. Přesně to se ale v posledních letech děje. Cranston buď nedostává dobré nabídky, nebo nemá mimo Perníkového tátu šťastnou ruku na výběr filmů. Tak jako tak – Power Rangers, Proč právě on? nebo Wakefield zkrátka nejsou film hodné herce jeho formátu.

Matt Smith – Morbius

I Matt Smith (39) našel největší slávu na televizních obrazovkách. V jeho případě však nešlo o americkou televizi, ale ryze britskou BBC. Smith se totiž stal již jedenáctou „reinkarnací“ legendárního Doktora ze seriálu s názvem Pán času. Jeho kořeny sahají až do šedesátých let minulého století a vysokou sledovanost si drží dodnes.

BBC si proto velmi pečlivě vybírá, kdo ztvární hlavní roli dobrosrdečného mimozemšťana cestujícího časem a mezi lety 2010 a 2013 padla volba právě na Smithe. Ten fanoušky seriálu nezklamal a byl tak vynikající náhradou za končícího Davida Tennanta (51). Skvělou volbou byl Smith i pro seriálovou Korunu, ve které si zahrál mladého prince Philipa.

Co se ale týče filmových rolí, nemá Matt Smith zkrátka štěstí. Vybírá si filmy, které buď u diváků propadly, nebo je dokonce skoro nikdo neviděl. Stačí si vzpomenout na Terminator: Genisys nebo letošního Morbiuse, který se stal terčem nespočtu internetových vtipů a je vám hned jasné, jak kritické chyby tenhle talentovaný herec dělá.

Jason Clarke – Terminator: Genisys

Jeden z nejhorších dílů Terminátora neopustíme ani v dalším bodě dnešního seznamu. Tvůrci filmu s podtitulem Genisys zkrátka uměli na svůj film nalákat herecká esa, kterým tenhle film pořádně zamíchal s jejich dobře našlápnutou kariérou. Návrat Arnolda byl tak jediným kladem, kterým se tenhle film mohl pyšnit.

Jeho obětí se stal i Jason Clarke (53), který zde dostal důležitou roli dospělého Johna Connora. Film, který se ale zmateně vracel k ději počátku série, si ale moc nevěděl rady s největším hrdinou lidstva, a John Connor byl tak v Genysis naprosto prapodivnou postavou. Clark má při výběrech filmů navíc takovou smůlu, že jej mnozí považují za špatného herce. Ve skutečnosti jde ale o talentovanou hvězdu, která si ale vybírá otřesné projekty.

Gerard Butler – Geostorm: Globální nebezpečí

Gerard Butler (52) se především díky svému vypracovanému tělu (které si úctyhodně drží dodnes) stal přibližně před dvaceti lety idolem mnoha dívčích a ženských srdcí. I když si svou fyzičku drží dosud, už dávno se nemůže chlubit takovými „zářezy“, jako je 300: Bitva u Theropyl, P.S. Miluji tě nebo Ctihodný občan. Poslední dobou musel buď změnit svého agenta, nebo o něj Hollywood přestal mít zájem.

Vybírá si totiž projekty, které už na papíře znějí jako totální „béčka“. Stačí se podívat na jeho filmografii a hned zjistíte, že to s jeho rolemi šlo přibližně kolem roku 2010 strmě z kopce. Ať už si pustíte Geostorm, Strážce majáku nebo Bohy Egypta, uvidíte, že rozhodně nejde o stejnou úroveň filmů, kterých se herec účastnil v prvním desetiletí nového tisíciletí.

(tod)

Fandím
12 fanoušků
Nesnáším
0 antifanoušků
Celebrity:
Matt Smith, Halle Berry, Bryan Cranston, Gerard Butler

Filmy:
Catwoman, Pán času, Perníkový táta, Ctihodný občan

Kategorie:
Filmy, Filmové novinky,

Tagy:
zlatá malina, slavní herci, Catwoman, oscarové celebrity, slavné filmy, halle berry, skvělí herci, komiksové filmy, špatné filmy, špatně hodnocené filmy
TOPlist