5 seriálů, které budou v roce 2019 končit

11.01.2019

Rok 2019 s sebou bohužel nepřináší jen samé skvělé zprávy. I letos se totiž nevyhneme koncům některých oblíbených seriálů, které nás z televizních obrazovek dříve doprovázely. Ať už tyto seriály končí kvůli nízké sledovanosti, rozhodnutím televizí nebo uzavření jejich příběhu, tak či tak bude smutné se s nimi loučit.

5. Gotham

Zatímco komiksové studio Marvel sklízí jeden filmový úspěch za druhým, jejich největší konkurent DC na stříbrném plátně poměrně strádá. Pokud se však na jejich soupeření podíváme z hlediska televizní tvorby, má poměrně jasnou převahu právě DC se seriály jako je Arrow, Flash, Supergirl nebo ponurý Gotham.

Právě na poslední zmíněný seriál bylo zpočátku nahlíženo tak nějak „skrz prsty“. Děj Gothamu se totiž odehrává v Batmanově rodném městě, ale ještě mnohem dříve, než si na sebe Bruce Wayne poprvé nasadí svůj netopýří kostým. V seriálu televize Fox je totiž stále ještě dítě, a tak se hlavním protagonistou Gothamu stává mladý Jim Gordon, který má k postu komisaře také ještě hodně daleko.

Kromě událostí, které vedly ke „zrodu“ netopýřího superhrdiny, můžete také sledovat to, jak se z obyčejných obyvatel zkorumpovaného velkoměsta postupně stávají ikoničtí superpadouši. Přes netradiční premisu se Gothamu podařilo získat solidní fanouškovskou základnu, která seriálu dopřála hned pět sérií. Nyní se ale hlavy televize Fox rozhodly, že je na čase dát seriálu sbohem. Současná pátá série proto bude tou poslední, které se diváci dočkají.

4. Teorie velkého třesku

Počet sérií veleúspěšného sitcomu o partičce vědátorů a blonďaté krásce, kteří se snaží vypořádat s nástrahami obyčejného života, bychom na prstech nespočítali. Tedy, pokud bychom používali jen vlastní ruce. Teorie velkého třesku se totiž od roku 2007, kdy vyšel její první díl, dočkala neuvěřitelných dvanácti sérií.

Děj seriálu se točí především kolem Leonarda a Shledona, dvou spolubydlících, jejichž život je obrácen naruby, když se k nim přes chodbu přistěhuje krásná Penny. Právě Sheldon je však hlavním důvodem, proč oblíbený seriál o netradičních kamarádech dvanáctou sérií končí.

Sledovanost tohoto sitcomu se stále drží v neuvěřitelných číslech, a to i přesto, že je na obrazovkách dvanáct let. Můžete si být proto jistí, že pokud by to šlo, nechala by stanice CBS seriál běžet do nekonečna. Jim Parsons (45), představitel Sheldona, ale oznámil, že po dvanácté řadě ze seriálu odejde. Jeho role byla pro Teorii velkého třesku natolik klíčová, že se její tvůrci rozhodli seriál s jeho odchodem také ukončit.

3. Mr. Robot

Ačkoliv vám amerických seriál Mr. Robot nemusí být známý, vsadíme se, že určitě budete znát představitele jeho hlavní role. Tu totiž ztvárnil Rami Malek (37), ten samý muž, který letos zářil v úspěšném částečně životopisném filmu o Freddiem Mercurym a jeho legendární kapele Queen.

Ani jeho výkon v seriálu Mr. Robot není o nic méně senzační. Malek v něm hraje expertního programátora, který má však problémy s navazováním vztahů s obyčejnými lidmi. Jediným způsobem, kterým dokáže s ostatními komunikovat, je skrze hackování jejich přístrojů. Jeho životní situace se však naprosto změní, když jej osloví hackerská skupina, která chce rozložit záhadnou organizaci, která po generace tajně řídí chod celého světa.

Po roční pauze přišel seriál s novou čtvrtou sérií, ale s touto dobrou přišla i jedna špatná zpráva. Čtvrtá série bude pro seriál Mr. Robot zároveň tou poslední. Přestože se televizní stanice USA Network snažila tvůrce seriálu Sama Esmaila (41) přesvědčit, aby svůj seriál ještě prodloužil, stál si Esmail pevně za tím, že je čtvrtá série definitivním koncem příběhů Elliota Aldersona.

2. Orange is the New Black

Americký seriál s názvem Orange is the New Black je založený na knižní předloze spisovatelky Piper Kerman (49) a vypráví často nervy drásající příběhy z ženské věznice. Hlavní hrdinkou úspěšného seriálu je Piper Champan, která je usvědčena z pašování drog a odsouzena k roku a půl za mřížemi.

Tento seriál byl jedním z největších taháků, se kterými se vytasila internetová streamovací služba Netflix. Orange is the New Black je totiž jedním z prvních seriálů, které vznikly právě na zakázku Netflixu. Právě na něj navazovaly další hity jako Daredevil, Dům z karet, Narcos nebo Stranger Things a mnoho dalších.

Po šesti úspěšných sériích však přišlo zdrcující oznámení i pro seriál z prostředí ženské věznice v Litchfieldu. Připravovaná sedmá série totiž bude tou poslední, které se fanoušci seriálu dočkají. Tohle oznámení přišlo trochu jako blesk z čistého nebe, jelikož ještě před premiérou čtvrté série Netflix schválil plány pro pátou, šestou i sedmou sérii zároveň. Když ale teď došlo na lámání chleba znovu, bylo rozhodnuto, že sedmá série bude definitivním koncem seriálu.

1. Hra o trůny

Nyní bohužel přijde to, čeho jsme se všichni obávali. Posledním končícím seriálem dnešního článku bude něco, co prakticky vlastnoručně změnilo význam sousloví televizní seriál. Už dříve vznikaly vysokorozpočtové televizní počiny, které si dokázaly vytvořit masivní fanouškovské základny, ale žádnému seriálu se to nepodařilo v takové míře, jako Hře o trůny.

Jen s velkými obtížemi byste hledali někoho, kdo o tomto epickém fantasy seriálu o soupeřících šlechtických rodech Západozemí nikdy neslyšel. Ať už jste fanoušky statečných Starků, vychytralých Lannisterů nebo jakékoliv jiné urozené rodiny, oznámení konce seriálu vám určitě zanechalo hořkou pachuť v ústech.

Právě Hra o trůny totiž úspěšně smazala rozdíly v kvalitě mezi hollywoodskými trháky a (dobře financovanými) televizními seriály. Přestože knihy, na kterých se příběhy seriálu zakládají, stále nejsou všechny ani dopsané, bude Hra o trůny následující osmou sérií končit. Milovníci neúprosných fantasy příběhů ze Západozemí si však nemusí tolik zoufat, jelikož se právě pracuje na spin-offovém seriálu, jehož příběhy budou předcházet těm, které známe z původní Hry o trůny.

(tod)

Fandím
1 fanoušek
Nesnáším
0 antifanoušků
Celebrity:
Rami Malek, Jim Parsons

Filmy:
Hra o trůny, Teorie velkého třesku, Orange Is the New Black

Kategorie:
Filmy, Filmové novinky,

Tagy:
americké seriály, kultovní seriály, žebříčky seriálů, seriálové žebříčky, nejlepší seriály, seriály 2019, Teorie velkého třesku 12, Teorie velkého třesku finále, Teorie velkého třesku konec, Mr Robot seriál, Hra o trůny 8, Hra o trůny 2019, Hra o trůny finále, Gotham, Gotham seriál, Gotham série, Hra o trůny poslední série, Orange is the New Black
TOPlist