5 senzačních filmů s jediným hercem

22.05.2021

Natáčení hollywoodských filmů stojí často nepředstavitelné obnosy peněz. Významnou položkou na výsledné cenovce tvoří i honoráře jednotlivých herců. Ti nejslavnější si často řeknou o odměnu v hodnotě několika milionů dolarů. Například u komiksových velkofilmů, ve kterých hraje hned několik velkých hereckých jmen, tak rozhodně nejde o zanedbatelnou částku.

Některým filmařům se však na hereckých odměnách podařilo slušně ušetřit. Nemusíte totiž tolik rozhazovat za výplaty herců, když se jich ve vašich filmech moc neobjeví. Následující filmy dnešního seznamu se téhle myšlenky chytily opravdu pořádně. Vítejte na Showbiz.cz, kde vám dnes představíme pětici vynikajících filmů, ve kterých hraje jen jediný herec.

5. Pohřben zaživa

První snímek dnešního seznamu je mysteriózním thrillerem, který šel do kin v roce 2010. Hlavní (a vlastně jediné) role se v něm ujal Ryan Reynolds (44). Ten ve filmu hraje Paula Conroye, civilního pracovníka v Iráku, kterého čekají krušné časy. Celý film se totiž odehrává v rakvi pod zemí, kam byl Paul Pohřben zaživa.

Jeho únosci mu nechali mobilní telefon, který mu je však v irácké poušti poměrně k ničemu. Zbývá mu jen zhruba 90 minut kyslíku, a tak musí rychle přijít na to, jak se zachránit. Paul se totiž rozhodně nechce vzdát a rozhodne se do poslední chvíle bojovat. Přestože se celý film odehrává v dřevěné rakvi, dokáže Reynolds svým výkonem celou dobu držet diváckou pozornost.

4. Moon

Hrdinu sci-fi thrilleru s názvem Moon ztvárnil v roce 2009 vynikající Sam Rockwell (52). Ten si zde zahrál jednu z nejlepších rolí svého života – astronauta Sama, který se na tři roky stává jediným obyvatelem měsíce. Je totiž zaměstnancem těžařské firmy Lunar Industries, která na měsíci těží vzácné plyny.

Jeho úkol je vcelku jednoduchý. Má dohlížet na provoz automatických těžebních strojů a v případě havárie je opravit. Tři roky jsou však dlouhá doba a Sam se tak nemůže dočkat svého návratu na Zemi za svou manželkou a dcerkou, která se mu narodila těsně před odletem. Jeho zdravotní stav se však začíná zhoršovat, a kromě bolestí hlavy trpí i halucinacemi.

Jediného společníka mu dělá robot, kterému svůj hlas propůjčil Kevin Spacey (61), takže Rockwell technicky není jediným hercem ve filmu. Technicky vzato se ve filmu objevuje ještě jedna postava, ale to bychom vám už prozradili moc.

3. 127 hodin

Z měsíční krajiny se vrátíme zpátky na Zem, a to konkrétně do amerického Utahu. V tamních kaňonech se totiž odehrává příběh dobrodružného dramatu 127 hodin, který je založen na skutečných událostech. V roce 2003 se totiž šestadvacetiletý Aron Ralston rozhodl, že si v místních kaňonech trochu zaleze.

O šest dní později se objevil v civilizaci bohatší o neuvěřitelný příběh a chudší o pravou ruku. O své cestě totiž nikomu předem neřekl a během zdolávání jedné stěny uklouzl a propadl se na dno jednoho z mnoha kaňonů. Aby toho nebylo málo, ruka se mu zaklínila pod těžkým kamenem, se kterým vlastní silou nedokázal ani pohnout.

S malým množstvím jídla a několika kapkami vody tak v roklině přežil 127 trýznivých hodin. Když mu došlo, že mu z jeho neštěstí nikdo nepomůže, rozhodl se pro drastický krok. Vyzbrojen tupým kapesním nožíkem se rozhodl, že si svou zaklíněnou ruku uřízne. Poté, o se z rokliny vyprostí, musí s uříznutou rukou překonat přes deset kilometrů vyprahlé pustiny, než konečně narazí na civilizaci.

2. Noční jízda

Cenami ověnčený snímek s názvem Noční jízda vypráví na první pohled jednoduchý příběh. Ivan Locke v podání Toma Hardyho (43) je úspěšným podnikatelem ve stavebnictví, kterému se jednoho večera obrátí život vzhůru nohama. Když usedne do svého auta, musí se co nejrychleji dostat do nemocnice z důvodů, které film před diváky zprvu tají.

Celý film se odehrává v kabině jeho vozu, a tak se diváci všechny informace dozvídají jen z telefonních rozhovorů a Hardyho monologů. Film před vámi většinu informací o ději dlouho tají, ale přesto se od záhadného děje nebudete moci odtrhnout. Postupně zjišťujete, že krize zmítá nejen jeho kariérou, ale i rodinným životem. Jediné špatné rozhodnutí mu bortí život před očima.

1. Vše je ztraceno

Na konec dnešního seznamu jsme si schovali snímek, ve kterém si zahrál jen Robert Redford (84). Ten v akčním dramatu Vše je ztraceno hraje ostříleného mořského vlka, který na moři tráví víc času než na souši. Za svůj život už na moři zažil slušnou dávku krizí, takže je připraven téměř na všechno. Problémy však nastávají, když se mu tyhle krize začnou kupit na jediné plavbě.

Jednoho dne jeho loď narazí na ztracený kontejner plný čínských bot. Díru v lodi zkušený mořeplavec snadno zalepí, ale tím jeho problémy teprve začínají. Silnou bouři střídá nefungující technika, a tak se musí zkušený jachtař nakonec přemístit do záchranného člunu. Bez spojení s civilizací je pak vydán napospas houfujícím se žralokům, kteří na jeho nafukovací člun dorážejí čím dál častěji.

(tod)

Fandím
1 fanoušek
Nesnáším
0 antifanoušků
Celebrity:
Robert Redford, Sam Rockwell, Tom Hardy, Ryan Reynolds

Filmy:
Pohřben zaživa, 127 hodin, All Is Lost

Kategorie:
Filmy, Filmové novinky,

Tagy:
americké filmy, Hollywood, filmové tipy, Tom Hardy filmy, Ryan Reynolds filmy, Ryan Reynolds postavy, tipy na filmy, Tom Hardy postavy, senzační filmy, filmy s jedním hercem, survival filmy, Sam Rockwell filmy
TOPlist