5 seriálů, ve kterých je prostředí stejně důležité jako postavy

27.05.2021

Televizní seriály jsou plné ikonických postav, které si buď zamilujete, nebo je naprosto nesnášíte. Některé ze slavných seriálů by však vůbec nemohly fungovat, pokud by se odehrávaly na jiném místě, než jim tvůrci seriálu vybrali. Prostředí je v nich totiž stejně důležité, jako postavy samotné.

Přesně na takové televizní hity se podíváme v dnešním článku. Vítejte na Showbiz.cz, kde vás dnes provedeme po několika metropolích, ale i jednom tropickém ostrově. Cestování je v současnosti náročné, ale k tomuhle výletu nepotřebujete očkování ani negativní test.

5. Sex ve městě

První seriál dnešního seznamu vypráví o čtyřech kamarádkách, které tráví většinu času po různých kavárnách nebo na nóbl večírcích. Jejich revírem je americký New York a Carrie, Samantha, Miranda ani Charlotte na něj nedají dopustit. Už jste asi pochopili, že prvním seriálem dnešního seznamu je proslulý Sex ve městě.

New York v seriálu skutečně funguje jako pátá kamarádka na dopoledním brunchi nebo na nějaké okázalé párty. Bohaté životy ústřední čtveřice by zkrátka nemohly takovým způsobem fungovat nikde jinde na světě než v právě tady. Tvůrci si tuhle vazbu s New Yorkem moc dobře uvědomují a poměrně často na ni upozorňují i v jednotlivých epizodách.

Právě New York se stal hlavním bodem nedávného oznámení natáčení nových dílů seriálu. V tom totiž hlavní dominantou nebyla Sarah Jessica Parker (56), ale ulice a výškové budovy americké metropole.

4. Ztraceni

S dalším seriálem se nepodíváme do žádného velkoměsta, ale na tropický ostrov, který by si kdokoliv mohl splést s rájem na zemi. Zdání však často klame, což velmi brzy zjistili i hrdinové seriálu Ztraceni. Na tajuplný ostrov se totiž dostanou po pádu svého zaoceánského letu, a zanedlouho vyjde najevo, že jejich letecká katastrofa rozhodně nebyla nešťastnou náhodou.

Tajuplný ostrov v sobě skrývá mnohá tajemství, která trosečníkům dost významně komplikují životy. Na ostrově totiž nejsou sami, a kromě dalších lidí zde přebývá i jiná forma života, která s novými sousedy rozhodně nemá dobré úmysly. Kromě prapodivných bytostí jsou na tropickém ostrově i záhadné bunkry, které zde nechala vystavět tajemná organizace s názvem Dharma.

3. Emily in Paris

Z tropického ostrova se přesuneme do charismatické Paříže, kterou pro svůj nejnovější televizní počin využil Darren Star (59). Tohle jméno se pojí hned se dvěma dalšími seriály dnešního seznamu. Je totiž nejen tvůrcem Beverly Hills 90210, kterému se budeme věnovat záhy, ale i Sexu ve městě, který jsme zmínili v úvodu článku.

Jeho nejnovějším projektem je příběh o mladé Američance, která se vydala za prací do samotného srdce Francie. Lily Collins (32) hraje v Emily in Paris marketingovou specialistku, kterou její firma nečekaně pošle na stáž do Paříže, přestože neumí ani slovo francouzsky. Emily tak zápolí nejen s neznámým jazykem, ale i pro ní nepochopitelnou francouzskou náturou.

V seriálu se objeví snad každé klišé, které máte s Francií spojené, ale je vidět, že je tvůrci využívají s láskou. Paříž hraje v seriálu velmi důležitou roli, a právě proto je i součástí jeho názvu. Přes všechny problémy, které byly seriálu vyčítány, měla Emily in Paris slušnou sledovanost, což jí zajistilo i druhou sérii, která se právě připravuje.

2. Beverly Hills 90210

Jak už jsme naznačili v předchozím bodě, teď nás čeká návrat do Spojených států. Z východního pobřeží však zamíříme na západ, a to do prosluněného Los Angeles. V určení polohy můžeme být díky názvu tohoto seriálu ještě přesnější. Místo, které je středobodem dalšího seznamu je čtvrť Beverly Hills, které se díky tomuto seriálu může chlubit pravděpodobně nejznámějším poštovním směrovacím číslem na světě – 902 10.

Přesně takový název totiž nese dramatický seriál pro teenagery z devadesátých let minulého století. Beverly Hills 90210 vypráví o partičce mladých kamarádů z bohatých rodin, kteří se teprve začínají potýkat se světem dospělých. Čekají je první lásky a skutečná přátelství, ale i zrady a jiné útrapy všedního světa.

Kromě Donny, Steva, Brandona, Andrey, Valerie, Dylana, Kelly, Brendy a Davida v seriálu účinkuje ještě jedna postava, a tou je střední škola, kam tahle partička dochází. Spousta důležitých událostí se odehrává v jejích učebnách a chodbách a stejně důležitý je pro přátele z Beverly Hills i přilehlý park.

1. Přátelé

Dnešní článek zakončíme přesně tam, kde jsme ho odstartovali – ve městě, které nikdy nespí. Opět se vrátíme do New Yorku, a i když okázalé večírky tentokrát vynecháme, o to víc zamíříme do newyorských kaváren. Konkrétně jedné, která se nachází kousek od Central parku, po kterém získala i své jméno.

Už asi tušíte, že máme na mysli Central Perk, tedy dějiště téměř každé epizody nezapomenutelných Přátel. I když se jednotlivé díly odehrávají i v bytech hlavních hrdinů, právě Central Perk je místem, kde se jich pravidelně setkává všech šest. Je to nezapomenutelná kavárna, kterou každý fanoušek seriálu pozná hned na první pohled.

(tod)

Fandím
3 fanoušci
Nesnáším
1 antifanoušek
Celebrity:
Sarah Jessica Parker, Lily Collins, Darren Star

Filmy:
Beverly Hills 90210, Sex ve městě, Ztraceni

Kategorie:
Filmy, Filmové novinky,

Tagy:
seriály, Los Angeles, beverly hills, televizní seriály, kultovní seriály, slavné seriály, Přátelé zajímavosti, Darren Star postavy, Darren Star role, Lily Collins postavy, Lily Collins seriály, Lily Collins zajímavosti
TOPlist