5 případů, kdy herci omylem prozradili zápletky svých filmů

21.06.2018

Produkce filmu je opravdu dlouhý proces, který se může táhnout řadu měsíců, či dokonce i let. Za tu dobu si ale musí všichni účastníci tohoto procesu dávat velký pozor na to, co komu prozradí a kde co řeknou. V nejhorší situaci se pak ocitají herci, kteří v rámci propagace filmu objíždí různé akce a talkshow, kde o svých filmech mluví. Občas se ale stane, že na moment přestanou být ostražití a zápletku či klíčový moment ze svého filmu prozradí.

Ať už šlo o přeřeknutí se právě v takové talkshow, na fanouškovském srazu, či prozrazení novinám Showbiz vám teď přináší seznam pěti herců, kteří prozradili zápletky svých filmů. Studia se často snaží některé aspekty chystaných filmů pečlivě skrýt, ale před „ukecanými“ herci zkrátka často není úniku.

5. „Kdo je tvůj taťka?“ Star Wars: Epizoda V – Impérium vrací úder

Premiéry filmů z původní trilogie Hvězdných válek nebyly v době jejich vzniku ani zdaleka takovou událostí, jakou jsou dnes. Dnes máte miliony a miliony fanoušků po celém světě, kteří dychtivě hltají každý náznak informace, který někde někdo možná řekl. Dříve byly premiéry mnohem komornější, a novinky se šířili mnohem pomalejším tempem než dnes.

Proto zůstala informace o Lukeově skutečném otci, kterou se v páté epizodě dozvěděl, skutečným šokem, a to i přesto, že ji celé dva roky před uvedením filmu do kin prozradil herec David Prowse (81). Ten měl k informaci bezprostřední blízkost, jelikož to byl právě on, kdo celou dobu natáčení trávil v obleku Dartha Vadera, přestože hlas tomuto mocnému Sithovi propůjčil James Earl Jones (87).

V roce 1978 místním novinám popisoval souboj se světelnými meči, ve kterém proti sobě stojí Darth Vader a Luke Skywalker jako otec se synem a právě díky této rodinné vazbě nemůže jeden druhého zabít. Tato informace se naštěstí nedostala do širokého povědomí veřejnosti a zůstala tak pouze v okrsku, kde se dané noviny tiskly. Jeden z největších zvratů filmové historie tak mohl zůstat tak šokujícím překvapením, kterým dodnes je.

4. „To jako nepřežije nikdo?“ Rogue One: Star Wars Story

A u Star Wars ještě chvíli zůstaneme. Není žádným tajemstvím, že nové Hvězdné války se snaží systematicky vyvraždit všechny klíčové postavy předchozích filmů. Síla se probouzí nám sebrala Hana a v Posledním z Jediů jsme viděli zemřít Lukea. Spin-off hlavní série s názvem Rogue One se však rozhodl zajít ještě dál a zabít všechny hlavní postavy svého filmu.

Pravděpodobně byste si mysleli, že tuhle informaci si studio Disney, které práva k Hvězdným válkám v současnosti vlastní, chtělo nechat co nejvíce „pod pokličkou“ a měli byste pravdu. Tohle pravidlo se však s největší pravděpodobností nedostalo Wen Jiangovi, který ve filmu ztvárnil Baze.

Ten totiž na jednom ze setkání s fanoušky začal odpovídat na otázku z publika, což ho dovedlo k tomu, že sám od sebe začal popisovat smrt své postavy. Nevíme, co se mu v té době honilo hlavou, ale je nad slunce jasné, že z jeho odpovědi nikdo z filmařů nebyl dvakrát nadšený.

3. „Wolverine je mrtev, ať žije Wolverine.“ Logan: Wolverine

Jediný druh filmu, který má stejně nedočkavou fanouškovskou základnu jako Star Wars jsou filmy o komiksových superhrdinech. Jejich fanoušci mají navíc tu výhodu, že jsou tyto filmy většinou více či méně založeny na existujících komiksových sešitech, podle kterých se dá s určitou přesností předpovědět, o co ve filmu půjde.

I tak se tyto filmy často drží komiksů jen okrajově a s jejich příběhy zachází podle svého uvážení a proto jsou většinou pouhou inspirací. Fanoušci proto mohou jen odhadovat, co si film z komiksů vezme a co přetvoří. Pokud v tomto filmu zrovna nehraje Hugh Jackman (49), který v rozhovoru pro Entertainment Weekley prozradí do posledního detailu, co se jeho postavě stane.

Přesně tak. Jackman ještě před uvedením úspěšného snímku Logan: Wolverine do kin v jednom z rozhovorů prozradil, že tato milovaná postava na konci snímku z roku 2017 zemře. Na jednu stranu to filmu sebralo dopad, jaký scéna jeho smrti mohla mít, ale na druhou stranu jsme se alespoň na tuto smutnou událost mohli předem připravit a obrnit se proti ní. Ne že by to pomohlo, ale stejně…

2. „Tajemství křišťálové lebky“ Indiana Jones a Království křišťálové lebky

Obnovení série o nejslavnějším archeologovi na světě byla obrovská událost, na kterou se těšila spousta jeho fanoušků. Jméno Indiana Jones něco zkrátka znamená. Takový filmový svátek však musel být velmi obezřetně utajovaný a nikdo z herců nesměl nic z chystané zápletky prozradit. Celý štáb kvůli tomu dokonce musel podepsat i slib mlčenlivosti.

Většina velkých jmen filmu jako Harrison Ford (75), Karen Allen (66) či Shia LaBeouf (32) tuto dohodu dodržela, ale to samé nemohlo být řečeno o vedlejším herci jménem Tyler Nelson. Ten totiž jedněm místním novinám prozradil snad vše, co se o filmu prozradit dalo. Čtenáři tohoto plátku se proto mohli dozvědět celou zápletku, identitu Indyho nepřátel či detailní informace o samotné lebce.

Režisér filmu Steven Spielberg (71) spolu se studiem LucasFilm Nelsona okamžitě zažalovali za porušení smlouvy a dožadovali se odstranění článku. Celá záležitost se nakonec vyřešila mimosoudní cestou, ale škody už byly napáchány.

1. „Polo… Všichni tam zemřou!“ Avengers: Infinity War

Dokonce i trhák, kterým jsou Avengers: Infinity War utrpěl spoilery z úst jednoho z jeho hrdinů. Pokud jste film ještě neviděli a nechcete trpět jako všichni, kdo viděli konferenci, na které se Mark Ruffalo (50) „užbleptl“, doporučujeme vám rychle zajít na poslední Avengers do kina. Rozhodně to stojí za to.

Teď už ale k onomu prořeknutí. Ruffalo, který v Avengers: Infinity War hraje Hulka a jeho alter-ego Bruce Bannera se na jednom z rozhovorů na fanouškovských srazech dopustil něčeho, co prozradilo šokující zvrat na samém konci filmu. Tento sraz se navíc konal téměř rok před tím, než šli poslední Avengers do kin.

V nestřeženém okamžiku pronesl Ruffalo památnou větu: „No a počkejte, až uvidíte ten další film. Polo… všichni tam zemřou!“ Nejenže zde Hulk prozradil to, čeho se všichni fanoušci komiksů obávali, ale navíc málem řekl, že o život přijde polovina hrdinů, což byl přesně Thanosův plán.

Herci ale nejsou jedinými hříšníky, kteří občas prozradí, o co v jejich filmech jde. Nedávno jsme například také psali o trailerech, které prozradily více, než měly. To, že se někdo podřekne, je jedna věc, ale když zvrat filmu prozradí samotná upoutávka na film, tak je to už na pováženou.

Fandím
5 fanoušků
Nesnáším
0 antifanoušků
Celebrity:
Shia LaBeouf, Mark Ruffalo, Harrison Ford, Hugh Jackman, David Prowse

Filmy:
Star Wars: Epizoda V - Impérium vrací úder, Indiana Jones a Království křišťálové lebky

Kategorie:
Filmy, Filmové novinky,

Tagy:
hollywoodske filmy, slavní herci, Hollywood, komiksy, komiksové filmy, Luke Skywalker, Avengers Infinity War, filmová produkce, filmy o mutantech, zajímavosti o filmech, prozrazené zápletky filmů, Logan Wolverine, Darth Vader, studio Disney, spoilery, prozrazené spoilery, komiksoví superhrdinové
TOPlist