5 seriálových herců, kterým se nepodařilo prorazit ve filmu

17.02.2018

Žádný učený z nebe nespadl. Většina filmových herců proto začíná svou kariéru u menších seriálových rolí. Některým hercům ale prostě stříbrné plátno nesluší. Přestože v seriálech zářili, v kinech se jim nikdy uspět nepodařilo, a když už se k nějakému filmu konečně dostali, tak skončil jako propadák. My vám proto přinášíme seznam několika z těchto seriálových smolařů.

5. Alexis Bledel (36)

Alexis Bledel
Zdroj: Ed Schipul, wikipedia.org

Představitelka okouzlující dívenky Rory ze seriálu Gilmorova děvčata je jednou z těch hereček, kterým se nikdy nepodařilo vymanit se ze své seriálové role. Ať se snažila sebevíc, vždy byla Bledel vnímána jako mladá intelektuálka Rory Gilmorová. Po sedmi sériích seriálu se herečka konečně rozhodla prorazit i ve filmu, ale kromě epizodické role v Sin City – město hříchu, byly všechny její filmové pokusy kasovními propadáky.

V současnosti se však Bledel vrátila k seriálovým rolím a kromě čtyřdílného restartu Gilmorových děvčat pod taktovkou Netflixu hraje teď herečka v úspěšném Příběhu služebnice. Tento seriál letos získal Zlatý glóbus za nejlepší seriál v kategorii drama.

4. Michael C. Hall (47)

Michael C. Hall
Zdroj: Ed Schipul, wikipedia.org
 

Představitel seriálového Dextera měl ve svých výběrech filmů vždy docela smůlu. Pokud se podíváte na jeho hereckou filmografii na ČSFD, zjistíte, že ačkoliv se hodnocení všech jeho seriálů pohybuje v červených hodnotách (71 % a více), všechny jeho filmy jsou modré (31 – 70 %). Kromě skvělých seriálů je Hall také úspěšným divadelním hercem, film ale zkrátka není jeho parketou.

Od roku 2002, kdy jeho filmová kariéra začala, se však herec objevil jen v hrstce filmů. Zdá se tedy, že je s nálepkou seriálového herce spokojený. Není divu, z jeho ztvárnění masového vraha v seriálu Dexter nám ještě stále běhá mráz po zádech.

3. Mischa Barton (32)

Mischa Barton
Zdroj: Instagram
 

Hvězda seriálu O. C. má ve svém životopise mnohem více filmů než Michael C. Hall. Kvantita se však nerovná kvalita, a tak jsou téměř všechny její filmy považovány za masivní propadáky. Například film Checkmate z roku 2015 má, přes obsazení známých herců jako je Danny Glover (71) nebo Sean Astin (46), na ČSFD pouhých 14 %. Obdobně si ale vedou všechny filmy Mischy Barton.

Přes více než pětadvacet filmů se herečce na velkém plátně zkrátka nepodařilo uspět a O. C. tak zůstává jejím největším hitem. To ovšem neznamená, že by Barton svou filmovou kariéru chtěla vzdát. V letošním roce se má objevit hned ve dvou filmech, kterými jsou Father a Into the Darkness.

2. Matthew Perry (48)

Matthew Perry
Zdroj: Instagram

Matthew Perry prostě je Chandler. Jeho famózní ztvárnění sarkastického a neurotického šprýmaře ze seriálu Přátelé mu už nikdy nikdo „neodpáře“. Ve všech filmech, kde se Perry po úspěchu seriálu objevil, ale hrál prakticky tu samou roli. Bohužel jediným jeho skutečně úspěšným filmem byl Můj soused zabiják z roku 2000, kde si zahrál po boku Bruce Willise (62).

Od té doby to však s jeho filmovou kariérou šlo z kopce a o čtyři roky mladší Můj soused zabiják ztratil veškeré kouzlo prvního dílu a stal se tak nepovedenou parodií úspěšné komedie. Od té doby natočil Perry jen několik filmů a od roku 2009 už se objevuje pouze v seriálech.

1. Aaron Paul (38)

Aaron Paul
Zdroj: Instagram

Po úspěchu seriálu Breaking Bad – Perníkový táta se mohla Paulova herecká kariéra ubrat pouze jediným směrem – dolů. Fanoušci si ho v roli mladého prodejce metamfetaminu zamilovali a Breaking Bad je dosud jedním z nejlépe hodnocených seriálů. Na ČSFD si drží celých 92 %. Po skončení seriálu v roce 2013 se Paul ještě ten rok pustil hned do pěti filmů zároveň, ale žádný se nestal takovým hitem jako právě Perníkový táta.

Ať už šlo o kritický propadák Need for Speed nebo obecně špatného Průšviháře, Paulovi se zkrátka přechod do světa filmu nepodařil. V současnosti se americký herec vrátil zpátky k seriálové tvorbě. Od roku 2016 hraje jednu z hlavních rolí seriálu The Path, který se letos dočká své třetí série.

(tod)

Fandím
3 fanoušci
Nesnáším
0 antifanoušků
Celebrity:
Michael C. Hall, Matthew Perry, Mischa Barton, Alexis Bledel, Aaron Paul

Kategorie:
Filmy, Filmové novinky,

Tagy:
seriáloví herci, seriálové herečky, žebříčky, žebříčky herců
TOPlist