5 příšerných filmů, ze začátků kariér hollywoodských hvězd

18.07.2022

Cesta k opravdové hollywoodské slávě je často spletitá a občas i trnitá. Aby se z vás staly nefalšované hvězdy stříbrného plátna, musíte si často projít i opravdu příšernými projekty, než si vás všimne některý z velkých producentů. Tenhle proces často trvá dlouhé roky a nezvládne jím projít každý.

V dnešním článku vám proto představíme pětici opravdových hvězd, které nepolevily a vydržely i několik rolí v „béčkových“„céčkových“ bijácích. Podíváme se k začátkům jejich kariéry a představíme vám tak pětici otřesných filmů, které za sebou tyhle veleslavné hvězdy mají.

Matthew McConaughey – Masakr v Texasu

První hvězdou dnešního článku je držitel Oscara a Zlatého glóbu za hlavní roli v Klubu poslední naděje a nespočtu dalších filmových ocenění. Matthew McConaughey (52) má ale za sebou i celou řadu ne zcela povedených filmů, kterým pomyslnou korunu nasazuje krvák s názvem Masakr z Texasu. Ten McConaughey natočil v roce 1994.

Když se podrobně podíváte na jeho filmografii, zjistíte, že je právě tenhle béčkový horor nejhůře hodnoceným filmem hercovy kariéry. Jakožto texaský rodák si v tomhle příšerném filmu zahrál vyšinutého zabijáka, který má spadeno na skupinku mladých lidí. Film je plný podivností včetně zabijákovy mechanické nohy na dálkové ovládání.

Masakr v Texasu jsme však pro potřeby dnešního článku zvolili hned ze dvou důvodů. Kromě již zmíněného krasavce díky tomuto filmu odstartovala kariéra ještě jedné hollywoodské herečky. Hlavní hrdinku Jenny si totiž zahrála Renée Zellweger (53), pro kterou to byla také jedna z prvních velkých rolí.

Demi Moore – Parazit

Možná vás zaskočilo, že následující snímek nese název Parazit. Můžeme vás ale uklidnit. Nejde o vynikající oscarový thriller z roku 2019, ale o děsivý horor z roku 1982. Děsivý tenhle Parazit skutečně byl, ale jen ze špatných důvodů. Tvůrci tohohle snímku se zjevně snažili zopakovat úspěchy o tři roky staršího Vetřelce, ale bohužel pro ně to byla bezúspěšná snaha.

Všechny efekty jsou naprosto otřesné, hlavní monstrum je až groteskně odpudivé a ani hlavní hrdinka se nemůže rovnat výkonu Sigourney Weaver (72). A to jde o Demi Moore (59)! Parazita ale natočila jako svůj první celovečerní film, a dodnes na něj nevzpomíná s láskou. 3D verzi sama označuje za nejhorší film, ve kterém si kdy zahrála.

Leonardo DiCaprio – Critters 3

Přelom osmdesátých a devadesátých let byl plný filmů o malých potvůrkách, které sice na první pohled působí bezbranně, ale za určitých podmínek by vás bez mrknutí připravily o život. Ne každý snímek se ale dočkal takového nadšení jako původní Gremlins. Ačkoliv se tohle téma opravdu rychle vyčerpalo, ziskuchtivé filmaře to nijak nezastavilo.

Jen díky tomu jsme se dočkali laciné kopie Gremlinů s názvem Critters 3, který šel do kin v roce 1991. A kdo si v něm střihl svou první velkou filmovou roli? Leonardo DiCaprio (47). Ten se skutečného uznání dočkal až o dva roky později díky vynikajícímu dramatu Co žere Gilberta Grapea, ale poprvé se světu před kamerami ukázal právě díky třetím Critters.

Arnold Schwarzenegger – Hercules v New Yorku

Terminátor, Komando, Predátor nebo Barbar Conan. Všechny tyhle filmy jsou mnohonásobně lepší než ten, ve kterém se Arnold Schwarzenegger (74) objevil poprvé. Tahle „výsada“ patří prapodivnému snímku s názvem Hercules v New Yorku, který není o ničem jiném, než co dokážete odvodit z jeho názvu.

Na jednu stranu si možná říkáte, že v sedmdesátých letech pravděpodobně neexistoval vhodnější herec, který by mohl ztvárnit tohoto antického hrdinu. Na stranu druhou je Hercules v New Yorku naprosto příšerným filmem, kterému chybí jakékoliv kladné kvality. Na začátku sedmdesátých let měl Schwarzenegger navíc tak silný přízvuk, že musel být předabován.

Celý film dopadl pro původem rakouského herce tak tragicky, že nabídku další hlavní role dostal až o dvanáct let později díky „nenápadné roli“ ve filmu s názvem Barbar Conan.

Jennifer Anniston – Skřet

Přátelé se na televizní obrazovky dostali v roce 1995 a za tu dobu si získali celou řadu věrných fanoušků, kteří každý týden dychtivě hltali příběhy Rosse, Moniky, Chandlera, Joeyho, Phoebe a Rachel. Naprostá většina z představitelů hlavních postav byla do té doby prakticky neznámá a do povědomí široké veřejnosti se dostali až kvůli úspěšnému sitcomu.

To se týkalo i Jennifer Aniston (53), která ale před kamerami nebyla úplnou začátečnicí. Kromě hrstky televizních filmů totiž natočila i poslední horor dnešního článku s názvem Skřet. V tom zkříží cesty s bájnou postavou irské mytologie, kterou tvůrci filmu proměnili ve vraždící monstrum. Zelený skřet si nadevše váží svých zlaťáků a po jejich neúmyslné krádeži nezná slitování.

(tod)

Fandím
34 fanoušků
Nesnáším
4 antifanoušci
Celebrity:
Demi Moore, Arnold Schwarzenegger, Jennifer Aniston, Matthew McConaughey

Filmy:
Parazit, Masakr v Texasu, Critters 3

Kategorie:
Filmy, Filmové novinky,

Tagy:
hollywoodské hvězdy, první film, Arnold Schwarzenegger Barbar Conan, hollywoodští herci, béčkové horory, béčkové americké horory, začátky slavných hvězd, propadáky, filmové začátky hvězd, krváky
TOPlist