5 prapodivných videoher založených na reality shows

07.11.2022

Videohry založené na filmech nemají úplně tu nejlepší reputaci. I na Showbiz.cz jsme v minulosti psali o těch nejhorších příkladech licenčních videoher propojených s filmovými trháky. Je až s podivem, jak málo opravu kvalitních videoherních adaptací filmových příběhů na trhu najdete. Kvalita těchto titulů se navíc vůbec nemusí odvíjet od kvality jejich předloh. Původní film může být sebelepší a hra je nakonec stejně propadákem.

Co kdybychom vám ale prozradili, že filmy nejsou jediným médiem, které se vývojáři snaží adaptovat do herního zpracování. Ačkoliv se to může zdát být neuvěřitelné, existuje řada her, které vychází z různých reality show. A pokud jsme v úvodu zmínili nízkou kvalitu filmových adaptací, u těch televizních je to ještě o několik úrovní horší. Ostatně, přesvědčte se sami.

StarDance

První dnešní hrou začneme u soutěže StarDance. Věděli jste ale, že je tenhle název „českou“ verzí původního programu z Británie? Ten se totiž jmenuje Dancing With the Stars. A právě z téhle verze vychází i stejnojmenná hra, kterou si můžete pořídit na svá mobilní zařízení a tablety.

Ať se budete snažit sebevíc, Marka Ebena (64), Terezy Kostkové (46) ani náznaků kvality se v této hře nedočkáte. Jde totiž o tu nejlacinější a nejméně nápaditou mobilní hru, kterých jsou v obchodech s aplikacemi tisíce. Úkolem hráčů je spojit tři stejné tvary, dokud nedosáhnou kýženého skóre. Jak vidíte, s taneční soutěží to nemá kromě názvu pranic společného.

Dřívější pokusy vývojářů o propojení téhle televizní soutěže s videoherním světem dopadly o poznání lépe (na poměry videoherních reality show). V roce 2007 totiž vznikla hra na PlayStation 2, která obsahovala i speciální taneční desku. Ta zaznamenávala vaše pohyby, a pokud odpovídali pokynům, na obrazovce, měli jste vyhráno.

SuperStar

I další reality show dnešního seznamu porovnává talenty soutěžících – tentokrát však nejde o celebrity ale obyčejné lidi s pěveckým talentem. Na mysli máme American Idol. I tahle soutěž se dočkala poměrně bizarního „překladu“, kterým není nic jiného než Superstar.

Ačkoliv tahle show zažívala největší popularitu z kraje nového tisíciletí, nějakým záhadným způsobem se divácké přízni těší dodnes. Celosvětově jde o gigantickou mašinu, která spustila kariéry řady umělců, kteří vystupují dodnes. Ze stejnojmenné hry z roku 2003 byste to rozhodně nepoznali.

Jde o rytmickou hru, ve které musíte v pravý čas stisknout určitou klávesu, kterou v ten moment uviíte na obrazovce, jinak váš zpěvák bude zpívat falešně. Existuje spousta her, které zvládnou využívat vašeho skutečného hlasu, a i proto American Idol u hráčů i kritiky propadl. Nezachránil jej originální dabing porotců v čele se Simonem Cowellem (63).

Kachní dynastie

Další reality show u nás určitě nemá takovou fanouškovskou základnu jako zbylé zmíněné, ale jde o tak prapodivnou podívanou, že jsme ji zkrátka nemohli vynechat. Kachní dynastie vypráví příběh rodiny amerických vidláků, kteří se živí převážně sběrem dříví a lovem kachen v louisianských mokřadech.

Reality show sleduje život této prapodivné rodinky, a to, jak společně překonávají různé překážky a dohadují se o nesmyslech. To úplně nezní jako ta nejlepší premisa pro videoherní titul, že? Samotné provedení hry při tom není o nic lepší. Hráči se chopí role mladého Johna, který se v budoucnu má ujmout rodinné firmy.

Náplní hry je pak pohyb lodí a lovení bobrů, žab a (nepřekvapivě) kachen. No, a to je celé. Dostanete za úkol věci, které by se vám pravděpodobně nechtělo dělat v reálu, natož pak v digitálním světě.

Love Island

Big Brother, Vyvolení nebo Too Hot to Handle jsou specifickými typy reality show, které se zaměřují na partu lidí, kteří jsou zavření v jedné vile, v jednom bytě nebo na jednom ostrově a diváci tak pozorují, jak se postupně vyvíjejí jejich vztahy. Ty se většinou vyvíjejí směrem k nejbližší posteli.

O stejného ranku spadá i Love Island, který sleduje partičku krásných mladých lidí, jak na soukromém ostrově hrají hry, plní úkoly a zamilovávají se do sebe. Jak asi tušíte, většinou nejde o hluboké vztahy založené na společných zájmech a skutečné lásce.

Love Island: The Game je příběhovou hrou, ve které si hráči vybírají vždy jednu z možných reakcí na právě probíhající situace. Jde o veskrze lineární příběh, který hráči mohou ovlivňovat reakcemi jako „políbit ho“, nebo „dát mu kopačky“. Posledním hřebíčkem do rakve téhle podprůměrné hry je to, že je řada těchto reakcí uzamčena za platební bránou. Dokud nezaplatíte, tak nezjistíte, jak minimální změny by tyhle reakce přinesly.

Pekelná kuchyně

Asi nikdo z nás by si nepřál, aby na něj v práci někdo sprostě pořvával při sebemenší chybě. Přesně v tom však spočívá úspěch televizní soutěže s názvem Pekelná kuchyně, ve které dvě skupiny kuchtíků ucházejí o místo v restauraci věhlasného šéfkuchaře Gordona Ramsayho (55). Jeho slovník by mu mohl závidět i Zdeněk Pohlreich (65).

Ve hře Hell’s Kitchen se hráči snaží uvařit co nejvíce jídel podle instrukcí světoznámého šéfkuchaře a dopustit se při tom co nejmenšího množství chyb. Ačkoliv jde o jednu z těch povedenějších her, kde skutečně děláte to, co je podstatou předlohy, jde o situaci typu „mezi slepými jednooký králem“.

Pokud si ale chcete vyzkoušet, jaké to je pracovat v kuchyni jednoho z nejslavnějších kuchařů na světě, je pro vás Hells’s Kitchen: The Game tou nejlepší volbou.

(tod)

Fandím
17 fanoušků
Nesnáším
0 antifanoušků
Celebrity:
Simon Cowell, Gordon Ramsay, Marek Eben, Tereza Kostková

Filmy:
Pekelná kuchyně, Česko hledá SuperStar, StarDance aneb když hvězdy tančí

Kategorie:
Filmy, Filmové novinky,

Tagy:
reality show, Superstar, Gordon Ramsay show, hry, hry na telefon, celebrity stardance, počítačové hry, videohry, love island
TOPlist