5 postav z Harryho Pottera, které měly skončit v Azkabanu

26.09.2021

Azkaban je v kouzelnickém světě J. K. Rowling (56) místem, kam se rozhodně žádné výlety nepořádají. Jde totiž o magické vězení pro ty největší zločince, kteří spáchali ty nejhorší zločiny. Místo normálních dozorců vězně hlídají obávaní mozkomorové, kteří ze svých obětí umí vysát i tu poslední šťastnou vzpomínku.

Přestože jsme se v příbězích o Harry Potterovi dočkali spousty zločinců, zdaleka ne všichni z nich byli za své ohyzdné činy dostatečně potrestáni. V dnešním článku vám proto představíme pětici postav z kouzelnického světa, které měly skončit za mřížemi této pověstné černokněžnické věznice.

5. Peter Pettigrew

Dnešní článek začneme pěkně zostra jednou z vůbec nejprohnilejších postav celé série. Tímto padouchem je jedním z takzvaných „Pobertů“, mezi které patřil i Harryho otec, kmotr a jejich nejlepší přítel Remus Lupin. Jak asi víte, mezi těmito přáteli byl ještě jeden člověk, který si vysloužil přezdívku Červíček.

Peter Pettigrew v podání Timothyho Spalla (64) do čtveřice přátel zapadal nejméně, což si sám moc dobře uvědomoval. To ho svedlo na scestí a netrvalo to dlouho než se přidal k Pánovi Zla. To bychom mu ještě byli schopni odpustit, ale tam jeho činy bohužel nekončí. Nejenže se jeho vinou dostal Voldemort znovu k moci, ale krátce po dokončení studií provedl nemyslitelné. Zradil své nejbližší přátele.

Jeho zrada byla přímou příčinou násilné smrti Harryho rodičů a Pettigrew svou vinu navíc hodil na dalšího Pobertu – Harryho kmotra Siriuse. Kvůli jediné zradě tak Harry přišel o své nejbližší, a své dětství tak musel přetrpět u nenáviděné tety a strýce. Kromě toho Pettigrew zabil i Cedrica Diggoryho a nespočet dalších.

4. Draco Malfoy

V prvních dílech série fungovala postava Draca Malfoye především jako protiklad Harryho dobráctví a hrdinství. Byl to rozhodně spratek, ale měl ještě spoustu času na to, aby se polepšil. To se ale jak známo nestalo a Draco se postupem času stal skutečným Smrtijedem. Jeho vinou přišel o život nejmocnější kouzelník současnosti, který držel ochrannou ruku nad Školou čar a kouzel v Bradavicích.

Právě Draco, kterého si v celé sérii zahrál Tom Felton (34) vpustil v šestém díle s podtitulem Princ dvojí krve do školy skupinku Smrtijedů, kteří přepadli vyčerpaného Albuse Brumbála. To bylo však až poslední kapkou v sérii jeho zločinů a odporného chování. Dříve bezostyšně šikanoval své spolužáky a o vraždu se pokusil už v předchozích letech, a to dokonce dvakrát – jednou zaútočil na Katie Bell a podruhé na Rona Weasleyho.

Říká se, že se děti nemají soudit podle jejich rodičů, v případě Malfoyových však můžete s klidem udělat výjimku. Jeho otec Lucius dříve v Azkabanu pobyl a jeho matka Narcissa také nebyla žádným neviňátkem. Draco i Narcissa se však vězení vyhnuli, a ačkoliv se v posledním díle ságy oba trochu vykoupili, Azkaban by jim jenom prospěl.

3. Zlatoslav Lockhart

Výběr učitelů obrany proti černé magii nikdy nebyl v Bradavicích úplně snadný. Od té doby, co do nich nastoupil Harry se však učitelé tohoto předmětu měnili každý rok. Jen hrstka z nich přitom za něco stála, zbytek byla banda nekompetentních, nebo přímo neschopných individuí.

Jedním z těch nejhorších byl bezesporu Zlatoslav Lockhart, který navenek působil jako jeden z největších hrdinů své doby, ale ve skutečnosti šlo o nafoukaného břídila, který si přivlastňoval úspěchy jiných. To mu procházelo díky zapomínacímu zaklínadlu, což bylo taky to jediné, v čem Lockhart vynikal.

Skutečným hrdinům totiž vždy vymazal paměť a jejich triumfy pak vydával za své. Díky tomu mohl vydat desítky knížek a stal se tak jednou z největších celebrit kouzelnického světa. Čáru přes rozpočet mu udělali až Harry s Ronem, kdy jeho zločiny odhalili. Lockhart se pokusil zaklít i je, ale jeho kouzlo se odrazilo, o paměť přišel on sám. I díky tomu neskončil v Azkabanu, ale v Nemocnici svatého Munga.

2. Voldemort

Byl by to zvláštní seznam největších nepotrestaných zločinců ze světa Harryho Pottera, kdybychom zapomněli na samotného Pána Zla. Tom Riddle byl už během svých studií naprosto prohnilým člověkem, který neměl s nikým slitování. Bez milosti vraždil už na škole a své zločiny pak přišíval jiným. Za celý svůj život však nebyl ani jednou polapen, a tak vězení úspěšně unikal až do své smrti.

Jak postupně dospíval, rostla i jeho moc a díky tomu se z něj zanedlouho po dokončení školy stal nejobávanější černokněžník, který vlastnoručně odstartoval kouzelnickou válku mezi dobrem a zlem (a to dokonce dvakrát). V obou případech ji však Voldemort prohrál, když se mu do cesty postavil Harry Potter. Poprvé přišel o veškerou moc, ale při životě ho udržely viteály. Podruhé už byla situace jiná, a proto svůj poslední souboj skutečně nepřežil.

1. Harry Potter

Nejspíš vás zajímá, koho jsme si nechali na konec dnešního seznamu. Už jsme tu totiž měli ty největší padouchy série a většina ostatních záporáků ve vězení nakonec skončila. Máme pro vás ale překvapení. Na konec jsme si totiž nenechali žádného padoucha, ale hlavního hrdinu celé série – Harryho Pottera v podání Daniela Radcliffa (32).

Teď si možná říkáte, že jsme se museli zbláznit. Jak jsme mohli největšího hrdinu a spasitele kouzelnického světa umístit do vězení?! Odpověď je jednoduchá. „Kletby, které se nepromíjejí“. Ty jsou vcelku tři a jejich název je víc než přiléhavý. Jde o zaklínadla, která se nesmí používat ani za těch nejhorších okolností.

Harry to sám moc dobře věděl, přesto však jedno z nich ve vzteku použil na Bellatrix Lestrange poté, co zavraždila jeho kmotra. Harry měl v sobě vždycky spoustu hněvu, za což mohl i kus Voldemortovy duše, která byla s tou Harryho spojená. Není se tak čemu divit, že se Bellatrix pokusil proklít mučícím kouzlem Cruciatus. Je to pochopitelné, ale neodpustitelné.

(tod)

Fandím
14 fanoušků
Nesnáším
1 antifanoušek
Celebrity:
Tom Felton, Timothy Spall, Daniel Radcliffe

Filmy:
Harry Potter a Princ dvojí krve, Harry Potter a Relikvie smrti - část 2

Kategorie:
Filmy, Filmové novinky,

Tagy:
kouzelníci, Fantasy, zločinci, J.K. Rowling, věznice, Voldemort, Azkaban, kouzelnické filmy, Peter Pettigrew, Draco Malfoy, Zlatoslav Lockhart
TOPlist