5 překvapivě geniálních herců s výjimečnou inteligencí

10.04.2018

Herecké povolání není spojováno s nějakou vyšší inteligencí. Dokonce se častěji setkáváme s názorem, že jsou herci většinou hloupí. U některých to samozřejmě platit může, ale možná budete překvapeni, kolik z nich není daleko od geniality. A pravděpodobně se budete divit i tomu, o které herce jde.

Ať už jde o „steroidového svalovce“ nebo „hloupou blondýnu“, tihle herci zkrátka umí předstírat nižší inteligenci. Ve skutečnosti by však jejich přechytračení zkrátka nebylo lehkým úkolem.

5. Mayim Bialik

Začneme zlehka, a to jednou z hvězd seriálu Teorie Velkého třesku. Říkáme zlehka, jelikož v něm kalifornská herečka Mayim Bialik (42) hraje geniální vědkyni Amy, která si však přes své vysoké IQ nedokáže moc dobře poradit se strastmi každodenního života.

Možná vás ale překvapí, že Amy a Mayim se zase tolik neliší. Věděli jste například, že vedle herectví, které Bialik momentálně živí, má herečka zároveň i doktorát z neurobiologie? To znamená, že je ve skutečnosti expertkou ve stejném oboru, jako její seriálová role.

Další zajímavostí je, že se Bialik během svého studia specializovala na tak zvanou obsedantně kompulzivní poruchu, což by se jí jakožto přítelkyni seriálového Sheldona mohlo „setsakramentsky“ hodit.

4. Ben Affleck

Současný představitel komiksového Batmana začal svou hereckou kariéru už jako dítě. Spolu se svým bratrem Caseym (42) se Ben Affleck (45) už od svých dvanácti let účastnil natáčení různých reklam či menších filmových projektů. Údajně je ale také téměř geniální.

Důkazů je hned několik. Když například skládal americký standardizovaný test (SAT), který je potřebný k přijetí na vysokou školu, získal téměř plný počet bodů, což je téměř nemožné, a jeho IQ je 154. Na vysoké škole se mu ale pak už úplně nedařilo. Údajně byl totiž většinou nesoustředěný a školu často vynechával.

Nakonec ze školy po pouhém roce odešel, ale důvod jeho odchodu vás možná pobaví. Kromě herectví a režisérství se Affleck živí i jako scénárista. Školy zanechal poté, co mu jeden z jeho učitelů zkritizoval jednu z prvních verzí scénáře k veleúspěšnému filmu Dobrý Will Hunting, za který pak v roce 1997 dostal Affleck Oscara. Kdo se směje naposledy…

3. Lisa Kudrow

Když se řekne Phoebe, většina z nás si vybaví tu potrhlou blondýnu ze seriálu Přátelé, která většinu času trávila tím, že v kavárně Central Perk mučila posluchače svou otřesnou hrou na kytaru. Možná vás proto překvapí, jak moc se Lisa Kudrow (54) od své seriálové role liší.

Před svou hereckou kariérou se Kudrow pohybovala v medicínských kruzích. Její otec je totiž uznávaným neurologem, a tak představitelka Phoebe snažila po dobu osmi let následovat v jeho šlépějích. Dokonce je expertkou v problematice dlouhotrvajících bolestí hlavy a na toto téma napsala velmi uznávanou studii.

Fakt, že neurologickou kariéru následoval i hereččin bratr už je jen pomyslnou třešničkou na geniálním dortu. Rodina Kudrowových má zkrátka vysokou inteligenci v genech.

2. Rowan Atkinson

Představitel legendárního nešiky a zoufalce Mr. Beana by se od své postavy nemohl více lišit, ani kdyby se vážně snažil. Rowan Atkinson (63) je charismatický gentleman, brilantní řečník, automobilový závodník a také trochu génius.

Vystudováním elektroinženýrství na prestižním Oxfordu by se totiž nemohl chlubit ani Mr. Bean, ani jeho tajný agent Johnny English. Atkinson má navíc údajně neuvěřitelně vysoké IQ, které dosahuje hodnoty 178 bodů. Přesto se však nejvíce proslavil v rolích zmatkářů a podivínů.

Pokud se ale podíváte na nějakou z jeho vážnějších rolí, možná vám jeho intelekt už nebude připadat tak neuvěřitelný. Stačí zhlédnout filmy, ve kterých hraje vyšetřovatele Maigreta, a hned vám musí být jasné, že se pod slupkou bláznivého Beana skrývá mnohem víc, než se na první pohled mohlo zdát.

1. Dolph Lundgren

Lundgrenova (60) herecká kariéra začala v roce 1985, kde si zahrál ruského boxera Ivana Draga ve Stallonově (71) nezapomenutelném filmu Rocky IV. Jen málokoho by proto napadlo, že je tahle hora svalů také úspěšným vědcem.

Hrdina filmů jako Pohyblivý terč, Mstitel nebo Ochránce má totiž vystudované chemické inženýrství na univerzitě v Sydney. Kromě tohoto titulu má Lundgren ještě další dva, jeden z Washingtonské univerzity a jeden z jeho rodného Stockholmu. Kromě těchto věhlasných škol tento původem švédský herec studoval chvíli i na MIT, které je svou obtížností proslulé.

Pokud byste se s Dolphem Lundgrenem někdy dostali do konfliktu, raději to předem vzdejte. Přechytračit tohohle pána s IQ přes 160 totiž není o nic lehčím úkolem než ho přeprat.

(tod)

Fandím
2 fanoušci
Nesnáším
1 antifanoušek
Celebrity:
Rowan Atkinson, Lisa Kudrow, Dolph Lundgren, Ben Affleck, Mayim Bialik

Filmy:
Pohyblivý terč, Rocky IV, Dobrý Will Hunting, Mstitel

Kategorie:
Filmy, Filmové novinky,

Tagy:
Teorie velkého třesku herečky, žebříčky, legendy akčního filmu, herci s vysokým IQ, geniální celebrity, geniální herci, celebrity s výjimečnou inteligencí, výjimečná inteligence, výjimečné IQ, Rowan Atkinson tvorba, Ben Affleck život, Ben Affleck zajímavosti, Dolph Lundgren filmy, Dolph Lundgren život, Přátelé Phoebe, herečky seriálu Přátelé, herci akčních filmů
TOPlist