5 pokračování slavných sci-fi, na kterých se pracuje

03.07.2018

Filmová studia se v současnosti přímo vyžívají v obnovování starých úspěšných sérií skrze nové díly, remaky či rebooty. Stačí se podívat na nejúspěšnější filmy současnosti a uvidíte, že těmi nejvýdělečnějšími snímky jsou ty, které mají za svým názvem číslovku dva a více. Navazování na úspěšné filmy je pro studia velmi chytrým tahem, jelikož tím divákům přináší něco, co už moc dobře znají a tvorba takového filmu je mnohem menším riskem než vytvoření zcela nového nápadu.

Tenhle trend se týká i některých z vašich oblíbených sci-fi filmů. Schválně nám pak do komentářů napište, o kterých z těchto pokračování nebo rebootů jste věděli dříve, než jste se pustili do dnešního článku.

5. Avatar 2

První Avatar byl neskutečným filmovým trhákem, který v roce 2009 překonal snad všechny dosavadní rekordy a dodnes si drží jednu z předních příček nejvýdělečnějších filmů historie. Možná vás proto ani nepřekvapí, že v roce 2020 vyjde jeho první filmové pokračování.

Co už možná trochu překvapivé je, je fakt, že na sebe druhý díl tohoto sci-fi trháku dal čekat více než deset let. Člověk by si řekl, že pokračování takhle úspěšného filmu se jeho tvůrci budou snažit zrealizovat co nejdříve, ale režisér James Cameron (63) se rozhodl, že si na něj přeci jen radši počká.

Na co však později nebudeme muset čekat, jsou další pokračování Avatara, protože mezi 2020 a 2025 mají vyjít hned čtyři díly, které se všechny natáčely víceméně zároveň. Přestože má druhý díl vyjít až v roce 2020, pracovat se na něm začalo hned rok po premiéře „jedničky“, kvůli různým komplikacím se však uvedení Avataru 2 odsunulo až na přespříští rok.

4. Godzilla vs. Kong

Následující film není tak úplně pokračováním, ale navazuje na dvě úspěšné série filmů, které se těší obrovské fanouškovské základně. Režisér Adam Wingard (35) se rozhodl spojit příběh o přerostlé gorile a monstru z hlubin.

V roce 2020 má totiž mít premiéru snímek Godzilla vs. Kong, který tyto dvě legendární monstra postaví proti sobě. Není to však poprvé, co tyto dvě příšery změří své síly. Už v roce 1962 totiž vyšel film s názvem King Kong vs. Godzilla. Zdá se však, že u nového fimu plány s těmito monstry zdaleka nekončí.

Wingard se totiž nechal slyšet, že chce těmto příšerám vytvořit jejich vlastní univerzum, do kterého bude spadat mnohem více slavných monster. Bude se tak snažit o kopírování úspěchu Marvelovského filmového univerza, které je v současnosti tou nejúspěšnější filmovou sérií historie.

3. Hvězdná pěchota

Hvězdná pěchota je veleúspěšné sci-fi z roku 1997, které sleduje mladého vojína Johhnyho Rica v jeho boji s mimozemskou hrozbou nebezpečných brouků. Teď se ale zdá, že se i tento snímek dočká nového dílu, který však nebude pokračováním, nýbrž rebootem série.

Tento restart nebude zahrnovat žádného z herců původního dílu a spíše než o předělání původního filmu půjde o vytvoření nového příběhu v prostředí zdrojového materiálu Hvězdné pěchoty. Scénář filmu dostali na starost tvůrci loňského remaku Pobřežní hlídky, který však sklízel při nejlepším průměrná hodnocení. Na to, jak si ale jeho tvůrci poradí s tímto ikonickým sci-fi, si budeme muset ještě chvíli počkat.

2. Predátor: Evoluce

Další film na dnešním seznamu bude mít premiéru už letos. V září letošního roku totiž půjde do kin snímek s názvem Predátor: Evoluce, který bude už čtvrtým filmem ze série o mimozemském lovci, jež si dokáže poradit i s nebezpečným Vetřecem.

Film bude režírovat Shane Black (56), který má na svědomí několik veleúspěšných „akčňáků“, mezi které patří například první Smrtonosná zbraň, Poslední skaut, Poslední akční hrdina, nebo třetí Iron man. K Predátoří sérii má Black také velmi blízký vztah, jelikož si osobně zahrál v prvním díle. Tam hrál žoldáka Hawkinse, který se stal první Predátorovou obětí.

Přestože se nejprve předpokládalo, že bude Black chtít sérii restartovat a předělat tak první díl, režisér se rychle nechal slyšet, že půjde o regulérní čtvrtý díl, který bude na ty předchozí navazovat. V něm se Predátoři vrátí zpátky na Zem, aby ji znovu podrobili svému vražednému běsnění. Tentokrát už tu však nebude Arnold, aby jejich řádění učinil přítrž.

1. Vetřelec

Když už jsme zmínili Predátora, nesmíme zapomenout i na jeho největšího nepřítele, a tentokrát nemyslíme onu rakouskou horu svalů. Samozřejmě máme na mysli nebezpečné Vetřelce, kteří se také mají dočkat dalšího pokračování.

V jejich případě půjde o pokračování úspěšného Covenantu z loňského roku, do jehož čela se opět postavil režisér Ridley Scott (80), který stál i za vznikem původního Vetřelce z roku 1979. Datum nového dílu však ještě není stanoveno, a dokonce ani nevíme, jaký název pokračovatel Promethea a Covenantu přesně dostane.

Spíše než na nebezpečné mimozemšťany se však nový Vetřelec má soustředit na život umělé inteligence na nové planetě. Jednoho z androidů v nové trilogii výtečně ztvárnil například Michael Fassbender (41). Ten ve své roli tak zářil, že se Scottovi ani nedivíme, že se od nebezpečných mimozemšťanů chce přesunout k charizmatickým androidům.

(tod)

Fandím
2 fanoušci
Nesnáším
0 antifanoušků
Celebrity:
Shane Black, James Cameron, Ridley Scott

Filmy:
Godzilla, Vetřelec, Hvězdná pěchota, Avatar

Kategorie:
Filmy, Filmové novinky,

Tagy:
nové filmy, sci-fi, připravované filmy, sci-fi filmy, avatar pokračování, legendární sci-fi, slavné sci-fi, vetřelci pokračování, Godzilla vs King Kong, Hvězdná pechota pokračování, pokračován slavných filmů, filmy 2018, filmy v příštím roce
TOPlist