5 seriálových spin-offů, které fanoušci původních příběhů nesnáší

14.07.2018

Nedávno jsme psali o různých spin-offech (příběhy, které jsou odvozené od původního díla, zaměřující se na jeden konkrétní aspekt originálu), které se svým úspěchem vyrovnaly, ne-li předčily úspěchy svých původních seriálů. Navzdory všem předpokladům si je tak fanoušci původních příběhů zamilovali.

Ne vždy však pokusy o vytvoření těchto „odvozenin“ dopadnou tak, jako v případě těch z minulého článku. Mnohem častěji jich totiž studia využívají jen jako rychlého a snadného nabytí peněz, jelikož tvoří z něčeho, k čemu už diváci mají citový vztah. Často se proto ze spin-offů stávají pouze jakési kostry, které s kouzlem původního seriálu nemají pranic společného.

Showbiz vám proto nyní přináší pět přesně takových případů, kdy pokusy o spin-offy skončily velkou nelibostí ze strany fanoušků.

5. Baywatch Nights

Vypracovaná těla, slunné písčité pláže a spousta zpomalených záběru na běžící krasavice a krasavce. Kdo by si nepamatoval legendární Pobřežní hlídku? Samozřejmě šlo o jednoduchý seriál, který žádnou scénáristickou cenu obdržet ani nemohl, ale právě tato jednoduchost spoustě diváků učarovala. Bohužel její spin-off nemá vůbec žádné kvality, které by jej mohli vykoupit. David Hasselhoff (65) v něm vyměnil svůj plavčický úbor za sako a košili a stává se tak soukromým detektivem, který řeší různé zločiny spojené s plážovým prostředím.

Seriál o Nocích pobřežní hlídky je ale takovou zvláštní „spatlaninou“, která od druhé série navíc začala zahrnovat i prvky sci-fi a nadpřirozena. Hasselhoff tak bojuje nejen se zločinci a pašeráky, ale stojí tváří v tvář i rybí ženě či Vikingům, kteří se probrali z kryospánku.

Celkově je obtížné přesně určit, o čemže tenhle spin-off vlastně je. O jeho existenci se zasadil hlavně Hasselhoff, který do něj nehledě na jakoukoliv soudnost vkládal přehnaně moc nadějí. Proč si myslel, že bude mít tato šílenost úspěch, však nikdo moc netuší. I když je vlastně asi pravda, že „Hoff“ nikdy nedělal úplně moudrá rozhodnutí. Stačí se podívat na jeho filmy jako Piraňa 3DD, Děti anakondy nebo Žraločí tornádo 4.

4. Zákon a pořádek: Los Angeles

Ve článku o úspěšných spin-offech jsme se zmínili o odvozenině Zákonu a pořádku, která úspěch původního seriálu dokonce předčila. Útvar pro zvláštní oběti letos dostal svou dvacátou řadu, čímž se vyrovnal původnímu seriálu, který v roce 2010 skončil taktéž dvacátou sérií. Pokud navíc bude seriál obnoven i v příštím roce, překoná úspěch své předlohy i „oficiálně“.

To samé se však bohužel nedá říct o dalších spin-offech Zákonu a pořádku. Ani Porota ani Los Angeles se nedočkaly více než jediné série a na ČSFD se oba seriály v diváckých hodnoceních drží pod hranicí 50 % oblíbenosti.

Ten s podtitulem Los Angeles byl navíc opravdu velkým zklamáním, jelikož měl za cíl nahradit končící původní seriál. Bohužel jej ale potkalo hned několik zákulisních problémů včetně vysílání epizod na přeskáčku a odchodů herců. Přestože byl seriál ve vysílání původně zařazen hned za Útvar pro zvláštní oběti, diváci z něj často přecházeli na jiný kanál a tak byl seriál na konci první sezóny zrušen.

3. Šestej smysl

Seriál Šestej smysl je odvozeninou dalšího úspěšného detektivního seriálu s názvem Sběratelé kostí. Na dnešním seznamu je však tento spin-off tím „nejvolnějším“, jelikož se odehrává pouze ve stejném univerzu jako původní seriál o geniální forenzní antropoložce. Pilotní díl spin-offu proběhl v rámci Sběratelů kostí, ale tam všechny podobnosti mezi těmito dvěma sériemi končí.

Šestej smysl se točí kolem Waltera Shermana, válečného veterána z Iráku, který po explozi nástražné výbušniny na dva měsíce ztratí vědomí. Když se později probere z kómatu, zjistí, že kromě paranoi a podivných charakterových vlastností získal i schopnost najít cokoliv a kohokoliv.

Seriál měl velmi malou sledovanost a navíc postrádal ono kouzlo, které ze Sběratelů kostí udělalo takový hit, který v roce 2017 oslavil svou dvanáctou sérii.

2. Once Upon a Time in Wonderland

Bylo, nebylo je úspěšným fantasy dobrodružným seriálem, který mistrně mísí moderní detektivní žánr s mýtickými postavami z říše pohádek. Tento seriál nabízí skutečně neotřelý pohled na pohádkové příběhy a jeho úspěšnost si doslova říkala o nějaký ten spin-off.

Ten vznikl v roce 2013 s názvem Once Upon a Time in Wonderland a smíchal do sebe světy Alenky v Říši divů a Aladinovy lampy. Dospělá Alenka se v něm vrací do Říše divů, aby zde zachránila své přátele před spojenými silami vizíra Jaffara a Červené královny. Jak už to tak ale bývá, Říše divů v sobě skrývá mnohá nečekaná překvapení.

Tento spin-off na rozdíl od těch ostatních netrpěl špatnou kvalitou ani neschopnými herci. Právě naopak. Once Upon a Time in Wonderland byl velmi oslavován za svůj vizuál, herce i vyprávění. Úspěšnost mu bohužel srážela poměrně zamotaná zápletka a vleklý děj, takže byl seriál po první sérii zrušen.

1. Joey

Následující seriál je podle našeho názoru tím největším hříšníkem na našem dnešním seznamu. Zároveň však měl i nejtěžší startovní pozici ze všech spin-offů, které jsme dnes zmínili. Jen těžko dosáhnete takového úspěchu, jako jeden z nejslavnějších sitcomů na světě. Přátelé jsou zkrátka neporazitelní.

To však bohužel nikdo neřekl tvůrcům seriálu Joey, kteří se snažili ze slávy Přátel vyždímat každičký cent bez ohledu na kvalitu jejich nového seriálu. Ani Matt LeBlanc (50) v roli Joeyho však nedokázal kvality seriálu. Joey se v něm přestěhuje ke své sestře do Hollywoodu, aby se tak naplno věnoval své herecké kariéře.

Přestože měla první série poměrně slušnou sledovanost, kritika jej doslova rozcupovala. Ve druhé sérii však Joey přišel i o podporu diváků a v kombinaci s tristními recenzemi byl seriál pro třetí sérii zrušen. LeBlanc se navíc po neúspěchu tohoto spin-offu na několik let odebral do ústraní a celé čtyři roky se neobjevil v žádném filmu ani seriálu.

(tod)

Fandím
3 fanoušci
Nesnáším
0 antifanoušků
Celebrity:
Matt LeBlanc, David Hasselhoff

Kategorie:
Filmy, Filmové novinky,

Tagy:
TOPlist