5 rozhodnutí, která přišla „za pět dvanáct“ a změnila seriál k lepšímu

23.07.2018

Při tvorbě seriálu máte na starosti spousty věcí, na které musíte myslet zároveň. Občas se proto stane, že si něco uvědomíte těsně před koncem produkce, a pak se musíte rozhodnout, jestli vám za to ta změna stojí, nebo ne. Občas tyto „last-minute“  změny dané seriály nakonec poškodí, ale někdy jsou tak skvělé, že dokáží pozvednout kvality celého seriálu.

Showbiz vám proto nyní přináší seznam pěti změn, které přišly na poslední chvíli a své seriály změnily k lepšímu. Pokud vás proto zajímá, jak mohly vaše oblíbené seriály vypadat nebýt těchto rozhodnutí, určitě se pusťte do dnešního článku.

5. Star Trek: Nová generace – Q

Spin-off původního Star Treku s podtitulem Nová generace neměl vůbec snadnou startovní pozici. Byl vůbec prvním pokusem o seriálové oživení příběhů sci-fi spisovatele Gena Rodenberryho, a tak jeho úspěch nebyl vůbec jistý. První dvě série byly navíc poněkud nepřesvědčivé, a tak začaly vznikat obavy, že bude Nová generace předčasně ukončena. Měly však jeden pozitivní aspekt, který nový seriál i v jeho nejhorších momentech držel „nad vodou“.

Tímto aspektem byla postava záhadného Q v roli Johna de Lancie (70). Ten byl představen už v pilotní epizodě seriálu, ale jeho existence je více méně šťastnou náhodou. Studio Paramount mělo od prvního velkého spin-offu Star Treku velká očekávání, a tak požadovalo, aby měl pilotní díl seriálu dvouhodinový rozsah.

To tvůrcům Nové generace udělalo poměrně silnou „čáru přes rozpočet“, jelikož měli připravený materiál pouze pro hodinový díl. Gene Rodenberry proto přispěchal na pomoc s tajemným Q, jehož epizody byly jedněmi z těch nejlepších, které obnovený Star Trek nabízí.

4. Perníkový táta – Zachraňte Jesseho

Seriál Breaking bad (v češtině Perníkový táta) sklízel u svých diváků obrovské úspěchy, především kvůli jeho skvělému obsazení. Hlavní roli Waltera, vysloužilého chemikáře s diagnostikovanou rakovinou, který se dal na dráhu drogového bosse, skvěle ztvárnil Bryan Cranston (62) a jeho drogově závislého pomocníka Jesseho si zahrál Aaron Paul (38).

Právě tato „chemie“ mezi představiteli hlavních rolí byla pro spoustu fanoušků seriálu tím největším lákadlem. Původně však seriál měl vypadat úplně jinak. Původně se totiž počítalo s tím, že Jesse na konci první série zemře kvůli nepovedenému prodeji Walterova modrého metamfetaminu.

Paulův výkon však režiséra seriálu Vince Gilligana ohromil natolik, že se rozhodl si Jesseho v seriálu ponechat. Původně měla jeho smrt sloužit jako velká rána pro Walterovo svědomí, jelikož by musel žít s vinou, že způsobil smrt svého mladého přítele. Určitě by bylo zajímavé sledovat, jak by tato dějová linka vypadala, ale nakonec jsme rádi, že Jesse v seriálu zůstal.

3. Ztraceni – Jackova smrt

Mysteriózní sci-fi seriál Ztraceni byl skutečně úspěšným televizním počinem, který mezi lety 2004 a 2010 lákal k obrazovkám miliony napjatých diváků. Ti hltali každou scénu z tohoto seriálu plného tajemství, záhad, nečekaných zvratů a prapodivných vysvětlení. Tedy alespoň v jeho brzkých sériích.

Jeden z těchto zvratů měl nastat hned v úvodu, a to dokonce v pilotní epizodě. Během „pilotu“ totiž Ztraceni představí havárii letu Oceanic 815 a jeho různorodou posádku. Hlavním hrdinou celého seriálu je bezesporu Jack, kterého si zahrál Matthew Fox (52). Ten ve Ztracených hraje velmi důležitého člověka, protože je jediným doktorem, který přežil havárii onoho letadla.

Původně se ale hvězdou seriálu stát neměl. Měl se totiž stát obětí klasického zvratu, který je pro seriál Ztraceni tak typický. Po představení jako nejužitečnějšího člena posádky ho totiž mělo zabít pověstné kouřové monstrum. Bezesporu by šlo o geniální zvrat, ale touto smrtí by Ztraceni přišli o jednu z nejsympatičtějších postav seriálu.

2. Star Trek: Voayger – Sedmá z devíti

Voyager je dalším spin-offem původního Star Treku. Tentokrát však kapitánem není ani Kirk, ani Jean-Luc Picard, ale vesmírné lodi U. S. S. Voyager velí kapitánka Janewayová, kterou hraje Kate Mulgrew (63). Osud posádky Voyageru je však podstatně odlišný od osudu ostatních lodí federace, jelikož její příběhy se neodehrávají ve známém vesmíru, ale už během jejich první mise jsou přeneseni na druhou stranu galaxie do nezmapovaného Delta kvadrantu a jejich jediným úkolem se stává snaha dostat se zpátky domů.

Přes zajímavou premisu seriálu trpěly první série různými neduhy, mezi které patřilo i vcelku nezajímavé obsazení. Dokonce během vysílání druhé série hrozilo, že bude seriál předčasně ukončen. Tuto hrozbu však naštěstí odvrátila krásná Jeri Ryan (50), která byla zanedlouho představena jako Borg jménem Sedmá z devíti.

Ryan do seriálu přinesla nejen svůj neodmyslitelný sexappeal, ale i určitou svěžest, která seriálu trpce chyběla. Její ztvárnění lidské kolonistky asimilované nebezpečnými Borgy bylo naprosto dokonalé a není zase tak přitažené za vlasy říct, že se právě ona zasloužila o to, že se Voyager dožil sedmi sérií.

1. Ztraceni – „Celé to byl jen sen“

Seriál Ztraceni jsme na našem seznamu už jednou měli, ale vhledem k nespočtu jeho zvratů a spoustě tvůrců, kteří se na tomto sci-fi podíleli, ho zkrátka musíme zmínit ještě jednou. V tomto případě však nejde o přidání či změnu nějakého elementu v seriálu, ale o jeho úplné vynechání.

Ztraceni představili mnoho záhad, které se na tajemném ostrově odehrávaly. Přesně tyto záhady byly pro publikum seriálu tak atraktivní, v jejich vysvětlování však Ztraceni poněkud zaostávali. Možná by bylo lepší některé záhady nechat záhadami, než se pokoušet o různá za vlasy přitažená vysvětlování. Naštěstí se scénáristé tohoto pravidla občas i drželi.

Jen díky tomu jsme se nedočkali epizody, ve které byly všechny události vysvětleny tím, že je vše pouze Hurleyho halucinací. Tentokrát zakročila televize ABC, která usoudila, že jde o hloupé vysvětlení, které by seriál poškodilo a zapříčinilo by pokles sledovanosti. Proto bylo od epizody nakonec upuštěno a seriál se vydal jinou cestou.

(tod)

Fandím
0 fanoušků
Nesnáším
0 antifanoušků
Celebrity:
Matthew Fox, John de Lancie, Kate Mulgrew, Bryan Cranston

Kategorie:
Filmy, Filmové novinky,

Tagy:
americké seriály, televizní seriály, seriál Ztraceni, sci-fi seriály, oblíbené seriály, TV seriály, slavné seriály, seriál Lost, Star Trek seriál, změny scénáře, tajemné seriály, seriál Perníkový táta, postava Q, seriálové postavy, televize ABC, seriály televize ABC
TOPlist