5 seriálů s nejlepšími akčními scénami

23.01.2019

Už dávno neplatí, že byste pro fantastické akční scény museli chodit do kin. Díky vysokorozpočtovým seriálům je totiž poměrně často můžete zhlédnout i na vašich televizních obrazovkách. Existuje totiž spousta pořadů, které si na bombastických akčních scénách naprosto zakládají, a ty se často stávají i jejich hlavním lákadlem.

Ať už se vám líbí epické bitvy s meči a bájnými stvořeními, sci-fi souboje vesmírných lodí, nebo máte raději fantastické soupeření superhrdinů, dnešní článek vám přiblíží seriály s nejlepšími akčními scénami všeho druhu.

5. Battlestar Galactica

Science fiction seriál s názvem Battlestar Galactica je proslulý svými komplexními zápletkami, propracovanými postavami a poměrně hluboce filozofickými tématy. Nesmíme však zapomínat ani na jeho obdivuhodné bojové scényúžasnými efekty, které opravdu předběhly svou dobu. Ani dnes, jedenáct let po konci seriálu, by se za tyto efekty nemusel nikdo stydět.

Vedle skvělých soubojů vesmírných lodí obsahovala Battlestar Galactica i nespočet přestřelek, které nebyly o nic méně úctyhodné. Pokud jej navíc srovnáte například s Hvězdnou bránou, která vycházela v přibližně té samé době, je to jako srovnávat nebe a dudy. Jde na první pohled rozlišit, který ze seriálů měl větší rozpočet, a i když na příběhy týmu SG-1 nedáme dopustit, propracovanost akčních záběrů Battlestaru se nedá rozporovat.

4. Vikingové

Od těch nejfuturističtějších soubojů se přesuneme k těm nejprimitivnějším. Dalším seriálem na dnešním seznamu jsou totiž Vikingové, kteří na televizních obrazovkách řádí už od roku 2013, a nezdá se, že by nějak zpomalovali.

Vikingové se soustředí na krvavé expedice, vedené těmito skandinávskými válečníky a nestydí se jejich životy ukazovat v tom nejdrsnějším světle. V seriálu jsou do těch nejsurovějších detailů ukazovány nejen různé bitvy a souboje, ale i nájezdy a vypalování nepřátelských osad a vesnic. Vikingové navíc neukazují jen násilí mužů na mužích, ale ukazují, že se těchto drsných bojů účastnily i válečnice, které jsou ve svém jednání často i neúprosnější než jejich mužské protějšky.

Pokud tedy máte zájem o nějakou tu středověkou seriálovou řež, Vikingové jsou jasnou volbou.

3. Flash

Seriál Flash je jedním z mnoha superhrdinských počinů, které má na svědomí americká televize CW. Původně vzniknul jako spin-off svého předchůdce s názvem Arrow, ale Flash si díky svému odlehčenému tónu a často velmi propracovaným superhrdinským soubojům vysloužil i větší diváckou oblíbenost než seriál o miliardáři, který bojuje se zločinem skrze lukostřelectví.

Barry Allen je forenzní specialista, který po díky nepovedenému experimentu získá několik superschopností, mezi nimiž však dominuje především jeho rychlost. Dokáže se pohybovat tak rychle, že dokáže rukama vytvářet malá lokální tornáda, zvládne chytat kulky ze vzduchu, utíkat po vodě, a běhá dokonce takovou rychlostí, že se na jeho těle tvoří statická elektřina, díky které může vrhat blesky.

Všechny tyto schopnosti pak využívá pro bojování s jinými supersilnými bytostmi, které však svou nově nabytou sílu využívají ke zločinům. Pokud vám tedy nestačí jen „marvelovky“ a filmy od DC v kinech, můžete svou touhu po superhrdinské akci ukojit Flashem nebo jinými seriály z takzvaného Arrowverse.

2. Daredevil

I další záznam dnešního článku se bude týkat superhrdinských seriálů. Tentokrát však nepůjde o boje plné speciálních efektů, ale o jinou přednost, kterou se může Daredevil z dílny internetové streamovací služby Netflix chlubit. Choreografie soubojů a jejich provedení jsou totiž v tomto seriálu opravdu neskutečně dobře vymyšlené a působí skutečně přesvědčivě.

Divák tak cítí každou ránu, kterou Matt Murdoch utrží i každou kterou zasadí. Matt je slepým právníkem z newyorské čtvrti Hell’s Kitchen, který zločince pronásleduje i po skončení jejich soudního procesu. Po tragické nehodě, která ho v dětství připravila o zrak, získal Matt nadlidský sluch, který mu jeho slepotu naprosto kompenzuje. Tvrdým a neúprosným tréninkem si navíc osvojil i různá bojová umění, která mu pomáhají s pronásledováním zločinců mimo soudní síně.

Choreografie Daredevila je skutečně srovnatelná s tou, kterou najdete v těch nejlepších hollywoodských trhácích. Spoustu z nich však seriál dokonce překonává díky dlouhým záběrům a drsným soubojům, které jsou natočeny jen s minimálním počtem střihů.

1. Hra o trůny

Upřímně. Co jiného mohlo tento seznam důstojně zakončit, než různými oceněními ověnčená Hra o trůny z dílny HBO? Seriál, který se různými epickými souboji chlubil už od první série, zvedl laťku toho, jak mohou vypadat televizní bitvy, díky sedmé sérii z roku 2017. Snad každá epizoda této řady nabízela nějakou tu masivní bitvu, ať už proti nemrtvým Bílým chodcům nebo proti neohroženým armádám různého ražení.

Sedmá série navíc do bojů zapojila i draky, čímž „wow faktor“ zvedla o sto procent. Přesto však tou nejepičtější bitvou seriálu zůstává takzvaný souboj bastardů, ve kterém proti sobě stanuli Jon Snow a Ramsay Bolton. Tato bitva obsahuje mnoho záběrů, které velmi připomínají opravdové filmové klenoty, jako jsou Pán prstenů nebo Statečné srdce. Její provedení je navíc opravdu dechberoucí a při jejím sledováním se několikrát přistihnete při nervózním zatajováním dechu a přivírání očí nad hrůzami, které na televizní obrazovce probíhají.

Obří bitvy však nejsou tím jediným druhem nelítostných soubojů, ve kterých seriál vyniká. I menší konflikty či šermířské duely seriál zvládá naprosto bravurně. Stačí, když si vzpomenete na souboj Brienne a Ohaře nebo Oberona a Hory, a přesně víte, čeho jsou tvůrci Hry o trůny schopní.

Souhlasíte s naším výběrem, nebo byste na našem seznamu raději viděli jiné seriály, jako jsou například postapokalyptičtí Živí mrtví, gladiátorský Spartakus nebo paranormální Buffy, přemožitelka upírů? Neváhejte a podělte se s námi v komentářích.

(tod)

Fandím
0 fanoušků
Nesnáším
0 antifanoušků
Celebrity:
Charlie Cox, Grant Gustin, Kit Harington

Filmy:
Hra o trůny, Battlestar Galactica, Vikingové (2013)

Kategorie:
Filmy, Filmové novinky,

Tagy:
americké seriály, sci-fi, sci-fi seriály, fantasy seriály, akční scény, nejlepší akční scény, nejlepší seriály, hra o trůny bitvy, vesmírné bitvy, bitvy ve vesmíru, Vikingové seriál, Vikingové bitvy, Vikingové ukázky, Daredevil seriál, Daredevil ukázky, dobrodružní seriály, bitvy, nejlepší bitvy
TOPlist