5 případů, kdy Simpsonovi předpověděli budoucnost

27.05.2018

Kdo by neznal onu kultovní žlutou rodinku žijící v americkém Springfieldu. Homer, Marge, Lisa, Bart a Maggie se letos těší už 29. řadě svého seriálu a za ta léta o nich byly natočeny (nebo spíše nakresleny) stovky epizod. Simpsonovi totiž existují už od roku 1989 a za tu dobu už toho spolu nemálo zažili. Fanoušci tohoto seriálu si však poměrně nedávno začali všímat jedné podivné skutečnosti. Simpsonovi totiž dost často předpovídají události, které se později ve skutečném světě doopravdy stanou.

Showbiz vám proto nyní přináší seznam pěti simpsonovských předpovědí, které se skutečně vyplnili. Budete zírat, co všechno se scénáristům pořadu o disfunkční americké rodince podařilo o budoucnosti odhadnout.

5. Chytré hodinky

To, že sci-fi předpovídají moderní technologie je známá věc. Už Star Trek v roce 1966 předpověděl mobilní telefony v době, kdy byla každá domácnost ráda alespoň za pevnou linku. To je ale případ sci-fi, žánru, který se technologiím budoucnosti věnuje naplno. Věděli jste, že moderní technologie předpovídali i Simpsonovi?

Konkrétně teď mluvíme o chytrých hodinkách, které se objevily už v šesté sérii z roku 1995. V devatenácté epizodě s názvem Lízina svatba si Líza nechá předpovědět budoucnost od kartářky a právě v tomto převyprávěném příběhu o její svatbě se objeví ony hodinky schopné telefonních hovorů a dalších vymožeností.

4. Jaderná rajčata

Geneticky modifikované potraviny (GMO) jsou v současnosti běžnou záležitostí a je samotné či produkty z nich najdeme snad v každém supermarketu. V roce 1999, kdy běžela epizoda Simpsonových s českým názvem Fujtajbl, byl vývoj těchto potravin ještě v plenkách. Homer však na farmě svého otce už v té době pěstoval rajčata zkřížená s tabákem a vytváří tak jednu z prvních GMO zelenin na světě. Tato předpověď je však ještě záhadnější, než by se mohlo na první pohled zdát.

Homer totiž pro efektivnější farmaření využije odpad z jaderné elektrárny, kde dříve pracoval. Jen díky němu se jeho rajčata zkříží s tabákem a vytvoří tak „tomák“, který je ale vysoce návykovou potravinou. Právě jaderná elektrárna hraje v tomto příběhu důležitou roli. Ve skutečném světě totiž po výbuchu jaderné elektrárny v japonské Fukušimě začaly místním farmářům růst obrovská rajčata, ze kterých vyrůstaly i různé další typy zeleniny.

3. Farmville

Prohlížečovou hru Farmville asi zná každý uživatel Facebooku. Pokud jste ji sami nehráli, tak máte určitě nějaké přátele, kteří si dnes a denně obhospodařovávají svou internetovou zahrádku a neustále vám posílají pozvánky, abyste hru hráli s nimi. Věděli jste ale, že i tuto hru poprvé předpověděli Simpsonovi?

No dobrá, nebyla to přesně tato hra, ale epizoda z roku 1998 s názvem Bart světský představila podobnou hru s názvem Yard Work Simulator (Simulátor zahradnických prací, pozn. red.). I v ní se hráči ve virtuální realitě starali o své zahrádkářské pozemky.

Ještě blíže se této simpsonovské predikci blíží jiná počítačová hra, kterou je Farming Simulator. Možná vás to překvapí, ale tahle hra se ve skutečnosti těší obrovské popularitě a hraje jí nespočet aktivních hráčů. Tato série má k dnešnímu dni dokonce neuvěřitelných osm dílů. Kdo by to byl čekal, že virtuální zahrádka bude lidi bavit víc než ta reálná.

2. Donald Trump

Následující bod je asi tím nejznámějším odhadovacím úspěchem, který se seriálu o žlutých obyvatelích městečka Springfield podařil. V epizodě z Nebárt se budoucnosti se opět podíváme do alternativní budoucnosti, kdy je Líza prezidentkou Spojených států.

V jednom z rozhovorů se svými společníky se zmíní, že měla svůj nástup do funkce velmi obtížný, jelikož se musela zbavit dluhu, který zavinil předešlý prezident Donald Trump. Ano, čtete správně. Simpsonovi v roce 2000 předpověděli, že Trump bude nejen kandidovat, ale že se i úspěšně stane prezidentem Spojených států amerických. Jak to bude se státním dluhem, si musíme ještě chvíli počat, uvidíme, kdo nakonec zaplatí onu pověstnou zeď mezi USA a Mexikem.

1. 11. září

Případ s Donaldem Trumpem je tím nejznámějším, ale následující příběh s teroristickými útoky z jedenáctého září 2001 je tím nejděsivějším. Přestože Simpsonovi nikdy o útoku nic explicitně neřekli, první díl deváté řady z roku 1997 s názvem Město New York vs. Homer Simpson obsahuje jednu velmi podezřele vypadající obálku časopisu.

Na časopise je totiž nápis New York, cena 9 dolarů a silueta proslulého amerického města s ikonickými „Dvojčaty“. To by ještě pořád nebylo nic hrozného, ale umístění všech prvků na obálce dává vzniknout datumu 9/11, což je americký způsob zapisování jedenáctého září. Onu jedenáctku tvoří právě budovy Světového obchodního centra, které se stalo obětí teroristických útoků Al-Káidy.

Případů, kdy Simpsonovi předpověděli budoucnost, je ještě mnohem více. Mají snad tvůrci tohoto seriálu křišťálovou kouli, nebo mají na své predikce zkrátka štěstí? A vzpomenete si i vy na nějaké případy, kdy jeden z vašich oblíbených seriálů popsal něco, co se poté skutečně stalo? Neváhejte se s námi o své příklady podělit v komentářích!

(tod)

 

Fandím
0 fanoušků
Nesnáším
0 antifanoušků
Celebrity:
David Silverman, Matt Groening, Donald Trump

Filmy:
Simpsonovi

Kategorie:
Filmy, Filmové novinky,

Tagy:
TOPlist