5 potitulkových scén, které nikam nevedly

22.08.2022

Se scénami ukrytými za závěrečnými titulky filmů se „roztrhl pytel“ především díky komiksovému Marvelu. Ten začal tyhle scény schovávat do všech svých filmů a tyhle odměny pro vytrvalé diváky několikaminutových jmenných seznamů na konci snímků slouží především jako lákadlo na nadcházející filmy či jiné projekty.

Jak už to ale bývá, hollywoodskou tvorbu komplikuje řada externích záležitostí jako jsou rozhodnutí filmových studií, smlouvy s herci či režiséry nebo třeba celková ekonomická situace. I proto jsme se řady „slibů“ na konci velkofilmů nakonec nedočkali. Vítejte na Showbiz.cz, kde vám dnes představíme pětici potitulkových scén, které ale nakonec vůbec nikam nevedly.

Liga spravedlnosti

Ačkoliv jsme v úvodu článku zmínili filmy od Marvelu, prvním bodem dnešního seznamu zavítáme ke konkurenci. První prolhaná potitulková scéna se totiž nachází v Lize spravedlnosti, za kterou stojí studio DC. Tenhle film u fanoušků poměrně zásadním způsobem propadl a jeho reputaci napravila až režisérská verze snímku od Zacka Snydera (56), které jsme se dočkali dlouhé čtyři roky po premiéře původního filmu.

V poslední scéně Ligy spravedlnosti se na luxusní jachtě setkává Lex Luthor v podání Jesseho Eisenberga (38) s novým na stříbrném plátně dosud nepředstaveným záporákem. Touhle postavou je komiksovými nadšenci milovaný Deathstroke, který je jedním z mála smrtelníků, kteří se v bojových uměních dokáží vyrovnat Batmanovi.

V poslední scéně Ligy spravedlnosti se navíc rozhodne, že půjde netopýřímu ochránci města Gotham po krku. To samozřejmě většinu fanoušků nadchlo, ale nadšení velmi rychle vymizelo, když jsme zjistili, že jsou veškeré plány na nový film o potyčce Batmana a Deathstroka u ledu. S novým Batmanem v podání Roberta Pattinsona (36) navíc všechny naděje na takový snímek zmizely úplně.

22 Jump Street

Potitulkové scény jsou sice nejčastěji v komiksových filmech, ale tu a tam je najdete i jinde. Poměrně vzácným případem jsou však komedie, ve kterých se takové momenty téměř nevyskytují. Výjimkou potvrzující pravidlo je akční komedie 22 Jump Street s Channingem Tatumem (42) a Jonahem Hillem (38) v hlavních rolích policistů v utajení.

22 Jump Street je už druhým dílem série a tvůrci si na konec filmu pro diváky připravili naznačení dalších pokračování. Celá tahle situace je však jedním velkým vtípkem, jelikož je každý z teaserů naprosto absurdní. Další filmy mají bezpochyby sloužit jen k pobavení diváků, ale to nic nemění na tom, že je škoda, že se nikdy nedočkáme speciálních agentů v kuchařské, zdravotnické nebo klášterní škole.

Solo: Star Wars Story

Ač se to může zdát neuvěřitelné, jistý druh závěrečné scény můžete najít i ve Star Wars. V ústředních trilogiích byste ale hledali marně. Když si ale pustíte spin-off o nejslavnějším pašerákovi galaxie, rozhodně byste měli s pozorností vydržet až do posledních momentů. Solo: Star Wars Story sice nenabízí klasickou „potitulkovku“, ale těsně před spuštěním jmenného seznamu všech tvůrců se na plátně objeví jeden starý známý.

Setkáme se totiž s Darth Maulem, kterého diváci, kteří sledovali jen filmy hlavní série, dávno považovali za mrtvého. Ačkoliv v animovaném seriálu Star Wars: Klonové války, Maul svůj souboj s Obi-Wanem nakonec přežije, v ústředních trilogiích jeho život končí přeseknutím vejpůl. Řada diváků Sola byla proto nadmíru zmatená, jak je možné, že Darth Maul vůbec žije a jaké má plány do budoucna. Skoro to vypadalo, že Maul dostane svůj vlastní film nebo sérii na Disney+, ale od té doby se po něm opět slehla zem.

Spider-Man: Homecoming

Nyní už se ale konečně přesuneme k marvelovkám, které jsme zmínili v úvodu článku a zůstaneme u nich v rámci obou zbývajících bodů dnešního seznamu. Prvním „hříšníkem“ ze strany Marvelu je snímek s názvem Spider-Man: Homecoming, který byl prvním sólovým filmem, ve kterém na sebe vzal kostým pavoučího superhrdiny Tom Holland (26).

Jde o skvělý film, který ukazuje Petera Parkera jako drobného hrdinu, který dokáže zlepšovat životy ve svém sousedství. Přesto však (především kvůli své touze pomáhat za každé situace) zkříží cesty s velkou zločineckou organizací, která rozprodává a zneužívá mimozemské technologie pro vlastní zisk.

Vůdcem těchto zločinců je takzvaný Vulture v podání Michaela Keatona (70), který stejně jako každý správný padouch skončí po střetu s pavoučím mužem ve vězení. Vulture má však oproti ostatním záporákům Spider-Mana nespornou výhodu. Zná jeho skutečnou identitu. Když se ve vězení setká s mužem, ze kterého se má vyklubat superpadouch Scorpion, napětí by se dalo krájet. O dva díly později jsme se ale rozvinutí tohohle příběhu stále nedočkali.

X-Men: Apokalypsa

Superhrdinská série o X-Menech by se dala označit za přinejmenším rozporuplnou. Vedle každého skvělého filmu je příšerný paskvil, který těm nejlepším filmům o mutantech s nadpřirozenými schopnostmi nesahá ani po kotník. Mezi takové propadáky patří i X-Men: Apokalypsa, se kterým si filmaři zřejmě zkrátka nevěděli rady.

Přesto však divákům v závěru svitla naděje, když se na scéně objeví náznak dalšího ze slavných záporáků – Mr. Sinistera. V tomhle případě se však neopakovalo postupné budování padoucha podobně jako u Thanose v Avengers, ale po tomhle ikonickém padouchovi nebylo v dalším díle s podtitulem Dark Phoenix ani vidu ani slechu. Kéž by to byl největší problém X-Men: Dark Phoenix.

(tod)

Fandím
4 fanoušci
Nesnáším
0 antifanoušků
Celebrity:
Channing Tatum, Jonah Hill, Jesse Eisenberg, Michael Keaton

Filmy:
21 Jump street, X-Men: Days of Future Past

Kategorie:
Filmy, Filmové novinky,

Tagy:
titulky, Han Solo, akční komedie, komiksové filmy, Star Wars, marvel, DC, channing tatum, Spider-Man, skryté scény, potitulková scéna
TOPlist