5 překvapivých faktů ze života Toma Hardyho

04.07.2018

Tom Hardy (40) je v současnosti jedním z největších hollywoodských jmen a jeho filmografie je vskutku obdivuhodná. Má za sebou spoustu veleúspěšných filmů jako Počátek, Dunkirk, Šílený Max: Zběsilá jízda nebo REVENANT: Zmrtvýchvstání. Právě teď navíc pracuje na snímku ze superhrdinského světa Marvelu s názvem Venom, kde si zahraje hlavní postavu.

Zajímá vás, proč byl několikrát zavřený, co jsou jeho oblíbené role nebo čí jméno má vytetované na své paži? Pak si rozhodně přečtěte dnešní článek.

5. Rodina slavných

Možná vás to překvapí, ale Tom není první celebritou z Hardyovic klanu. Oba jeho rodiče jsou totiž také umělci. Jeho matka Elizabeth Anne Hardy je poměrně úspěšná malířka a jeho otec Chips (68) je slavným scénáristou, který se specializuje především na komedie.

Kvůli povolání Tomova otce rodina velmi často cestovala, a Hardyovi dokonce strávili několik let Tomova dětství ve Francii. Díky tomu umí Tom stále plynně hovořit ve francouzském jazyce. Jih Francie je sice krásným místem, ale po několika letech se Tom společně s rodinou přesunuli zpátky do rodilé Británie. Tam ale začaly problémy.

4. Problémy s drogami a zákonem

Hardy měl jako každá „správná“ celebrita v mládí poměrně velké problémy se zákonem. Všechno to začalo, ještě když byl Tom na internátní škole. V té době se tento slavný herec totiž poprvé dostal do kontaktu s tvrdými drogami, na kterých se stal velmi rychle závislým.

Alkohol a drogy jdou také ruku v ruce s různými přestupky a trestnými činy a tak byl kvůli krádeži ze školy vyloučen a dokonce několikrát trávil noci ve vězení. Zatčen a vězněn byl i za krádež auta či za neoprávněné držení střelné zbraně.

Z těchto problémů se dostal až v roce 2003, kdy se po jedné „prohýřené“ noci probudil v kaluži zvratků a krve, a konečně mu došlo, že potřebuje pomoc. Přihlásil se proto na odvykací kůru a od té doby se drog ani nedotkl.

3. Tetování

Přestože jsou Hardyho „kérky“ v jeho filmech mistrně skryté, různá tetování pokrývají velkou část hercova těla. První si pořídil už v patnácti letech během svého nezřízeného mládí. Dle jeho slov mu jeho tetování často připomínají dobu, ke které se už nikdy nechce vracet.

Ne ke všem Hardyho tetováním se však vážou tak ponuré příběhy. Některá z nich si pořídil z úcty k různým lidem. Věděli jste například, že na své pravé ruce má Tom vepsané jméno Lindy? Pokud si myslíte, že jde o jméno jeho ženy nebo snad jednoho z jeho dětí, musíme vás vyvést z omylu. Lindy King je totiž Hardyho herecká agentka, která mu pomohla prorazit v Hollywoodu.

Na svém těle však má i zmínky o své bývalé ženě. Na břiše má napsáno „Till I die SW“, což by se dalo přeložit jako „Až do smrti SW“, kdy SW znamená Sarah Ward. Jeho exmanželka má na Hardyho těle vyhrazené ještě jedno místo, a to na hercově levici, kam si nechal vytetovat draka. Toho tam ale má z jiného důvodu, než si pravděpodobně myslíte.

Není to kvůli „krvavému“ rozvodu, ani zlé povaze jeho exmanželky, ale kvůli tomu, že se podle čínského kalendáře narodila v roce draka. Jak se na všechny tyto pocty jeho bývalé dívá Hardyho současná žena Charlotte Riley (36) nevíme, ale i ona má na Hardyho těle své jméno navždy vytetováno, a to na jeho rameni.

2. Nový Wolverine?

Hardyho vynikající herecké práce si všímají i jeho filmoví kolegové. Například Leonardo DiCaprio (43) si tohoto Londýnského rodáka nemůže vynachválit. Poté, co spolupracovali při natáčení legendárního Počátku, se oba tito charizmatičtí herci velmi sblížili a jejich přátelství trvá dodnes. Jen díky DiCapriovi získal Hardy svou roli v oscarovém snímku REVENANT: Zmrtvýchvstání, za kterou byl dokonce i sám nominován na Oscara za nejlepší vedlejší roli.

Dalším velkým fanouškem Toma Hardyho je i Australan Hugh Jackman (49). Ten totiž nedávno ukončil svou dlouholetou kariéru v roli neohroženého mutanta Wolverina, a když se ho novinářka z MTV UK ptala, kdo by ho měl v této ikonické roli nahradit, tak Jackman bez dlouhého přemýšlení řekl Hardyho jméno. Dostat takové hodnocení od někoho, kdo v této roli trávil celých sedmnáct let, je neskutečná pocta.

1. Padouch celým srdcem

Přestože Tom za ta léta své kariéry ztvárnil nespočet různých rolí, údajně si nejvíce libuje, když může hrát nějakého pořádného záporáka. To by vysvětlovalo, proč jsou jeho výkony v roli Banea z filmu Temný rytíř povstal či jeho role ve snímku REVENANT tak přesvědčivé.

Hardy se dokonce nechal slyšet, že jsou kladní hrdinové podle jeho názoru oproti těm záporným prostě nudní. Možná i kvůli tomu přijal roli antihrdiny Venoma v chystaném „superpadoušském“ filmu stejného jména. My máme ale Hardyho rádi v jakékoliv roli, ať už jde o kladnou nebo zápornou. V našich očích je to zkrátka vždycky ten samý charizmatický Angličan.

(tod)

Fandím
1 fanoušek
Nesnáším
0 antifanoušků
Celebrity:
Tom Hardy

Kategorie:
Celebrity, Filmy,

Tagy:
hollywoodske celebrity, tetování celebrit, slavní herci, Hollywood, hollywoodští herci, Tom Hardy role, Tom Hardy filmy, tom hardy tetování, tom hardy venom, zajímavosti o hercích
TOPlist